2. el 13 Pro Max garanti kapsamına girmedi

zezepad

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 1 ay önce 13 Pro Max telefon aldım 15 ay garantiliydi aldığımda yani öyle geldi ahizesinde sorun çıktı servise götürdüğümde içinde yetkisiz işlem olduğu söylendi. Bu durumda uygulamam gereken prosedür nedir ne tarz bir dava açabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam bu yüzden dava açacağım telefon garantili diye satıldı fakat garanti dışı.

İkinci el alırken bütün riskleri göze alıyorsunuz, maalesef dava olumsuz olur.

Hocam telefon temiz ve garantili diye satıldı bu durumda ayıplı mala girmez mi?

Bir nevi dolandırıcılık oluyor dostum sonuç olarak garantili ve işlem görmemiş cihaz olarak satıldı ayıplı mal sıfatına giriyor bu durumda iç aksanda değişeni var. Dışından bir şey belli olmuyor ve göremem görsem zaten telefonu almazdım fakat Apple'a gittiğimizde böyle bir sıkıntıyla karşılaştık. Telefon açılmış daha önceden.

İkinci el alırken bütün riskleri göze alıyorsunuz, maalesef dava olumsuz olur.
bu durumda ayıplı mal sıfatına girmez mi cihaz bana garantili ve temiz diye satıldı ve ilanda da böyle gözüküyor fakat garanti dışı ve iç aksanda değişiklik var gizli ayıp sıfatına giriyor bu durumda dava lehime olmaz mı

Demek ki aldığınız telefon önceden açılmış. Apple dünya üzerindeki en iyi garantiye sahip firma sorun olmasa asla böyle bir şey söylemezdi.
evet zaten bu yüzden garanti dışı içinden parça alınmış telefonun bu durumda dolandırıcılıktan veya ayıplı mal satmaktan dava açsam ne olur

Geri
Yukarı