20 yaşındayım, 80 yaşında dede gibi hissediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kanka oraya gidip bir düzen oturtana kadar zaten gençliğim gidecek. Anlamsız.
İşte bak kaybettiğin nokta burası, şöyle düşün, ömrümün bir kısmı burada geçmiş, en azından geri kalanının iyi geçmesi için bir şeyler yapmalıyım, hedefimi gerçekleştirmeliyim. Böyle düşün. Açıkçası ben burda gençliğimi tüketeceğime oraya geç gideyim ama gideyim gençliğim bitsin, tercih ederim.

Düzenli olarak spor yaptığın taktirde hiç bir şeyin kalmaz. Aynı durum bende de vardı. Şu sıralar ara verdim ama 1 sene boyunca her gün spora gittim. Şimdi çok daha rahatım.

Daha önce bir kaç kez gittim, verdikleri ilaçları kullandım, yaramadı. Bir daha da gitmedim.
Maalesef devlet hastanelerindeki psikiyatriler tedavi etmiyor/edemiyor. Tecrübeyle sabit, bu branşta para olmadan iyi bir tedavi neredeyse imkansız.

Kanka oraya gidip bir düzen oturtana kadar zaten gençliğim gidecek. Anlamsız.
O zaman yaşamayalım, nasılsa öleceğiz değil mi? Kendinize bu şekilde engel koymayın.

Anlattıklarınızı okudum, tavsiye verilecek durum çoktan geçilmiş gibi. İyi bir psikoloğa/terapiste gitmeniz en doğrusu olacaktır.

Ülkemizdeki çoğu gençlerde vardır bu sorun dışarı çıkın biraz hava alın, spor yapmayı deneyin.

İşte bak kaybettiğin nokta burası, şöyle düşün, ömrümün bir kısmı burada geçmiş, en azından geri kalanının iyi geçmesi için bir şeyler yapmalıyım, hedefimi gerçekleştirmeliyim. Böyle düşün. Açıkçası ben burda gençliğimi tüketeceğime oraya geç gideyim ama gideyim gençliğim bitsin, tercih ederim.
Şöyle bir şey var, insanın en önemli yılları gençliğidir, gençlik bir daha gelmez ve orta yaşın hiçbir heyecanı yoktur, orta yaşımı yaşamak için gençliğimi feda etmem manasız. Ayrıca berrak bir suya bir damla çamur atarsan tüm su kararır, ancak çamura bir damla su atsan su damlası çamura karışır. Bu da demek oluyor ki olumsuzluk tüm olumlu şeylerden daha güçlü ve yıpratıcı.
Ülkemizdeki çoğu gençlerde vardır bu sorun dışarı çıkın biraz hava alın, spor yapmayı deneyin.
Dostlar, beni diğer gençlerle karıştırmayın lütfen.

Efkarlı müzikleri bırak, zamanını ne olursa olsun yatarak geçirme odanı filan temizle ne biliyim, spor yapmanın çok faydası olur bende birgün ağırlığın altına girmiyim hemen bunalıma giriyorum. Hiçbir şey yapmadığın için yorgunsun ve yorgun olduğun için hiçbir şey yapmıyorsun. Kendine hedef koy bu döngüyü kırman gerek tamamen senin iradene kalmış.

Efkarlı müzikleri bırak, zamanını ne olursa olsun yatarak geçirme odanı filan temizle ne biliyim, spor yapmanın çok faydası olur bende birgün ağırlığın altına girmiyim hemen bunalıma giriyorum. Hiçbir şey yapmadığın için yorgunsun ve yorgun olduğun için hiçbir şey yapmıyorsun. Kendine hedef koy bu döngüyü kırman gerek tamamen senin iradene kalmış.
Çoğu aktivite bana göre birer uyuşturucu, içimdeki genel sıkıntıyı çözebilecek ne var bilemiyorum.

Kadınları kendi malın olarak görmeyi bırak, şantajla ya da başka tip davranışlarla onlar için bir "korku" objesi olmaktan kendini çıkar. Ondan sonra iyi karakterli bir kadın belki sana bakar da hayatın başka bir yola girer. İçinde olduğun durum için yardımı dokunur, bir şeylere "gerçekten" değer vermeyi ve sevdiğin biriyle yaşadıklarından zevk almayı öğrenirsin.

Bir şeylerden şikayet etmeden önce kendi kendine şunu sor; yaşadığım şeyleri ne kadar hak ediyorum? Sonrasında ufak bir ihtimal kendini değiştirmeye çabalarsın. Eski sevgilisine şantaj yapan biri çok daha kötülerini de hak ediyor ama neyse, o konuya pek girmeyi istemiyorum.

Başkalarına sevgi göstermiyorsun, saygı duymuyorsun, empati yapmıyorsun, sınırlarını bilmiyorsun, giderek kendi kendini bir çöküntü içine sokan depresyon durumuna yaklaşıyorsun yalnız kalarak.

Kadınları kendi malın olarak görmeyi bırak, şantajla ya da başka tip davranışlarla onlar için bir "korku" objesi olmaktan kendini çıkar. Ondan sonra iyi karakterli bir kadın belki sana bakar da hayatın başka bir yola girer. İçinde olduğun durum için yardımı dokunur, bir şeylere "gerçekten" değer vermeyi ve sevdiğin biriyle yaşadıklarından zevk almayı öğrenirsin.

Bir şeylerden şikayet etmeden önce kendi kendine şunu sor; yaşadığım şeyleri ne kadar hak ediyorum? Sonrasında ufak bir ihtimal kendini değiştirmeye çabalarsın.
Seni tanıyorum, belli ki klavye beyefendiliğini bırakamamışın. Öneri istediğim yerde eleştirmen tam yeri oldu. Seni göz ardı ediyorum.

Psikolojik olarak aşırı kötü ve çökkünüm, hiçbir şey bana zevk vermiyor hatta çoğu şey beni ya üzüyor yada kendisinden uzaklaştırıyor. Belim bacağım vs çoğu yerim ağrıyor, uyku düzenim bozuk ve sabaha kadar uyuyamıyorum, kendimi zorlasam bile yok, uyuyamıyorum. Eskiden zevk aldığım aktiviteler artık bana boş geliyor, sohbet etmeye dahi üşeniyorum, yapmaktan zevk aldığım tek şey oturup dertleşmek veya eleştiri yazıları yazmak. Bazen o bile boş geliyor. Onun dışında modaymış, oyunmuş, gezmekmiş, aşkmış, dostlukmuş her şey bana boş, anlamsız ve samimiyetsiz geliyor. Kadınlardan, arkadaşlardan, aktivitelerden, kısacası her şeyden soğudum. Sanki kafamda beyin yerine örs taşıyormuşum gibi hissediyorum. İnsanları dinlemeye, sese gürültüye hiç tahammülüm yok, içimde herhangi bir istek ve hırs yok. Neşemi ve yaşam enerjimi ise hiç sormayın. Günün her saati ya müzik dinliyor oluyorum ya da yatıyorum. Hiçbir şey yapasım, yaşayasım yok. Zaten son zamanlarda izlediğim şiddet içerikli videolar psikolojimi iyice olumsuz etkiledi.
1610486656498.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı