2 GB sistemde ne tür kodlamalar yapılabilir?

i2 işlemci olduğuna emin misiniz? i3-i5-i7-i9 şeklinde gidiyor diye biliyorum.
Core 2 Duo için deniyor bu genelde.

Yazılım dillerini öğrenmek için güçlü bilgisayara gerek olmuyor genelde. Ben çok önceden Python ile başlamıştım. Visual Basic de ara yüzü falan güzel, anlaması öğrenmesi kolay. Sana kalmış, seçenek çok.

Visual Studio'yu kullanamazsın çok ağır çalışır ancak Visual Studio Code kullanılabilir, aslında herhangi bir dilde kod yazabilirsiniz diye düşünüyorum mesela Python için sadece Python'u yüklemeniz gerekiyor ardından Visual Studio Code içerisinden bir şeyler yapabilirsiniz, bu şekilde kullanabileceğiniz bir sürü dil var örneğin JavaScript, GoLang, C# (SDK yükleyerek Visual Studio IDE olmadan kullanılabildiği için.) vb. bir sürü dil var.

Core 2 Duo için deniyor bu genelde.

Yazılım dillerini öğrenmek için güçlü bilgisayara gerek olmuyor genelde. Ben çok önceden Python ile başlamıştım. Visual Basic de ara yüzü falan güzel, anlaması öğrenmesi kolay. Sana kalmış, seçenek çok.

Sağ olun hocam 😊
Core 2 demek istemiş olabilir.

Python, C# (derlemesi biraz uzun sürer).

Sağ olun hocam :) Python ile başlamaya karar verdim.

Eğer bir IDE kullanmak isterseniz pek istediğinizi vermez gibi. Fakat kod editörleri ile çok rahat kodlama yapabilirsiniz.

Kodlamaya yeni başlayan birisi olduğunuzu tahmin ediyorum hem kod editörlerini desteklemesi hem de kodlamaya giriş için uygun olmasından dolayı Python en iyi seçenek.

Geri
Yukarı