2. el alınan 14 Pro'nun 1 ay olmadan pil sağlığının %3 düşmesi normal mi?

Mert1337

Hectopat
Merhaba, 21 Aralık da telefonu sıfırladım ve kullanmaya başladım. Pil sağlığı 93'dü ve genellikle 20-100 arası şarj ediyorum 100 olunca telefonu çok tutan biri değilim. Satıcının verdiği lightning kablo ( herhalde orijinaldir bana çakma demedi ) onunla ve evde bir adaptör vardı Apple onunla şarj ediyordum sonra pil sağlığı %2 düşünce acaba bu adaptörde mi bir şey var deyip iPad Air 5 kutusunun içinden çıkan adaptör ile son birkaç gündür şarj ediyorum ona rağmen pil sağlığı 90 oldu. Telefon dediğim gibi yurt dışı ve pasaport kaydını henüz ödemedim yani işte 500 pil döngüsü var onun içerisinde 80 altı giderse değiştirirsiniz falan demeyin çünkü pasaport ödenmemiş cihazlar galiba servis kabul etmiyor ( en azından öyle biliyorum ) sizce normal mi bu durum daha az düşmesi için ne gibi önlemler alınabilir?

Bazen satıcılar yalandan bir pil sağlığı yazabilir telefona.
Bu YouTube videosundaki adımları takip edip sonucu söyler misiniz?

Benim analiz paylaşma verileri kapalıydı, şimdi yeni açtım galiba birkaç gün sürüyor veriler gelince dediğiniz videoyu yapacağım.

Bu arada ekleme yapayım: Satan kişi normal bir insandı yani telefoncudan almadım yani veriler ile ne kadar oynayabilir bilmiyorum ve pil 91 olduğunda Apple desteğe yazmıştım ve bana böyle dendi.

Dosya Ekleri

• IMG_0249.png
    IMG_0249.png
    206,7 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_0250.png
    IMG_0250.png
    150,9 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_0251.jpeg
    IMG_0251.jpeg
    47,6 KB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı