2. dönem açık liseye geçişlerde devamsızlık önemli mi?

@Expect, rica ederim. Aklına takılan farklı bir soru olursa konu açarak beni etiketleyebilirsin.
Tekrardan merhaba, bugün rehberlik ogretmenliyle bir konusma yaptim. Sanirim sıkıntı cikarabilirmis devamsizlik. Verdiginiz bilgi kesin bir bilgi mi?

7CF7D775-F98E-4824-A845-E07D0A3BA50D.jpeg

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
İyi günler ben 12.sınıfa gidiyorum 2.dönem açığa geçmeyi düşünüyorum ki bunda çok eminim çünkü çocuk gelişim okuyorum ve staj epey zorluyor beni hiçbir şekilde sınava hazırlanamıyorum etkinler hazırlamaktan okul deseniz hiçbir faydası yok ek olarak dershaneye gidiyorum ama evde ders çalışmaya vaktim kalmıyor dediğim gibi şu an devamsızlık durumum var 2.dönem açığa geçersem devamsızlık yüzünden kalma durumum olur mu diye merak ettim yardımcı olursanız çok sevinirim.

@Sude2121, merhaba.
Açık lisede devamsızlık önemli bir etken değildir. Dolayısıyla problem oluşturmaz, staj yapmamak için açık liseye geçiyorsan düz açık liseye geç. Mesleki açık öğretime geçme.

@Sude2121, merhaba.
Açık lisede devamsızlık önemli bir etken değildir. Dolayısıyla problem oluşturmaz, staj yapmamak için açık liseye geçiyorsan düz açık liseye geç. Mesleki açık öğretime geçme.

Teşekkür ederim yani şu an 2. döneme kadar staja falan gitmesem bir sorun oluşmaz değil mi 2. dönem?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Sude2121, mesleki açık öğretime geçersen sorun oluşturabilir. Düz açık liseye geçmen lazım. Devamsızlığın problem oluşturacağını sanmam ama mesleki açık öğretimde de staj olduğu için staj yönünden problem oluşturabilir.

Şimdi ben müdür yardımcıları ile konuşsam devamsızlığımı silerler mi? Ailemden biri ciddi bir hastalık teşhisi konuldu. Hep hastanedeydim dershanemle bile doğru düzgün iletişim kuramadım. Sınıfımız kapandı. Bir de son sınıfım diye bir şey yaparlar mı devamsızlığı silme gibi?

@Sude2121, mesleki açık öğretime geçersen sorun oluşturabilir. Düz açık liseye geçmen lazım. Devamsızlığın problem oluşturacağını sanmam ama mesleki açık öğretimde de staj olduğu için staj yönünden problem oluşturabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açık liseye geçince örgün eğitimle bir alakan kalmıyor, okuldan tasdiknameyi almış oluyorsun. Dolayısıyla problem olmaz.
@Godxstrx, konuya geri dönüş sağlar mısın?
Ben bu dönem açık liseye gecicem okula belge almak için gittim bugün ve bana aldığınız karne ile geçebilirsiniz dedi karne ile geçebilirmiyim

Yeni konular

Geri
Yukarı