iPhone 14'te 1 hafta içinde pil sağlığının %3 düşmesi

Orijinal adaptör kullan, %20-%100 şarj et, şarjda iken telefonla uğraşma yeterli. Pil sağlığı %80 altına düşene kadar sorun etmeden kullan.
Dostum önce bir zahmet edip açıklamayı okusaydın keşke, sadece başlığı okuyup yazdıklarımı okumaya tenezzül bile etmemişsin. Sanki boşa yazmışım gibi hissettirdin.

Dediklerinin hepsini yapıyorum cevabını da vereyim yine. Bunları yapmama rağmen sonuç aynı.

Ben de 15 pro max modelinde 2 haftada %4 düşürmeyi başarmıştım. Nasıl diye soracak olursan, 2 haftalığına oldukça sıcak ve nemli bir şehire tatile gitmiştim ve telefon genellikle sıcakta şarj oluyordu.
Li-on bataryaların düşmanı yüksek sıcaklık.

Dostum önce bir zahmet edip açıklamayı okusaydın keşke, sadece başlığı okuyup yazdıklarımı okumaya tenezzül bile etmemişsin. Sanki boşa yazmışım gibi hissettirdin.

Dediklerinin hepsini yapıyorum cevabını da vereyim yine. Bunları yapmama rağmen sonuç aynı.
Yazdığımı anlamamışsın sende :D Bunları yaptıktan sonra herhangi bir önemi yok. Kafana takma.

17.1 sürümüne geçtikten sonra böyle oldu. 1 aydır mı, 2 aydır mı ne bu sürümdeyim. Ama nedense bu ay saçmaladı pil sağlığı. Bundan önce 16.5'teydim rezalet bir batarya ömrü vardı, mecbur buna geçmek zorunda kaldım. Kötünün iyisi işte bu da.

Dertlenmekten bahsetmişsin de bir zahmet bırak da dertleneyim, 2022'de çıkış yapan telefonun şarjı su gibi akıyor, ekran kapalıyken en az şarjı gittiği söylenen telefonun kullanmadığım zamanda bile şarjı gidiyor, akşam yatıp sabah kalktığımda kullanmaya başlar başlamaz %2-%3 şarjı akıyor. Belli bir ücret ödemişim, beklemişim, almışım ve çıkan sonuca bak. Öylesine, keyif olsun diye mi aldım ben bu telefonu? Gözüm gibi bakıyorum cihaza. Nasıl dertlenmeyeyim?

Yani hocam pil sağlığına kafam karıştı da telefon gece yatarken bırakıp sabah kalkınca %3 yemesi çok normal.

Yani hocam pil sağlığına kafam karıştı da telefon gece yatarken bırakıp sabah kalkınca %3 yemesi çok normal.
Yok dostum öyle değil, atıyorum %70 ile yatıyorum, kalktığımda %68'mi? Elime alayım hemen kullanayım der demez %65'e düşüyor şarj. Ben bu düşüşü şuna bağlıyorum; sanki gece kullanmadığım esnada şarjın daha da düşmesi gerekiyormuş da ben kullanmaya başlayınca o düşüşün etkisini yaşıyormuş gibi oluyorum. Ki gerçekten de bunu da yaşıyorum, mesela telefonu kullanıyorum kullanıyorum şarjım %97, şarj gitmiyor gitmiyor koyuyorum cebime, sonra bir bakıyorum kullanmadığım esnada %93'e gelmiş. Böyle ani düşüşler de söz konusu.

Yok dostum öyle değil, atıyorum %70 ile yatıyorum, kalktığımda %68'mi? Elime alayım hemen kullanayım der demez %65'e düşüyor şarj. Ben bu düşüşü şuna bağlıyorum; sanki gece kullanmadığım esnada şarjın daha da düşmesi gerekiyormuş da ben kullanmaya başlayınca o düşüşün etkisini yaşıyormuş gibi oluyorum. Ki gerçekten de bunu da yaşıyorum, mesela telefonu kullanıyorum kullanıyorum şarjım %97, şarj gitmiyor gitmiyor koyuyorum cebime, sonra bir bakıyorum kullanmadığım esnada %93'e gelmiş. Böyle ani düşüşler de söz konusu.

Hmm anladım bak benim de demin şu başıma geldi çok ilginç telefonu yatmadan birkaç dakika önce 20'lerde şarja taktım sonra telefon 80 olunca hadi çıkarayım zaten uykum var şarjda kalmasın dedim sabah kalktım hala 80 hiç pil yememiş ve Wi-Fi'da bağlıydı. Ve birkaç dakika vakit geçirdim ve hala da pil de yemiyor. Seninkini bende anlamadım.

Hmm anladım bak benim de demin şu başıma geldi çok ilginç telefonu yatmadan birkaç dakika önce 20'lerde şarja taktım sonra telefon 80 olunca hadi çıkarayım zaten uykum var şarjda kalmasın dedim sabah kalktım hala 80 hiç pil yememiş ve Wi-Fi'da bağlıydı. Ve birkaç dakika vakit geçirdim ve hala da pil de yemiyor. Seninkini bende anlamadım.
Telefonu ne zaman aldın? Pil sağlığın kaç? Ve modeli ne?

3 gün önce 2. el olarak aldım. 14 Pro model pil 93.
Anladım dostum. Dediğim gibi umarım benim pilden kaynaklıdır da Apple bunu kabullenip değişimi yapar.

Ama bir de senin telefon Pro modeli, bataryasının daha iyi olması normal. Düz 14'e göre daha iyi bir performansı vardır haliyle.

Geri
Yukarı