2 doktor maaşıyla ev alamayan insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ablam laborant eşi icrada çalışıyor 2 evleri var üstelik evleneli 4 yıl oldu ve evliyken aldılar ikisini de. Abartmayalım her şeyi refah seviyemiz yüksek değil, vergi fazla, paranın değeri yok ama Twitter'a da inanmazsınız ya.
KONTEYNER FİYATLARI YAŞAM KONTEYNERİ KONTEYNER EV 21 M2 - Satılık Prefabrik Ev İlanları sahibinden.com'da - 234150155

Haklısın herkes biraz birkimle ev alabilir. Çok ucuz evler!

Ablam laborant eşi icrada çalışıyor 2 evleri var üstelik evleneli 4 yıl oldu ve evliyken aldılar ikisini de. Abartmayalım her şeyi refah seviyemiz yüksek değil, vergi fazla, paranın değeri yok ama Twitter'a da inanmazsınız ya.
Yaşam standartlarına göre değişir hocam, şurada kaliteli insan hayatı yaşayıp insan gibi hissetmek için bile sırf kendine aylık 3-4 bin TL harcama yapman gerek, yıllık tatil yapıyorsan bir de o zaman eyvah. Ömür boyunca borca girsen anca ev, araba alırsın.

İlle de ironi işareti mi koymak gerekiyor? Malum şahıs, zamanında demişti ya hani.
Hayır ironi değil dikkat işareti. Ayrıca dediği doğru. Aldığın maaşı dolara çevir al sana dolar üzerinden maaş. Euro üzerinden bile olabilir. Ciddiyim ben.

Dolar üzerinde alsan ne olacak. Ülkenin yarısı çalışmıyor(çalışamıyor) geri kalanlar da yeterli katma değer üretemiyorken, hadi dolar üzerinden aldık. Kim sana 2000-3000 dolar maaş verecek. Söylesene bana.

İnanmayanlar hata ediyor. Yaşları genç, büyük ihtimalle asistanlardır o 6 yılın en az ilk 4'ünde. Asistan hekim maaşı şu anda 6500-7000 TL arası bir şey. Döner alınmıyor doğru düzgün. 2 kişi düz 15.000 TL diyelim. Yılda 180 eder. 6 yılda 1 milyon TL. 2 doktor, 6 yıl boyunca 1 kuruş para harcamazsanız, 1 milyon TL anca biriktirebiliyorsunuz. 1 milyona İstanbul veya Ankara'da düzgün semtlerde, iyi koşullarda, yeni ev var mı? 24 yıl okumuşsunuz, doktor olmuşsunuz günde 70-100 hasta bakıyorsunuz, evlenmişsiniz, bunun yemeği, arabası, kirası, evliliği, tatili, bilgisayarı telefonu vs var. Ankara'da İstanbul'da düzgün semtlerde nasıl ev bulabilirsiniz bu durumda?

Yaşam standartlarına göre değişir hocam, şurada kaliteli insan hayatı yaşayıp insan gibi hissetmek için bile sırf kendine 3-4 bin TL harcama yapman gerek, yıllık tatil yapıyorsan bir de o zaman eyvah. Ömür boyunca borca girsen anca ev, araba alırsın.

Birikim önemli burada. Birikim ve parayı nasıl harcadığına göre hayatın şekilleniyor.

Maaşa göre de değişiyor tabii. Ama yukarıda örneğini verdiğim akrabalarım biraz daha birikime önem verselerdi, daha erken ev alabilirlerdi.

Hayır ironi değil dikkat işareti. Ayrıca dediği doğru. Aldığın maaşı dolara çevir al sana dolar üzerinden maaş. Euro üzerinden bile olabilir. Ciddiyim ben.

Dolar üzerinde alsan ne olacak. Ülkenin yarısı çalışmıyor(çalışamıyor) geri kalanlar da yeterli katma değer üretemiyorken, hadi dolar üzerinden aldık. Kim sana 2000-3000 dolar maaş verecek. Söylesene bana.
Arkadaş ciddi konuşmadığım bu kadar mı anlaşılmıyor?

KONTEYNER FİYATLARI YAŞAM KONTEYNERİ KONTEYNER EV 21 M2 - Satılık Prefabrik Ev İlanları sahibinden.com'da - 234150155

Haklısın herkes biraz birkimle ev alabilir. Çok ucuz evler!
Evler ucuz dediğimi hatırlamıyorum?

Yok onu ben dedim her bütçeye göre ev var. Kim alamıyorsa gitsin banklar var ücretsiz.

Valla İstanbul'a bir şey yapmaları gerek. Bu fiyatlar böyle giderse ne millet ev alabilecek ne ev satılabilecek.

Sözde ulaşımı iyi yerde diye eski binaları saçma fiyatlara satıyorlar...

Valla İstanbul'a bir şey yapmaları gerek. Bu fiyatlar böyle giderse ne millet ev alabilecek ne ev satılabilecek.

Sözde ulaşımı iyi yerde diye eski binaları saçma fiyatlara satıyorlar...
Önce nüfus göçünü azaltmak gerek. Onun için de üretim ekonomisini ülkenin her yerine yaymak gerek. Anadoludaki insan kalkıp İstanbul'a Ankara'ya gitmeyi düşünmemeli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı