2 Haftalık Kullanım: LG 27GL850-B

İlk başta söyleyeyim, bu bir inceleme değil. Kısa bir biçimde deneyimlerimi aktaracağım. İnceleme yapsaydım yüksek ihtimalle doğru dürüst olmazdı, monitörler konusunda çok bilgili olduğum söylenemez. Bildiklerimi de @SkyRose sayesinde öğrendim. Sonda da küçük bir artı-eksi tablosu koyacağım.

Özellikler: Monitör 1440p çözünürlükte 144 Hz tazeleme hızı, 1 ms (GtG) tepkime süresi ve 10 bit renk paleti sunuyor. G-Sync ve FreeSync Premium desteği, HDR10 desteği bulunmakta. Nano IPS bir panel kullanmakta.
Monitör.png

Ergonomi: Pivot desteği var fakat ergonomi olarak süper bir monitör değil. Ergonomi istiyorsanız bakacağınız model GN880 olsun.
Monitör2.png

Görüntü Kalitesi: 1080p ve 1440p arasında fark var, aman aman değil ama var. 10 bit ile 8 bit arasında fark var, hissediliyor. Nano IPS panel güzel, HDR giriş seviyesi olduğu için kapalı kullanıyorum. Onun dışında fark ettiğim eksi kontrast oranının düşük olması.
Monitör3.png

Artı/Eksi Tablosu:

+Nano IPS olması ve renklerinin canlı olması.
+Tepkime süresinin iyi olması.
+10 bit renk paletine sahip olması.
+1440p ve 144Hz olması.

-Kontrast oranın düşük olması.

Okuduğunuz için teşekkürler. Dediğim gibi kısa oldu.

1000:1 kontrast ile nasıl yüksek dinamik aralık sunuyor anlamış değilim.
Ekleme: HDR doğruluğu için 1000 nits gerekiyor. HDR için düşük parlaklıkta neden HDR koymuşlar, anlamış değilim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı