2 aylık yavru kedinin bakımı nasıl yapılır?

Ben de kötü olduğunu söylüyorum ama arkadaşlar inatla kendi bildiklerini okumaya devam ediyorlar hocam. Bütçe olsa herkes Orijen almak ister ama ne yazık ki çok pahalı olduğu için alternatif üretmek zorundayız.

Bizimkiler kediyi çok sevdikleri için alıyorlar yoksa almazlar zaten 1.8kg 500 TL çok pahalı

Bizimkiler kediyi çok sevdikleri için alıyorlar yoksa almazlar zaten 1.8kg 500 TL çok pahalı
Hocam benim en sevmediğim şey bu evlatlarımıza yardımcı olmak için açılan konuların altında tartışma içerisine girmek. Ama bilmeyip üstelik bilmediğinde de ısrarcı olanlara tahammül edemiyorum. Bundan sonra en iyisi sanırım konu sahibi haricinde kimseye cevap vermemek. Yoksa RC'ye kaliteli mama diyen de, kısırlaştırma vicdansızlıktır diyen de bitmeyecek.

Hocam benim en sevmediğim şey bu evlatlarımıza yardımcı olmak için açılan konuların altında tartışma içerisine girmek. Ama bilmeyip üstelik bilmediğinde de ısrarcı olanlara tahammül edemiyorum. Bundan sonra en iyisi sanırım konu sahibi haricinde kimseye cevap vermemek. Yoksa RC'ye kaliteli mama diyen de, kısırlaştırma vicdansızlıktır diyen de bitmeyecek.
Haklısın, başımıza veteriner hekim kesiliyorlar bazıları. Kedi catkitten yedikten sonra kürkü gözü falan değişti gerçekten fark oluyor mamalarda falan da.

Haklısın, başımıza veteriner hekim kesiliyorlar bazıları. Kedi catkitten yedikten sonra kürkü gözü falan değişti gerçekten fark oluyor mamalarda falan da.
Tabii ki olur hocam olmaz mı, bir tarafta hayvana işlenmiş bitkisel protein yedirmek var diğer tarafta gerçek etten üretilmiş mama yedirmek var. Bir tarafta karbonhidrat ile yağlandırarak kilo aldırmak var diğer tarafta saf protein ile kilo aldırmak var. Gel de bunu bilmeyene anlat.

Belki bir tık geç yazıyorum ama çok güzel bir yolculuk sizi bekliyor :)
Mama olarak kedimin 2 aylık halinden şuan 4 yaşındaki hâline kadar proplan kullandım (3 aydan 3 aya aromalarını değiştirerek sıkılır sonra :D)ve kalitesinden memnunum kedim çok sağlıklı bir Scottish Fold.
Kediler şansımıza doğuştan tuvalet işini biliyorlar eve ilk getirdiğinizde tuvalet kumunun üzerine koyun kediyi direkt ve bir süre izin verin bizimki direkt tuvaletini yapmıştı kuma koyduğumuzda sonra da hiç etrafa yapmadı.
Biz kum kabı olarak basit bir leğen kullandık hep ama bütçe varsa kabin gibi olanlardan alın etrafa kum atmasın kazarken.
Biz salonda başlattık hayatına 1 ay orda takıldı eve alışınca kumunu önce mutfağa ordan da balkona aldık şuan sıfır koku sıfır kir balkona gidiyor tuvaletini yapıp yemeğini yiyip geliyor.
Kumunu yemeğini ve suyunu her birini birbirinden biraz uzağa koyun kimse suyuna yemek veya kum düşmesini istemez.
Resimde gördüğün üzere koltukları mal eder ona rahat tırmalaması için ya eski bir koltuk ya da ikea da satılan sandalye bacağına takılan tırmalama hasırı tarzı şeyler var o da olur başka yer tırmalarsa alın oraya götürün alışmasın.
Teşekkür ederim cevabınız için. Başta tuvalet olarak bende geniş bir leğen kullanacağım. 1 haftaya kadar tedarik ederim kapalı tuvaleti. Tırmalama tahtasını da keza en kısa sürede temin edeceğim yahut kendim de yapabilirim. Yapabileceğim malzemeler mevcut elimde evi biraz kurcalamam gerek. Kum tabi ki yemek ve su kabından çok bağımsız olacak alıştığı zaman yerini değiştirebilirim kumun sizin gibi. Yemek ve su kabının arasına da 1 karış mesafe bırakacağım. Yeterli olduğunu düşünüyorum.
Herkese selamlar tekrardan. Birşey sormak istiyorum. Kaptaki mamayı ne kadar sürede tüketilmeli ve paket içerisindeki mama ne zamana kadar sağlıklı şekilde kendini korur?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim cevabınız için. Başta tuvalet olarak bende geniş bir leğen kullanacağım. 1 haftaya kadar tedarik ederim kapalı tuvaleti. Tırmalama tahtasını da keza en kısa sürede temin edeceğim yahut kendim de yapabilirim. Yapabileceğim malzemeler mevcut elimde evi biraz kurcalamam gerek. Kum tabii ki yemek ve su kabından çok bağımsız olacak alıştığı zaman yerini değiştirebilirim kumun sizin gibi. Yemek ve su kabının arasına da 1 karış mesafe bırakacağım. Yeterli olduğunu düşünüyorum.
Herkese selam tekrardan. Bir şey sormak istiyorum. Kaptaki mamayı ne kadar sürede tüketilmeli ve paket içerisindeki mama ne zamana kadar sağlıklı şekilde kendini korur?

Az az belli zamanlarda koyun arada bitirmeyi öğrenir o ama yavru için en doğrusunu YouTube'da veterinersayfaları anlatmıştır.

Geri
Yukarı