2.el işlemci alınır mı?

Dostum seni bayağı götürür ama ikinci el onu almak mantıklı değil çünkü sıfırı ile arasında fark yok. Mesela 2. el 2600 almak mantıklı arasında 300-400 TL fark var ikisi de üzmez işlemciler ama tabii ki 3600 daha iyi.

Onu söylüyorum bende. 2.el 1400 civarı, sıfırı 1500 civarı :)

3600 stok fan soğutmaz diyenler de var?

Onu söylüyorum bende. 2.el 1400 civarı, sıfırı 1500 civarı :)

3600 stok fan soğutmaz diyenler de var?
3600 çok ısınan işlemci , onu kullananlar çoğunlukla soğutucu ile kullanıyor . Eğer ekstra masraf istemiyorsan 3300x veya 2600 oyun açısından seni üzmez , zaten alacağını 4-5 sene güzel kullanıp upgrade edeceksin , hangisini alırsan ,teknoloji gelişiyor bir zaman sonra yetersiz hissedeceksin :)

3600 çok ısınan işlemci, onu kullananlar çoğunlukla soğutucu ile kullanıyor. Eğer ekstra masraf istemiyorsan 3300X veya 2600 oyun açısından seni üzmez, zaten alacağını 4-5 sene güzel kullanıp upgrade edeceksin, hangisini alırsan, teknoloji gelişiyor bir zaman sonra yetersiz hissedeceksin :)

3600 gibi bir işlemci düşünüyorsan kusura bakma beraberin de soğutucu arayışına da bak derim. Bu ikisi olmazsa olmaz, stok soğutucuyla her zaman olmuyor, yürümüyor. Sonuçta bu işlemciyi stok ayar da kullanman abes olur, zorla ki aldığına değsin, o kadar para yatıracaksın. İyi bir işlemci, güçlü bir soğutmadan geçer. Sıvı soğutma al diyemem imkanın kısıtlı, o halde iyi bir hava soğutma alman gerek bu da iyi olanını düşünürsek, 400 TL civarların da. En azından Turbo frekanslara çıkarsın üzerini garanti edemem. Böyle bir işlemci alacaksan eğer, üzerine soğutucu fiyatını da eklersen hiç fena olmaz.

3600 gibi bir işlemci düşünüyorsan kusura bakma beraberin de soğutucu arayışına da bak derim. Bu ikisi olmazsa olmaz, stok soğutucuyla her zaman olmuyor, yürümüyor. Sonuçta bu işlemciyi stok ayar da kullanman abes olur, zorla ki aldığına değsin, o kadar para yatıracaksın. İyi bir işlemci, güçlü bir soğutmadan geçer. Sıvı soğutma al diyemem imkanın kısıtlı, o halde iyi bir hava soğutma alman gerek bu da iyi olanını düşünürsek, 400 TL civarların da. En azından Turbo frekanslara çıkarsın üzerini garanti edemem. Böyle bir işlemci alacaksan eğer, üzerine soğutucu fiyatını da eklersen hiç fena olmaz.
Ben değil konu sahibi arkadaş alacak :) o yüzden bende fiyatın artacağından bahsettim , 2600 suan f/p açısından çok ideal bence 1000 lira sıfırı 600-700 arası ikinci eli var

Ben değil konu sahibi arkadaş alacak :) o yüzden bende fiyatın artacağından bahsettim, 2600 şu an F/P açısından çok ideal bence 1000 lira sıfırı 600-700 arası ikinci eli var.

Isı ile alakalı anlatmışsın tebrik ederim, bence de doğru düşünce sıkıntı yok :) mahsuru yoksa sadece üzerine eklemek istemiştim, konu bölünmesin istedim :) evet o işlemciyi alırsa fiyat doğal olarak artacak. Sonuçta soğutucu olarak ek masraf çıkacak. Almasını isterim tabii ona lafım yok ama, stok ayarlar da uzun süre kullanacaksa almasın, parasına yazık.

Isı ile alakalı anlatmışsın tebrik ederim, bence de doğru düşünce sıkıntı yok :) mahsuru yoksa sadece üzerine eklemek istemiştim, konu bölünmesin istedim :) evet o işlemciyi alırsa fiyat doğal olarak artacak. Sonuçta soğutucu olarak ek masraf çıkacak. Almasını isterim tabii ona lafım yok ama, stok ayarlar da uzun süre kullanacaksa almasın, parasına yazık.
Bende sırf aynı nedenlerden dolayı 2600 e yöneldim , zaten aman aman oyun oynadığım yok 1 saatlik zaman öldürüyorum bana da 2600 ideal gibi

3600 çok ısınan işlemci, onu kullananlar çoğunlukla soğutucu ile kullanıyor. Eğer ekstra masraf istemiyorsan 3300X veya 2600 oyun açısından seni üzmez, zaten alacağını 4-5 sene güzel kullanıp upgrade edeceksin, hangisini alırsan, teknoloji gelişiyor bir zaman sonra yetersiz hissedeceksin :)

.

Sanırım bunlardan bahsediyorsunuz? Soğutma için.
@anobey @TURBO01.

.

@anobey @TURBO01.

.

@anobey @TURBO01.

@anobey @TURBO01.

Yani işe yarar bir soğutucu ama, daha önce ki dahil olduğum konular da, R5 3600 işlemci de kullanan arkadaşların bazıları memnun değil, bazıları da memnun bu soğutucudan, kullanmadığım için çok bir şey diyemeyeceğim. TDP değerine bakarsan daha iyi olur, 120 Watt olarak biliyorum bu soğutucuyu, yeterli gelmesi gerekir. Yani 4.2 GHz ve biraz üzeri hız da seni idare edebilir. Stok soğutucu ile karşılaştırırsak tabii ki bu daha serin tutar. Her zaman sıvı soğutma derim onunla karşılaştırmak biraz abes olur, çünkü tepki olarak daha erken cevap verir. Sıvı soğutma alman sıkıntı olduğu için sıvı soğutma olayına girmek istemiyorum. Bu tarz soğutucular işini çok fazla hız aşırtma yapmaman kaydı ile seni idare eder.

Geri
Yukarı