2 GB RAM'li PC'ye hangi işletim sistemini kurabilirim?

GNOME3 yanına XFCE4 kurmayı denemiştim ve ortada bir uygulama karmaşası oluşmuştu pek hoş olmadı. XFCE'nin stabil olduğu konusuna katılıyorum ama GNOME3 kaldıran bir bilgisayarım varsa XFCE'nin yüzüne bile bakmam, hem UI hem de UX olarak GNOME3 masaüstü ortamını daha başarılı buluyorum. 2GB RAM civarında MATE(GNOME2) de stabil çalışıyor. Cinnamon da kullanılabilir. Olay Linux dağıtımlarına gelince seçenek çok ama normal bir Windows kullanıcısının Linux dağıtımlarından herhangi birine alışması zaman alır ve konu sahibi Linux kullanmak istemiyor olabilir.
Ben her zaman XFCE üzerinde GNOME3 yazılımlarını tercih ediyorum ve herhangi bir sıkıntı çıkmıyor. Varsayılan yazılım ayarlarını yaparsanız herhangi bir problem yaşamazsınız. Belki bağımlılık sorunu yaşatabilecek bir distro kullanıyorsunuzdur, ben Arch Linux üzerinde her masaüstü ortamını rahatlıkla kullanabiliyorum. KDE de kullansam dosya yöneticim her zaman Nautilus (GNOME3) olmuştur :)

2GB bellekli bir bilgisayar GNOME3'de kan kusacaktır, ben 4GB bellek ile kullanırken bile ara sıra sorun yaşattığı oluyordu. Bu nedenle stabilite ön planda kalır ve XFCE tercih edilmelidir. Benimki sadece bir öneriydi, kullanım kullanmamak kişiye kalmış. 512MB bellek kullandığım zamanlardan beri Linux ilk tercihim olmuştur ve her zaman Windows'tan çok daha akıcı çalışmıştır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı