20 bin TL civarı laptop önerisi

Aynı modelin 3050 Ti kullanıyorum ve şahane. Gerçekten laptoptan çok memnum kaldım. Bu arada sakın Monster almak gibi bir hata yapma. Eskiden Monster'a sahiptim ve aşırı ısınıyordu evet ucuz olabilir ama aşırı ısınma ve aşırı ses yüzünden rahatsız olmaya gerek yok. Ayrıca ASUS ROG çok iyi bir soğutmaya sahip ve beni şaşırtıyor.

@Frozensudios 3050 önermem ben, ayrıca 12. nesil Intel işlemciler AMD'nin 4. nesilinin önünde.

Intel i5 12500H mı Ryzen 7 6800H mı peki hocam

Aynı modelin 3050 Ti kullanıyorum ve şahane. Gerçekten laptoptan çok memnum kaldım. Bu arada sakın Monster almak gibi bir hata yapma. Eskiden Monster'a sahiptim ve aşırı ısınıyordu evet ucuz olabilir ama aşırı ısınma ve aşırı ses yüzünden rahatsız olmaya gerek yok. Ayrıca ASUS ROG çok iyi bir soğutmaya sahip ve beni şaşırtıyor.

Hangi modeline sahiptiniz Clevo kasa mıydı?

1667764669823.jpeg

Bu mudur sizdeki? Oyun perfomansı nasıl? Ultra ayarlarda falan oynamama gerek yok zaten üstteki arkadaşın attığı acera bakıyorum şu an

Hangi modeller hocam?

Bu ikisi arasında kaldım. Monster 95W Victus 75W. Ama Victus'un DDR5 avantajı falan var bir de ekranı Monster'in 15.6 inç Victus'un 16.1 çok fark eder mi oyun için.

Evet bu, oyun perfomansı hakkında şöyle bir yorum yapabilirim
GTA 5 yüksek - Ultra grafik ayarlarında 55 - 70 arası.
Cyberpunk 2077 orta - yüksek ayarlarında 45 - 60 FPS (ama araba sürerken 30 - 45'e düşüyor)

Ama PC'nin çok garip bir yönü var ona göre alın lütfen.

Mesela ben ben GTA 5 oynarken düşük ayardaki FPS ile yükse ayardaki FPS neredeyse aynı ama şöyle bir şey var yüksek ayarda fan sesi duyulabilirken düşük ayarda herhangi bir fan sesi duyulmuyor bunu ASUS yazılımdan değiştirebilirsen desende olmuyor detaylı bir göz attım ama herhangi bir cevap ile karşılaşamadım.
Eki Görüntüle 1565215

Bu mudur sizdeki? Oyun perfomansı nasıl? Ultra ayarlarda falan oynamama gerek yok zaten üstteki arkadaşın attığı acera bakıyorum şu an

Evet bu, oyun perfomansı hakkında şöyle bir yorum yapabilirim
GTA 5 yüksek - Ultra grafik ayarlarında 55 - 70 arası.
Cyberpunk 2077 orta - yüksek ayarlarında 45 - 60 FPS (ama araba sürerken 30 - 45'e düşüyor)

Ama PC'nin çok garip bir yönü var ona göre alın lütfen.

Mesela ben ben GTA 5 oynarken düşük ayardaki FPS ile yükse ayardaki FPS neredeyse aynı ama şöyle bir şey var yüksek ayarda fan sesi duyulabilirken düşük ayarda herhangi bir fan sesi duyulmuyor bunu ASUS yazılımdan değiştirebilirsen desende olmuyor detaylı bir göz attım ama herhangi bir cevap ile karşılaşamadım.
Şuan ki laptopumdan fan sesine alışkınım zaten :d. Yorumun için teşekkür ediyorum, yanlışsam düzeltirsin anladığım kadarıyla sen memnunsun bilgisayardan performans konusunda.

Şu anki laptopumdan fan sesine alışkınım zaten :d. Yorumun için teşekkür ediyorum, yanlışsam düzeltirsin anladığım kadarıyla sen memnunsun bilgisayardan performans konusunda.

Şu an için evet ama gelecek ne gösterir bilmem ama şundan biraz eminim ASUS ROG modelleri cidden insanı tatmin eden bir soğutmaya ve tasarıma sahip. Tabii son tercih sizin sonda size detay olarak gösterdiği şeye lütfen dikkat edin çünkü grafik ayarı düşürünce artmaya ama stabil kalan bir PC var elimizde. Bu durumu ele alarak karar verin benim için bir herhangi bir sorun yok.

Geri
Yukarı