iPhone 14'te 1 hafta içinde pil sağlığının %3 düşmesi

Belli bir döngüyü geçmediysen bu olayı teknik serviste değiştirirler. iPhoneum zamanında 500 döngüyü geçmediği için serviste orijinal batarya değişimi yaptılar. O cihazı servise götür derim çünkü anormal. Ve Apple kullanıcıyı üst modele çıkartmak isteseydi 6s hala alt-orta segment cihazları ezip geçmezdi ve 2022de çıkmış bir yazılım kullanmazdı.

Anladım dostum. Dediğim gibi umarım benim pilden kaynaklıdır da Apple bunu kabullenip değişimi yapar.

Ama bir de senin telefon Pro modeli, bataryasının daha iyi olması normal. Düz 14'e göre daha iyi bir performansı vardır haliyle.
Umarım hocam. Bir de hocam prolar daha fazla pil yiyor diye biliyorum ama.

Belli bir döngüyü geçmediysen bu olayı teknik serviste değiştirirler. iPhoneum zamanında 500 döngüyü geçmediği için serviste orijinal batarya değişimi yaptılar. O cihazı servise götür derim çünkü anormal
500 döngüyü pil sağlığı %80'in altına düşen cihazlarda değişim yapıyorlar diye biliyorum. İnşallah dediğin gibidir.

Umarım hocam. Bir de hocam prolar daha fazla pil yiyor diye biliyorum ama.
Bilgim yok dostum, ama pil mAh'ları 14'ten daha fazla. Ekran süresi daha yüksek. Videodan izlemiştim, düz 14'e göre daha iyi. En iyi performans Plus'ta ama.

500 döngüyü pil sağlığı %80'in altına düşen cihazlarda değişim yapıyorlar diye biliyorum. İnşallah dediğin gibidir.

Bilgim yok dostum, ama pil mAh'ları 14'ten daha fazla. Ekran süresi daha yüksek. Videodan izlemiştim, düz 14'e göre daha iyi. En iyi performans Plus'ta ama.
Benimki anormal derecede 78e kadar düşmüştü. Gelçi şu an yine 84e düştü 8 ayda ama artık yapmazlar sanırım :D

17.1 sürümüne geçtikten sonra böyle oldu. 1 aydır mı, 2 aydır mı ne bu sürümdeyim. Ama nedense bu ay saçmaladı pil sağlığı. Bundan önce 16.5'teydim rezalet bir batarya ömrü vardı, mecbur buna geçmek zorunda kaldım. Kötünün iyisi işte bu da.

Dertlenmekten bahsetmişsin de bir zahmet bırak da dertleneyim, 2022'de çıkış yapan telefonun şarjı su gibi akıyor, ekran kapalıyken en az şarjı gittiği söylenen telefonun kullanmadığım zamanda bile şarjı gidiyor, akşam yatıp sabah kalktığımda kullanmaya başlar başlamaz %2-%3 şarjı akıyor. Belli bir ücret ödemişim, beklemişim, almışım ve çıkan sonuca bak. Öylesine, keyif olsun diye mi aldım ben bu telefonu? Gözüm gibi bakıyorum cihaza. Nasıl dertlenmeyeyim?

Güncelleme yapmanızı öneririm.

@Darqx hocam kafayı yiyeceğim benim de telefon alalı 1 ay bile olmadı pil 93'dü 92 oldu bir şey demedim olacağı vardır dedim az önce baktım 91 olmuş kafayı yiyeceğim size Apple destek ne dedi yarın ben de yazacağım.

@Darqx hocam kafayı yiyeceğim benim de telefon alalı 1 ay bile olmadı pil 93'dü 92 oldu bir şey demedim olacağı vardır dedim az önce baktım 91 olmuş kafayı yiyeceğim size Apple destek ne dedi yarın ben de yazacağım.
Destekle görüşmedim. Vazgeçtim açıkçası. Bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum, normal deyip geçiştirme ihtimalleri çok yüksek. Zaten bence kasıtlı olarak pil sağlığını düşürüyorlar ki kullanıcılar yeni modele geçsin diye. O yüzden boşuna zaman kaybetmek istemedim.

Siz görüştünüz mü peki?

Destekle görüşmedim. Vazgeçtim açıkçası. Bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum, normal deyip geçiştirme ihtimalleri çok yüksek. Zaten bence kasıtlı olarak pil sağlığını düşürüyorlar ki kullanıcılar yeni modele geçsin diye. O yüzden boşuna zaman kaybetmek istemedim.

Siz görüştünüz mü peki?
Görüştüm hocam. Cevapları size atayım takdir sizin.

Dosya Ekleri

• 1705437050760.png
    1705437050760.png
    201,9 KB · Görüntüleme: 22
  • 1705437108532.png
    1705437108532.png
    151,7 KB · Görüntüleme: 21
  • 1705437135822.png
    1705437135822.png
    132,3 KB · Görüntüleme: 21
Görüştüm hocam. Cevapları size atayım takdir sizin.

Evet, tahmin ettiğim gibi yanılmamışım. Yüksek ihtimalle bende aynı cevabı alacaktım. Sizin cihaz benimkinden daha yeniydi bir de üstelik. 1 aylık demişsiniz, 1 ayı uzun vade olarak görüyorlarsa buna denilebilecek pek bir şey yok. Bunun dışında tahmin ediyorum ki şarj ömrünüz de azalmıştır. Keza bende de ilk aldığım zamana göre gözle görülür bir düşüş var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı