2 doktor maaşıyla ev alamayan insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
50 bin alsa, eşiyle birlikte 100 bin eder. 12 ayda villa alırsınız. Pratisyen doktorsanız, 2 senede veya 3 senede villa sahibi olursunuz.
Büyük ihtimalle İstanbul’da yaşıyorlardır. İstedikleri semt ve ev tipi pahalıdır. Biraz da rahat yaşıyorlardır tatil gıda vs. Bu şekilde olunca mümkün.

Covid servisi ekstrem bir durum. Ve yine bahsettiğiniz para kişiden kişiye değişiyor. Annem (en yüksek düzey memuriyette uzman hekim) 2-3 ay boyunca 15-16 aldı Covid sayesinde, şu an normal maaşı olan 10.000’i almaya devam ediyor. Daha aktif olarak Covid servisinde çalışanlar belki birkaç ay daha uzun süre almıştır, ama sizin hastanenizde 25 alan varsa başka hastanelerde 15 alan da var maalesef. Zaten bu kovid ödemeleri ekstra bir durum. Normalde dediğim gibi 10 alıyor, yıl sonuna kadar 8’e kadar geriliyor parası artan vergilerle. Miktarları tam bilmiyor olabilirim ama kabaca durum bu.
Yeni mezun pratisyen hekim küçük bi kasabada çalışsa 13 Bin TL maaş alıyor. Nasıl uzman hekim 16 alıyor ?

50 bin alsa, eşiyle birlikte 100 bin eder. 12 ayda villa alırsınız. Pratisyen doktorsanız, 2 senede veya 3 senede villa sahibi olursunuz.
Ben böyle aleni yanlış bilgi görmedim. Hangi doktor 50.000 alıyor? Dediğiniz ancak özel sektörde ismi bilinen cerrahlar ve profesörler için geçerli olabilir. Asistan hekim maaşı 7000 TL civarında anca şu an. Kaç yıllık uzman hekim annem 10.000 alıyor.

Ben böyle aleni yanlış bilgi görmedim. Hangi doktor 50.000 alıyor? Dediğiniz ancak özel sektörde ismi bilinen cerrahlar ve profesörler için geçerli olabilir. Asistan hekim maaşı 7000 TL civarında anca şu an. Kaç yıllık uzman hekim annem 10.000 alıyor.
Kardeşim hemşire maaşı bile 7 bin TL. Annen sizi kandırıyor haberin olsun. :D

2 doktor nasıl ev alamıyor ben anlamıyorum yalı falan bakıyorlar sanırım.
İşleri güçleri şov yapmak, başka bir şey değil. Ağabeyim mobilyacıda amelelik yaparak Ankara'dan ev aldı. Ekonomiyi yönetmek de önemli. Bazı insana ayda 200 bin de versen ev sahibi olamaz.

Ya hayırdır size ne bu konulardan, sizin derdiniz mi?
Kaç sene doktorluk yapan insanlara şurada 1 2 kişi ahkam kesiyor
Ayrıca doktorluk parayla yapılacak bir meslek değildir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı