Çözüldü 2 işletim sistemi arası geçiş nasıl sağlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

443595

Hectopat
Şu an Linux Mint flaşh'a yazdırıyorum ve şu formatta - MBR- BIOS UEFI şeklinde.
Bundan sonra tekrar sıfırdan sistem kuruyormuş gibi format kısmından 2'ye böldüğüm diskin diğer bölümünü işaretleyip kuruluma başlamalı mıyım?

İşletim sistemi kuruldukdan sonra işletim sistemleri arası nasıl geçiş sağlayacağım?

Çözüm
Şu an Linux Mint flaşh'a yazdırıyorum ve şu formatta - MBR- BIOS UEFI şeklinde.
Bundan sonra tekrar sıfırdan sistem kuruyormuş gibi format kısmından 2'ye böldüğüm diskin diğer bölümünü işaretleyip kuruluma başlamalı mıyım?

İşletim sistemi kuruldukdan sonra işletim sistemleri arası nasıl geçiş sağlayacağım?

Refind veya grub kullanarak iki işletim sistemi arasında geçiş yapabilirsiniz.
@Linuxginar ve @SUBMITTER size yardımcı olacaklardır.
Merhaba,

Şu anda bu şekilde kurulumda "Dual Boot" denen şekilde iki işletim sistemini kuruyorsunuz. Böyle kurarsanız açılışta işletim sistemini aşağı yukarı ok ile seçip açmanız lazım. Yani, Windows-Linux arası geçiş için bilgisayarı kapatıp açmanız gerekiyor.

İşinizin durumuna göre sanallaştırma yı düşünebilirsiniz. Ben windows ile işim az olduğu için, kullandığım bilgisayar Linux (Fedora/Ubuntu) kuruyorum ondan sonra windows'u içine sanal makineye kuruyorum. İşletim sistemi arası geçişlerim kolay oluyor. VirtualBOX, KVM (GnomeBOXES) bunlara bir bakın derim. Tam tersi, Windowsu kurup orada bir sanal makine oluşturup linux'u da onun içine kurabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Refind veya grub kullanarak iki işletim sistemi arasında geçiş yapabilirsiniz.
@Linuxginar ve @SUBMITTER size yardımcı olacaklardır.
Hocam rEFInd sadece EFI'de çalışıyor. Belki legacy olabilme ihtimaline karşın bir dahaki önermenizde legacy olup olmadığını da sormanız iyi olur. :) Zaten yazılışıda rEFInd.

Yeni konular

Geri
Yukarı