2.el otomobil önerisi

Ülke şartlarına bakıldığında satılan aracın üstüne en az 100.000 daha koymanız lazımki belki biraz daha önceki aracınızdan daha bakımlı bişey bulabilirsiniz.Hatasız araçları bu segment de bulmanız çok nadir.İlanların şuan çoğu yalan yada dolandırıcı dikkat edin hayırlısı olsun şimdiden.

@Sır_ındo_scarf 2015 model arabayı satıp 2004 model araba almak mı?
Turbo'lu arabalar sürekli sorun çıkarmaz, sorunu da sadece arabaya atmamak lazım. Üstünde ki şoför arabayı nasıl kullanıyor veya nasıl bakıyor bunları da göz önünde bulundurmak lazım.

Merhaba arkadaşlar,
2015 model 1.4 linea aracimi 170 bin TL civari fiyata satmayi dusunuyorum.
170 binin ustune Max 10 bin TL konulup alinabilecek 2.el araç oneriniz var mı?
Kriterlerim;
Düsük km, boyasiz ve degisensiz, olmasi yeterli.
Not. Ticari de olabilir.
Niye satıyorsunuz bilmiyorum ama o fiyata yine en iyi araç elinizdeki olur. Elinizde araç varken satıp aynı paraya başka araç almak macera olur bence.
Fiat marea bakabilirsiniz. 2004 2005 civarıdır modelleri ama çok iyi arabadır. Açıkçası km sıkıntısı atmosferik araçlar için çok sorun olmuyor. Ha kayış değişimini yapılmış mı o önemli ama Turbo'lu araçlar gibi ömürleri çabuk tükenmez. Açıkçası sorun yaşayan insanlar var ama 6 seneyi aşkın kullandık ve açıkçası sorunu sadece ustalardan kaynaklı oluyordu. Her seferinde usta ya bir şeyi yanlış yapıyor veya çatlarıyor bit yeri o yüzden hep ustalardan sorun çıkıyordu. Tabii bilindik yerlerde sorun çıkmaz. LPG ile gayet güzel götürüyordu. 1 depo (istetme yerine koyulan simit tanklardan kaç lt bilmiyorum) 250km civarı gidiyordu.
Sizin cevap da bir enteresan olmuş arabayı sattırıp satılan arabanın 3 katı yaşındaki araç niye alınsın ki? Üstelik aynı para için konuşuluyor.

Mevcut piyasada 10K konularak sattığınız arabayı geri alabilirsiniz ancak. Ekim'in 21'inde sıfır i10'u 200 bine aldım. Aralık 25'te arkadaşım 2014 model 70.000km de i10'u 240 bine aldı..

180 bine ies de alınmaz be. 😄

😄 Şaka maka bir Honda accord iyi olur yalnız. Hem segment olarak üst düzey hem fena gidiyor hem Japon. Yeni model olacak diye fiata binilmez bence. Honda'yı Toyota'yi alıp rahatına bakacaksın. Benim emaneti bıraktım aşağıya. Tampon değişmeden önceki hali bu 😄

Dosya Ekleri

• 82C26FE8-8548-4A55-A3A5-99784C3089E9.jpeg
    82C26FE8-8548-4A55-A3A5-99784C3089E9.jpeg
    203,4 KB · Görüntüleme: 44
😄 Şaka maka bir Honda accord iyi olur yalnız. Hem segment olarak üst düzey hem fena gidiyor hem Japon. Yeni model olacak diye fiata binilmez bence. Honda'yı Toyota'yi alıp rahatına bakacaksın. Benim emaneti bıraktım aşağıya. Tampon değişmeden önceki hali bu 😄
Accord, Integra vs canavar. Ama bizim millet civicten başka araba bilmediği için tutulmuyor.

Niye satıyorsunuz bilmiyorum ama o fiyata yine en iyi araç elinizdeki olur. Elinizde araç varken satıp aynı paraya başka araç almak macera olur bence.

Sizin cevap da bir enteresan olmuş arabayı sattırıp satılan arabanın 3 katı yaşındaki araç niye alınsın ki? Üstelik aynı para için konuşuluyor.

En azından eline bir tık para geçer. Neyse zaten görüşü çok yerden yere vuruldu. Açıkçası biraz daha geç kalındığı için şu an çok zor. Açıkçası şu an kullandığı arabadan daha iyisini çok zor alır.

En azından eline bir tık para geçer. Neyse zaten görüşü çok yerden yere vuruldu. Açıkçası biraz daha geç kalındığı için şu an çok zor. Açıkçası şu an kullandığı arabadan daha iyisini çok zor alır.
Ben de o yüzden dedim satıp model düşürmek istese dediğiniz olabilir ama konu sahibi daha iyi bir şey istiyor anladığım kadarıyla.

Bu arada Marea tabii ki eski ama baktığınız zaman Linea'dan üst segment ve daha iyi bir araç. Tek suçu artık çok eski olması🙂

Geri
Yukarı