RX590 80 derecelere kadar çıkıyor

Cemil1973

Hectopat
Öncelikle iyi forumlar sizlere bir sorum var. Benim MSI Armor 8 GB RX590 ekran kartım çoğu oyunda 80 derecelere kadar geliyor biliyorum bu kronik bir arıza bu ekran kartında ama soğutmak için neler yapılabilir ben PC'yi Vatan'dan almıştım oraya götürsem defolu diye değişim alırlar mı zaten üretimini de durdurmuşlar. Kimse sormadan da söyleyeyim kasam Xigmatek Beast 4 fanlı, ve her haftada 1 kasanın tozunu alıyorum.

Evet dediğin doğru ama yukarıda biri 75'i bile geçmemesi gerektiğini söylemiş bu alakasız ve desteksiz yargılardan bir nebze kurtarmak gerek insanları. 75 nedir ki? :D. Ve biliyorum uzun vadede bu sebeple bozulabilir kartlar hatta fırınlama olayı ısıdan dolayı bozulan kartları tamir etmek için yapılıyormuş. Yani lehimler eriyor yerine yerleşiyor o hesap. Ben de geçenlerde öğrendim :D.

Bana göre yeni bir kart 75-80 dereceleri geçmemesi gerektiğini söylüyorum. Tabii sizin için 80-90 derece çalışması normal gelebilir benim için normal değil.

Benim ekran kartım ilk aldığımda 85 derecede çalışıyordu şu an kart 95 dereceye çıkıp frekans düşürüyor. Ha sizin kartınız iyidir hep aynı ısıda çalışıyordur onu bilemem.

Bana göre yeni bir kart 75-80 dereceleri geçmemesi gerektiğini söylüyorum. Tabii sizin için 80-90 derece çalışması normal gelebilir benim için normal değil.

Benim ekran kartım ilk aldığımda 85 derecede çalışıyordu şu an kart 95 dereceye çıkıp frekans düşürüyor. Ha sizin kartınız iyidir hep aynı ısıda çalışıyordur onu bilemem.
Termal macun yenileyip tozunu aldınız mı?

Termal macun ne kadar da bir yenilenmeli mesela benim aradan 1, 5 yıl geçti ekran kartının macununu değiştirebilir miyim?
Hocam insanlar 6 ay der bazen senede 1 kere yeter derler. Ama benim tavsiyem minimum 2 sene civarı. Hem garanti muhabbeti var çünkü hem de söylendiği kadar çabuk işlevini kaybetmiyor termal macunlar. Toz almak gibi 6 ay veya 1 sene arayla oyuncak oynar gibi değiştirmek bana mantıklı gelmiyor. Tabi kullanılan macunun kalitesi de önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı