2. Nesil Ryzen'in Karşılığında Intel Yeni Bir Seri Çıkaracak mı?

l-l1-l2-l3... ortalama %20 ramdede %11 iyileştirme sunuyor direk performans artışı sunsa keşke dediğin gibi ama öyle olmuyor pratikte düşündüğünüz gibi değil işte intelin 5.0 ghz sıvı soğutmada rahatlıkla çıkarken 2700 x 4.4 zor cıkıyor 8700k 5.0 ghz performansındayken oyunlarda 1080 p çözünürlükte 2700x yanına yaklaşma imkanı yok 2-4 k işler farklı tabi çünkü işlemciden çok ekran kartına yük biniyor artık ferrariyle baska bir arabayı taş yolda kapıstırmak gibi oluyor tam performans vereceği ortam olmayınca işlemcinin performanslar yakın oluyor tabi kısa bir özetle render yapanlar amd alsın oyun oynayanlar 8700 k uzun süreli kullanmak istiyorlarsa.
Orada ufak bir yanlışınız var. R7 2700X zaten 4.35 GHZ turbo frekansa sahip. Sıvı soğutma ile rahatça 5'i zorlayabiliyor.

l-l1-l2-l3... ortalama %20 ramdede %11 iyileştirme sunuyor direk performans artışı sunsa keşke dediğin gibi ama öyle olmuyor pratikte düşündüğünüz gibi değil işte intelin 5.0 ghz sıvı soğutmada rahatlıkla çıkarken 2700 x 4.4 zor cıkıyor 8700k 5.0 ghz performansındayken oyunlarda 1080 p çözünürlükte 2700x yanına yaklaşma imkanı yok 2-4 k işler farklı tabi çünkü işlemciden çok ekran kartına yük biniyor artık ferrariyle baska bir arabayı taş yolda kapıstırmak gibi oluyor tam performans vereceği ortam olmayınca işlemcinin performanslar yakın oluyor tabi kısa bir özetle render yapanlar amd alsın oyun oynayanlar 8700 k uzun süreli kullanmak istiyorlarsa.
Orada ufak bir yanlışınız var. R7 2700X zaten 4.35 GHZ turbo frekansa sahip. Sıvı soğutma ile rahatça 5'i zorlayabiliyor.

@5GHz değilde, işin içine XFR2’yi falanda soktuğumuzda rahat @4.6GHz görmesi lazım.

Orda hızlı yazmak zorunda kaldım şarjım bitiyordu onun için eksik yazmışım. 4.4 stok soğutucusuyla zor çıkıyor. Sıvı soğutmayla 4.6-4.7 kadar çıkabilir ama 5 çıkması düşündüğün kadar kolay değil. İncelemelerden gördüğüm kadarıyla. Tabi inceleyenler yalan söylüyorsa orasını bilemiyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 1800X 4 GHZ turboya sahipti ve LN2+ ile 5.2 GHZ'e çıkmıştı, sıvı soğutma ile 4.3-4.4 oluyordu. 2700X ile 4.35 turboya sahip ve LN2+ ile 5.8 oluyor. 12NM olduğunu da hesaba katarsak 5 GHZ olabileceğini düşünüyorum ben.

GT 1030 ve RX 550 arasında kalıp RX 550 'yi seçmiştim. Intel ve Amd arasındaki fark da tam olarak böyle. Performanslar birbirine yakın fakat amd daha az paraya daha çok teknoloji sunuyor. Ülkemiz de vergi ve kurun olumsuz etkisini göz önüne alırsak amd iyi bir tercih. Çoğu incelemede zaten bu noktanın altını çizerler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı