20 bin TL kadar telefon önerisi

Hocam belki sağlamlık olarak düşünmüş olabilir. Bende m51 vardı plastik kasa. Daha kutusundan çıkardıktan yarım saat sonra arkası çizilmiye başlamıştı. Aylar sonra telefonun kasasına bakılamayacak düzeye gelmişti mecburen hep kılıfla kullanmıştım gözükmesin diye. Belki o tarz bir şeyden bahsediyor olabilir tabi her plastik kasa aynı değildir önerilen telefonda nasıldır bir fikrim yok.
Haklısınız hocam fakat konu yine sonda değindiğiniz yere gidiyor. Dikkatli kullanıldığında Plastik kasa camdan çok daha az çiziliyor bile diyebiliriz fakat hissiyatı cam gibi değil tabi ki. A24 kullanıyorum , camı çizilecek diye sürekli arkasını temizliyorum. Arkadaşımda Note 11 Pro var. Kılıfın içinde , tozdan bir tabaka var resmen. Fakat silmiyor , temizlik takıntısı da yok , telefon çizilecek diye korkusuda.

Bütçem 19-20 bin arasında. Daha önceden sıfır olarak Realme GT2 ve ikinci el olarak GT2 Pro kullandım. Malzeme kaliteleri berbat olduğu için sattım. Buds 2 Pro kulaklığına sahibim. Daha önceden S9+ kullandığım için malzeme kalitesinden çok memnun kaldım. Uzun süre boyunca sorunsuz sıfır gibi kullanmak istiyorum. Başıma leke, iz, deforme gibi olayların yaşanmasını istemiyorum. Samsung Galaxy S22 almayı düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum. Plastik kasa mümkünse olmasın.
Malzemeleri berbat mı? Kasası metal olan bir telefon nasıl berbat oluyor? Arkası plastik olsa da ilk geldiğinde satıldığı fiyat gayet f/p idi. Ekranı da yüksek çözünürlüklü ve gayet kalitelidir. S22'nin kasa alüminyum, yani metalden biraz daha düşük kalite. Sırf arka kapağının cam olduğuna bakmayın. Soğutma ve batarya performansı daha kötü GT2 Pro'ya göre. Uzun süreli kullanımda bataryasından ötürü sıkıntı çıkartabilir. S23 FE ise A54+ denilebilecek bir cihaz, donanımı biraz daha güçlü ve verimli olsa da; premium'luktan oldukça uzak. Size önerim ekosistemden dolayı Samsung istiyorsanız S23 256 GB alın, uzun ömürlü kullanırsınız. Yine de tercih sizin.

Malzemeleri berbat mı? Kasası metal olan bir telefon nasıl berbat oluyor? Arkası plastik olsa da ilk geldiğinde satıldığı fiyat gayet f/p idi. Ekranı da yüksek çözünürlüklü ve gayet kalitelidir. S22'nin kasa alüminyum, yani metalden biraz daha düşük kalite. Sırf arka kapağının cam olduğuna bakmayın. Soğutma ve batarya performansı daha kötü GT2 Pro'ya göre. Uzun süreli kullanımda bataryasından ötürü sıkıntı çıkartabilir. S23 FE ise A54+ denilebilecek bir cihaz, donanımı biraz daha güçlü ve verimli olsa da; premium'luktan oldukça uzak. Size önerim ekosistemden dolayı Samsung istiyorsanız S23 256 GB alın, uzun ömürlü kullanırsınız. Yine de tercih sizin.
Evet Realme'nin malzeme kalitesi yerin dibinde. 3 hafta önce uygun fiyata alıp 2 hafta deneyimleme fırsatım oldu diğer haftada sattım. 2 hafta boyunca evde durdu kullanmadım. 1 hafta içinde kusursuz telefon kılıfını çıkartmadığım ve bir yere vurmadığım halde metal çerçevede lekelenmeler, soyulmalar meydana gelmişti. Ek olarak arka kapağı sanırım GT2 PRO plastik aynı şekilde ondada deformeler meydana geldi bak bunlar 1 hafta içinde oldu diyorum. S9+ 1 yıl boyunca hor kullandım banamısın demedi hala sıfır kondisyonunu koruyor.
S22 almayı düşünüyorum şu anlık üstüne 11 bin lira eklemek mantıksız geliyor. Ek olarak GT2 PRO 2K 120Hz alınca bataryası su gibi bitiyor günlük kullanımda aşırı verimsiz. Telefon limitli zaten Android 13 de. Android 14 ise stabil değil doğru düzgün çalışmıyor.

Son düzenleme:
Evet Realme'nin malzeme kalitesi yerin dibinde. 3 hafta önce uygun fiyata alıp 2 hafta deneyimleme fırsatım oldu diğer haftada sattım. 2 hafta boyunca evde durdu kullanmadım. 1 hafta içinde kusursuz telefon kılıfını çıkartmadığım ve bir yere vurmadığım halde metal çerçevede lekelenmeler, soyulmalar meydana gelmişti. Ek olarak arka kapağı sanırım GT2 PRO plastik aynı şekilde ondada deformeler meydana geldi bak bunlar 1 hafta içinde oldu diyorum. S9+ 1 yıl boyunca hor kullandım banamısın demedi hala sıfır kondisyonunu koruyor.
S22 almayı düşünüyorum şu anlık üstüne 11 bin lira eklemek mantıksız geliyor.
2. else bir şey diyemem. Kaç kişinin elinden geçtiği de bilinmiyor bazısının. Yine de enteresan geldi. S22 ile S23 arasında 8300 TL fark (N11 ile Amazon fiyatları için) var. Asıl nüansı işlemci kaynaklı. Bütçe ve tercih meselesi. Batarya verimsizliği ve ısınma konusu sorun değilse S22 alınabilir.

2. else bir şey diyemem. Kaç kişinin elinden geçtiği de bilinmiyor bazısının. Yine de enteresan geldi. S22 ile S23 arasında 8300 TL fark (N11 ile Amazon fiyatları için) var. Asıl nüansı işlemci kaynaklı. Bütçe ve tercih meselesi. Batarya verimsizliği ve ısınma konusu sorun değilse S22 alınabilir.
8300 TL fark olabilir ama gidipte merdiven altı iletişim den almayı tercih etmem başına bir şey geldiğinde muhattap olacağın kimse yok.

Geri
Yukarı