2. el HDD sattılar

cyberius

Centipat
Daha fazla  
11.03.2022 tarihinde Seagate Barracuda 500GB HDD aldım hız problemleri yaşadığım için kontrol ettim ve ne göreyim?
Kazıklandım...
Görselde de göründüğü gibi aldığım tarih ile hiç alakası yok. 1 yıl garanti dedi paketi de açıktı ve üründe vida yerlarinde deformeler vardı.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Pakedi açık ve deformasyon gördüğünüz bir ürünü niye satın aldınız ki?
Hele ki aldığınız şey oldukça hassas bir şey iken.

1 yıl garantili sıfır ürün mü olur? Siz zaten ikinci el olduğunu bilerek almışsınız gibi geldi. Ayrıca alır almaz niye incelemediniz, test etmediniz? Üstünde sorunlar varsa niye iade etmediniz? Ürünü nereden, nasıl aldınız?

Geçmiş olsun. İade yapabiliyorsanız yapın ama sanmıyorum olacağını. Elinizde kaldı HDD.

Forumdan bir arkadaş demişti, "1TB altı HDD'ler genelde yenilenmiş-kullanılmış oluyor" gibisinden.
HDD'yi alır almaz PC'ye takın ve CrystalDiskInfo'yu indirip kaç saat çalıştığına bakın.

11.03.2022 tarihinde Seagate Barracuda 500GB HDD aldım hız problemleri yaşadığım için kontrol ettim ve ne göreyim?
Kazıklandım...
Görselde de göründüğü gibi aldığım tarih ile hiç alakası yok. 1 yıl garanti dedi paketi de açıktı ve üründe vida yerlarinde deformeler vardı.

Eki Görüntüle 1828489
Şu anda 1TB altı satılan harddiskin sıfır olma ihtimali yok gibi bir durum zaten. Kime ne denk gelirse satıyorlar. İkinci el deneyip almak daha garanti. O derece.

Geçmiş olsun belirttiğiniz tarihte bir yanlış yoksa diskin bu hali için biraz fazla geç kalmışsınız gibi. Arkadaşlarında dediği gibi 500 GB sıfır HDD pek kalmadı piyasada. Onun dışında o diske artık güven olmaz belki heyecan için HDD Regenerator ile bazı bozuk sektörleri onarırsınız ama 27512 sektörden kaç tanesi artık kullanılabilir bilemem.

Geri
Yukarı