2.el MSI Radeon RX 6600 Mech 2X 3000 TL'ye alınır mı?

AYYILDIZ TİM

Kilopat
Yer
NİĞDE
Daha fazla  
Meslek
PÖH
Merhaba dostlar. Yakın zamanda sistemimi topladım. Sadece ekran kartı kaldı. 3000-3500TL bütçem var. Sahibinden sitesinden; MSI RX 6600 merch 2X modelini bütçem dahilinde buldum. Aynı fiyatlara yakın ASRock RX 6600 modeli de mevcut iki ürün de temiz. Sıcaklık ve marka olarak sizde en mantıklı kart hangisidir? Onayınız dahilinde hemen almayı düşünüyorum. Teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASRock bilmem de MSI RX 6600 merch 2X modeli yük altında fan hızını 81 çıkarıp öyle çalışıyor. Kart 55 dereceyi gecmiyor ama fan sesi rahatsız ediyor ona göre alın

ASRock bilmem de MSI RX 6600 merch 2X modeli yük altında fan hızını 81 çıkarıp öyle çalışıyor. Kart 55 dereceyi gecmiyor ama fan sesi rahatsız ediyor ona göre alın
Fan hızı % kaç'ın üzerinde ses yapmaya başlıyor?
Otomatik fan hızında kaç derecelere ulaşıyor hocam ve ses yapıyor mu ?

Fan hızı % kaç'ın üzerinde ses yapmaya başlıyor?
Otomatik fan hızında kaç derecelere ulaşıyor hocam ve ses yapıyor mu?

Hocam fan hızı % 60'dan sonra ses yapıyor % 81 gelicede ucak motoru gibi soğuyana kardar % 81 de kalıyor otomatik fan hızında kart ısınmıyor güncel triple-a oyunların neredeyse hepsini oynadım 55 dereceyi gectiğini görmedim ama bunu fan hızını yükselterek yapıyor ayarlanabilir ama keşke 60 70 dercede çalışada bu fan sesi olmasa çünkü fan sesi gerçekten rahatsız ediyor şahsi fikrim ASUS'dan şaşmamak lazım.

Hocam fan hızı % 60'dan sonra ses yapıyor % 81 gelicede ucak motoru gibi soğuyana kardar % 81 de kalıyor otomatik fan hızında kart ısınmıyor güncel triple-a oyunların neredeyse hepsini oynadım 55 dereceyi gectiğini görmedim ama bunu fan hızını yükselterek yapıyor ayarlanabilir ama keşke 60 70 dercede çalışada bu fan sesi olmasa çünkü fan sesi gerçekten rahatsız ediyor şahsi fikrim ASUS'dan şaşmamak lazım.
Hocam bende de rx 470 vardı aynı sıkıntı vardı radeon ayarlarından fan ayarlarını manuel ayarlamıştım. 50 derecede %40, 60 derecede %65 fan hızı gibi ayarlar yapmıştım bununla ilgili youtubede bolca video var istersen bir bakın, fan sesi % kaçtan sonra gelmeye başlıyor o da önemli ona göre ayar yapabilirsiniz.

Ya da kartınızın fan hızının kaç derecede ne kadar çalışacağını Radeon Software'den ayarlayabilir ve %59 fan hızında 68-70 derece kullanabilirsiniz.

Hocam bende de RX 470 vardı aynı sıkıntı vardı Radeon ayarlarından fan ayarlarını manuel ayarlamıştım. 50 derecede %40, 60 derecede %65 fan hızı gibi ayarlar yapmıştım bununla ilgili YouTube'da bolca video var istersen bir bakın, fan sesi % kaçtan sonra gelmeye başlıyor o da önemli ona göre ayar yapabilirsiniz.

Hocam ayarlana bildiğini biliyorum otomatik fan hızı için yazdım.

Geri
Yukarı