2. kez mezuna kalınır mı?

50k altında iyi eğitim ve imkanlara sahip bir okul yok. :) 2üniversite bitirdim abicim hiç kasma sen orasını.

Ben de bunu düşündüm. İyi bir üniversitede okumadıkça işim her türlü zor. Bir sorum daha var okuduğun 2 üniversite nelerdi ve memnun kalıp kalmadığını merak ettim.

Konu sahibine başka bir abi tavsiyesi, iyi üniversite algın sadece ilk 100k, 50k gibi olmasın, eğitime odaklan.

Aslında aklımda sadece sağlık alanı olduğu için 50knın aşağısı demiştim. Tavsiyen için teşekkür ederim.

Hedefin 50 bin altıysa tekrardan sınava girilebilir. Önemli olan, mezuna kaldığında ne yapacağındır. Mezuna kaldığında eğer değerlendiremezsen mevcut sıralamanın daha da altında da yapabilirsin. Bunu da aklında bulundur derim.

Değerlendirmek adına çok çalışacağım. Başarabileceğime inanıyorum fakat bu sene de az bir gayret göstermemiştim ve denemeler sınavın çok üstündeydi açıkçası bu durum beni ümitsizliğe düşürdü. Sınav anı ve denemeler bambaşka şeyler. Teşekkür ederim tavsiyen için.

Tamamen senin tercihine kaldıysa ne güzel, ailenin arkanda olması ve seni desteklemesi de büyük şans, geç kalma durumunda endişen olmasın iki seneden bir şey olmaz,
Ancak;
Bu sene ki TYT puanı sadece bu sene kullanılabilir, normalde iki sene kullanılabilen TYT tek seneye indirildiyse bu sınav sisteminin değişebileceği anlamına gelebilir, TR serveri sonucu sürekli kumar oynarsın, ona göre hareket et. Ancak yine de bırakılmaz diye değil bu, bakarsın yeni gelebilecek olan sistem daha adaletli olur işine gelir. Şimdiden kolaylıklar dilerim.

Dershanedeki hocalarım da öyle diyordu sistem değişecek diye. Galiba sistem 30 Türkçe 30 sosyal 30 matematik 30 fen olacakmış TYT kısmı, AYT kısmında ise fen sorularının arttırılması söz konusuymuş. Bakalım zaman ne gösterecek. Çok teşekkür ederim yorumun için.

okuduğun 2 üniversite nelerdi ve memnun kalıp kalmadığını merak ettim.
Manisa Mekatronik ve Ege Bilgisayar Mühendisliği. Eğitimcilerin çoğu sıkıntılı, öğretmenlik sıfatı taşımıyorlar. Teorik ders ağırlıklı ve staj imkanları da rezaletti. Uygulamalı derslerde de yeterli imkan yoktu, bütçe ayrılmıyordu. Daha bir çok sebep.

Boğaziçi, İTÜ, ODTÜ Dışında bir yere boşuna gitme. Zamanından ve Parandan olursun.

Manisa Mekatronik ve Ege Bilgisayar Mühendisliği. Eğitimcilerin çoğu sıkıntılı, öğretmenlik sıfatı taşımıyorlar. Teorik ders ağırlıklı ve staj imkanları da rezaletti. Uygulamalı derslerde de yeterli imkan yoktu, bütçe ayrılmıyordu. Daha bir çok sebep.

Boğaziçi, İTÜ, ODTÜ Dışında bir yere boşuna gitme. Zamanından ve Parandan olursun.
Ne karar verdin hocam? Pardon yanlışlıkla sizi alıntılamışım.
@Farawell Ballad

Ne karar verdin hocam? Pardon yanlışlıkla sizi alıntılamışım.
@Farawell Ballad
Hocam 2. kez mezuna kaldım 2 haftadan az kaldı bekliyorum sınavı.

Evet, bugün itibarıyla artık üniversite sınavı benim için noktalandı sanırım. 50k altı gelir mi bilmem ama 70-75 civarı TYT 64 AYT netim var. Keşke matematik daha fazla yapabilseydim ama olmadı 26,5 matematik 37,5 fen netim var. TYT'de de türkçeyle matematik beni bitirdi. Sağ olasın abi. Bakalım sonucu bekliyorum.☺️

Manisa mekatronik ve ege bilgisayar mühendisliği. Eğitimcilerin çoğu sıkıntılı, öğretmenlik sıfatı taşımıyorlar. Teorik ders ağırlıklı ve staj imkanları da rezaletti. Uygulamalı derslerde de yeterli imkan yoktu, bütçe ayrılmıyordu. Daha birçok sebep.

Boğaziçi, İTÜ, ODTÜ dışında bir yere boşuna gitme. Zamanından ve parandan olursun.

Son düzenleme:
Hocam 2. kez mezuna kaldım 2 haftadan az kaldı bekliyorum sınavı.

Evet, bugün itibarıyla artık üniversite sınavı benim için noktalandı sanırım. 50k altı gelir mi bilmem ama 70-75 civarı TYT 64 AYT netim var. Keşke matematik daha fazla yapabilseydim ama olmadı 26,5 matematik 37,5 fen netim var. TYT'de de türkçeyle matematik beni bitirdi. Sağ olasın abi. Bakalım sonucu bekliyorum.☺️
Ne yaptınız nasıl geçti? Ben de aynı durumdayım da

Tekrar hazırlanmayı düşünüyor musunuz
Düşünmüyorum. Geçen sene hazırlandım bu sene iyi geçti. İstediğim sonuç olucak gibi. Beklediğimden kötü gelse bile özel diş veya özel eczacılık yazıp gideceğim. Artık bıktım 3 senedir hazırlandım. 3. Mezun artık psikolojim kaldırmaz. Daha iyisini yaparım ama gerek yok artık. Hayata yeterince geç kaldım diye düşünüyorum. Eğer 2. Mezunu diyorsanız bana ben kaldım bu sene, sonuç açıklandığı gibi ailemle konuştum buradan tavsiye aldım. Çok yıprandım ama sonucum kötü olmayacak istediğim olacak. Eğer ki 2. Mezuna kalmak istiyorsan kal. İstemediğin yere gitme derim.

Son düzenleme:
Düşünmüyorum. Geçen sene hazırlandım bu sene iyi geçti. İstediğim sonuç olucak gibi. Beklediğimden kötü gelse bile özel diş veya özel eczacılık yazıp gideceğim. Artık bıktım 3 senedir hazırlandım. 3. Mezun artık psikolojim kaldırmaz. Daha iyisini yaparım ama gerek yok artık. Hayata yeterince geç kaldım diye düşünüyorum. Eğer 2. Mezunu diyorsanız bana ben kaldım bu sene, sonuç açıklandığı gibi ailemle konuştum buradan tavsiye aldım. Çok yıprandım ama sonucum kötü olmayacak istediğim olacak. Eğer ki 2. Mezuna kalmak istiyorsan kal. İstemediğin yere gitme derim.
Kral dershane fln git diyorlar benimde 2. Mezunum nette cok iyi hocalar var siz ne diyorsunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı