2 GB RAM'li PC'ye hangi işletim sistemini kurabilirim?

AlayınaGider

Hectopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Arkadaşlar benim 3 GB RAM'im var, Windows 8.1 kurmak istiyorum, kurabilir miyim acaba ya da hangi sürümünü kurabilirim?

Son düzenleme:
Windows 10 32 bit kurmalısın 2 GB yeterli olmaz. 64 Bit kurarsan kasmalar/donmalar yaşarsın. 32 Bit kursan da yaşarsın, 2 GB yeterli olmaz en az 4 GB.

2 GB Ram'in yanında bir de SSD değil de HDD kullanıyorsanız. Windows 10 iso dosyasının olduğu siteye dahi girmeyin. :D

En uyumlusu Windows 7 olacaktır. Ağabeyimin kullandığı eski PC'ye Windows 7 kurdum. Sorunsuz, sıkıntısız kullanıyor.
aynen kardeşim haklısın ama windows 7 desteği windows tarafından kaldırılıyor.

Öncelikle Belleklerin 2GB mi 3GB mi? Her zaman en günceli iyidir derler. Bence de doğrudur. Eski Windows sürümlerine güncelleme gelmeyecekti sanırım. Windows 10 Home kurmanı öneririm. Kurduktan sonra biraz uğraşırsan RAM kullanımınıda düşürebilirsin.

3 GB mı? 2 GB mı? Başlıktaki mi yoksa konudaki mi doğru?
Windows 10 32 bit kurmalısın 3 GB yeterli olmaz. 64 Bit kurarsan kasmalar/donmalar yaşarsın. 32 Bit kursan da yaşarsın, 3 GB yeterli olmaz en az 4 GB.
küsüra bakma format atacağım için acilen açtım konuyu unutmuşum düzelttim windows 8.1 kur dediler o yüzden buraya geldim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı