2. el 5700XT yükte 85 derecelere kadar çıkıyor

Moviie

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Gariban Kurye
Ekran kartı
5700XT
Arkadaşlar ilk öncelikle herkese iyi sosyaller.

Sistemimde GTX 1050 Ti ekran kartım vardı. Ekran kartımı yükseltme kararı aldım ve bütçe fazla değildi. Ben de ikinci el Asus Rog Strix RX 5700XT ekran kartı buldum ve satın almak için kişinin evine gittim. FurMark değerleri gayet iyiydi çok ısınmıyordu. Satın aldım ve evime geldim, eski NVIDIA sürücümü kaldırmak için DDU programı kurdum (guru3d) ve kaldırdım. Sonra 5700XT'nin sürücüsünü kurdum sorunsuz bir şekilde çalıştı. Fakat ekran kartı oyunlarda ve FurMark'ta 85 derecelere kadar çıkıyor. Sizce bunun sorunu nedir?

NOT: PSU Zalman'ın 600'lük PSU'su.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ilk öncelikle herkese iyi Sosyaller.

Sistemimde GTX 1050 Ti ekran kartım vardı. Ekran kartımı yükseltme kararı aldım ve bütçe fazla değildi. Bende ikinci el ASUS ROG STRIX RX 5700XT ekran kartı buldum ve satın almak için kişinin evine gittim. FurMark değerleri gayet iyiydi çok ısınmıyordu. Satın aldım ve evime geldim, eski NVIDIA sürücümü kaldırmak için DDU programı kurdum (guru3D) ve kaldırdım. Sonra 5700XT'nin sürücüsünü kurdum sorunsuz bir şekilde çalıştı. Fakat ekran kartı oyunlarda ve FurMark'ta 85 derecelere kadar çıkıyor. Sizce bunun sorunu nedir?

NOT: PSU Zalman'ın 600'lük PSU'su.

Kasanın hava akışı ne durumda?

Ön tarafta 3 adet fan içeri üfleyen, üst tarafta 2 adet ve arka tarafta 1 adet fan dışarı üfleyen

O zaman satan arkadaş UV yapmış olabilir. FurMark sırasında fotoğraf atar misiniz? Bir de satan arkadaş 8X yapmış olabilir siz 0X yaparsanız o da etkili

O zaman satan arkadaş UV yapmış olabilir. FurMark sırasında fotoğraf atar misiniz? Bir de satan arkadaş 8X yapmış olabilir siz 0X yaparsanız o da etkili
Sorunu uzun uğraşlar sonucunda buldum. Hatalı üretim. 5700XT nin ROG modelinde vidalar sorunlu geliyormuş. İzlediğim videolarda PCB Kart ve Soğutucu Blok arasında boşluk varmış sebebi de vidaların uzun gelmesiymiş. Kendi kartıma baktığımda da aynı sorunu gördüm maalesef. Asus' u aradım ellerinde varsa göndereceklerini söylediler bakalım bekliyorum.

Sorunu uzun uğraşlar sonucunda buldum. Hatalı üretim. 5700XT'nin ROG modelinde vidalar sorunlu geliyormuş. İzlediğim videolarda PCB Kart ve Soğutucu Blok arasında boşluk varmış sebebi de vidaların uzun gelmesiymiş. Kendi kartıma baktığımda da aynı sorunu gördüm maalesef. ASUS'u aradım ellerinde varsa göndereceklerini söylediler bakalım bekliyorum.

Şu ROG'ların bir kroniği olmasa şaşarım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı