2. el gitar tavsiyesi

yayaya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Klasik gitara başladım Letgo'dan 2. el bakıyorum ne önerirsiniz? Gitardan anlayan arkadaşlar tavsiye verebilir mi?

Barcelona lc modeli bakabilirsiniz. İkinci el piyasası 800-900 TL arası gezmekte. Bana kalırsa sıfır almanız daha iyi olacak.

İkinci el gitar almak sıfıra göre daha iyi" diyorlar, kullanıldığı için gitar daha bir kendine geliyormuş. Böyle bir şey var mı, katılır mısınız?

İkinci el gitar almak sıfıra göre daha iyi" diyorlar, kullanıldığı için gitar daha bir kendine geliyormuş. Böyle bir şey var mı, katılır mısınız?
Gitar kasasının yapıldığı ağaç yıllar geçtikçe "çalışır". Yani kurumaya ve buna göre minimal şekilde şekil değiştirmeye başlar. Bu durum gitarın ses profilini etkiler, bir yandan da kimin gitarı olduğuna göre koleksiyon ürününe dönüşebilir. Bu gitarlar onbinlerce dolara satılabiliyor, sizin almanız gereken gitarlar değiller.

Konuya gelecek olursak, Ben Valencia VC204 ile başladım. Ne çok dandikti, ne çok iyiydi. Başlangıç için çok da abartılı olmasına gerek yok. Yine de almışken iyisini almış olayım demek istiyorsanız Yamaha C70, Yamaha C40, Valencia CG190 önerebilirim. Bizzat kullanmadım; ama incelemelerini, videolarını izlediğimde sesinin tatmin ettiğini gördüm. Belki @Bora Dere hocamız daha iyi bir öneride bulunabilir.

Son düzenleme:
Yamaha C40 ve C70 (galiba) kullanmıştım, oldukça rahatlardı. Bütçeniz nedir? Başlangıç seviyesi bir şey alacaksanız farklı modellerin arasında pek fark olmayacaktır.

Yamaha C40 ve C70 (galiba) kullanmıştım, oldukça rahatlardı. Bütçeniz nedir? Başlangıç seviyesi bir şey alacaksanız farklı modellerin arasında pek fark olmayacaktır.

Aslına bakarsanız bütçem 2000e kadar el veriyor ama gitar sevgimin geçici bir heves olabileceği korkusundan en ucuzunu almaya niyetleniyorum. Malumunuz 2.el siteleri bir hevesle gitar alıp birkaç kere çaldıktan sonra satmaya çalışanlarla dolu.

Anladım, geçici olacağından şüpheleniyorsanız yaptığınız mantıklı. Şu tarz bir şey işinizi görecektir:

Headstockta birkaç vuruk var gibi ama ikinci el ucuz gitarlarda olur o kadar, sese etki edecek bir şey değil. Başka vuruğu, çatlağı falan varsa diye fotoğraf da isteyin alacak olursanız.

Anladım, geçici olacağından şüpheleniyorsanız yaptığınız mantıklı. Şu tarz bir şey işinizi görecektir:

Headstockta birkaç vuruk var gibi ama ikinci el ucuz gitarlarda olur o kadar, sese etki edecek bir şey değil. Başka vuruğu, çatlağı falan varsa diye fotoğraf da isteyin alacak olursanız.

Hocam çok güzel bulmuşsunuz elinize sağlık. Yalnız acemi olduğum için tel takmaktan anlamam ki bu ürünün de telinde sıkıntı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı