19 yaşındayım yaşlandığımı hissediyorum

darkgamer

Hectopat
Bugün lisedeki son günümdü ve kendimi bir garip hissettim. Sürekli yaşlanıyoruz ve bu beni kötü hissettiriyor. Liseye geçtiğim ilk günü o kadar iyi hatırlıyorum ki sanki zaman hiç geçmemiş, yıllar sanki yaşanılmamış gibi. Daha geçen sene 18'dim aha sonunda reşit olduk dedim. Bu sene 19 oldum. Her yıl bir yaş daha. Bu ruh haliyle nasıl başa çıkarım. Yıllar sanki tek günde geçti sanki hiç yaşanmamış gibi. Geriye baktığımda çok da iyi yaşadığımı da göremiyorum, hep mutsuzmuşum hep dertliymişim. Seneye 20 olurum ondan sonra 30, 40, 50. ne anın tadını çıkarabilmişim ne de anda kalabilmişim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün lisedeki son günümdü ve kendimi bir garip hissettim. Sürekli yaşlanıyoruz ve bu beni kötü hissettiriyor. Liseye geçtiğim ilk günü o kadar iyi hatırlıyorum ki sanki zaman hiç geçmemiş, yıllar sanki yaşanılmamış gibi. Daha geçen sene 18'dim aha sonunda reşit olduk dedim. Bu sene 19 oldum. Her yıl bir yaş daha. Bu ruh haliyle nasıl başa çıkarım. Yıllar sanki tek günde geçti sanki hiç yaşanmamış gibi. Geriye baktığımda çok da iyi yaşadığımı da göremiyorum, hep mutsuzmuşum hep dertliymişim. Seneye 20 olurum ondan sonra 30, 40, 50. ne anın tadını çıkarabilmişim ne de anda kalabilmişim.
Yaşınız 45 ?

Böyle tedirgin olmaktansa anın tadına varmak gerek bence. Kendim öyle yapıyorum demiyorum, zaten ben dahil birçok kişi son 2 yılı virüs yüzünden yaşamamış gibi hissediyor.

Üniversiteye gidince toparlarsın biraz da kendin çabala. Sevmediğin insanları engelle yok et gitsin :D. Gez çok gez dolaş ve kendini bir şeye ada meşgul ol hep çalış çalışmak düşünmeni yavaşlatır dolayısıyla kötü ruh halini hafifletirsin ama kısa süreli olur dediğim gibi. Her şeyi birlikte yap gez dolaş, hobiler edin, bir dönem sosyal medya (sanal dünya) ile bağlantını kes, iyi olduğun bir şey olsun kısaca son defa kalp masajı ile geri dön yani :D. Sevdiğin ne varsa yap ama hepsini birlikte bir anda sonra neyi düzelteceğini zaten anlarsın.

Buna orta yaş sendromu deniyor. Kimisi bu durumu daha erken hissediyor. Aslında olay kafanı meşgul edecek bir şeyler bulabilmek, ölüm var elbet ama kendine ve çevrene saygılı yaşarsan ve yaptığın işte iyi olursan hiçbir şeyin önemi yok. Çevrene bakarsan çoğu kişinin hiç ölmeyecekmiş, devrilmeyecekmiş gibi yaşadığını görebilirsin. Çoğu insan bu durumu bir dine inanarak çözümlüyor ve aklından siliyor. Kimisi düşünmüyor. Kimisi buna çok odaklanıyor ve elinde olanı da kaybediyor. Zor bir konu.

Hocam bende 14 yaşındayım kendimi 40 yaşında hissediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı