200.000₺ bütçe ile mining için parça önerisi

BerkeT

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Ortalama 200.000₺ bütçe ile mining yapmayı düşünüyorum.

Peki neden düşünüyorum?
1-) 200.000₺ sıfırdan bir işletme kurmak için çok düşük bir miktar.
2-) 200.000₺ faize bile verilse aylık getirisi en fazla 3000₺ edecektir.
3-) 200.000₺ ile şu anda mining yapılınca en aşağı 8000₺ net kar bırakıyor.
4-) Kartların daha fazla ömrü olması için performansı düşürüp yarın öbür gün satabiliriz. Yani kartlar çöp olmuyor.

Önerileriniz var ise lütfen belirtin arkadaşlar. Bir iş kurmaya çalışıyoruz. En mantıklı şekilde yapmak istiyorum açıkçası.
Eğer donanım öneriniz var ise lütfen paylaşın 😇

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyem Nvidia RTX3000 ya da RX6000 serisi AMD kartlardan oluşan ikinci el bir RIG almanız. Bunu da ölücü olarak alacaksınız ki yarın satıyorum dediğinizde zararınız olmasın ha şey de var aldığınız kart bir hafta sonra 1000 lira düşerse canınız sıkılır. İyi düşünmek lazım.

Kartlar konusunda şöyle bir tavsiye verebilirim sadece 0 almaya gerçekten bakmayın dediğiniz gibi OC yapmadan kullanacaksınız bu yüzden ikinci ele yönelirseniz 1 kart 1 karttır kar edebilirsiniz.
Gigabyte rtx 3090 vision - Gigabyte Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 1008142422

Teşekkür ederim arkadaşlar.
RTX 3090 almak aşırı mantıksız maalesef. Çünkü kazım oranları çok düşük. Diğer kartları sıfır alabilirken bu kartı 2. el alsanız dahi kazım gücü yine çok düşük kalıyor maalesef.
Ayrıca kart 104 derece görüyor Memory de.
Uzun ömürlü asla olmayacaktır.

Teşekkür ederim arkadaşlar.
RTX 3090 almak aşırı mantıksız maalesef. Çünkü kazım oranları çok düşük. Diğer kartları sıfır alabilirken bu kartı 2. el alsanız dahi kazım gücü yine çok düşük kalıyor maalesef.
Ayrıca kart 104 derece görüyor Memory de.
Uzun ömürlü asla olmayacaktır.

Monster laptoplarda 3060'lı cihazlara bakın bence ama VRAM markası Samsung olması lazım kesinlikle.
Masaüstünden daha performanslı ve daha az güç tüketiyor.
OC ile 53 mhs gördüm ben 85 90watt da.
Mining yapanlar cihazını satmaya başladı özellikle Micron VRAM'li olanları 17 18kdan veriyorlar sizde 18kdan bulursanız 11 tane cihaz alırsınız elde kalır 2K bunlada soğutma sistemine ayırırsınız.

Monster laptoplarda 3060'lı cihazlara bakın bence ama VRAM markası Samsung olması lazım kesinlikle.
Masaüstünden daha performanslı ve daha az güç tüketiyor.
OC ile 53 mhs gördüm ben 85 90watt da.
Mining yapanlar cihazını satmaya başladı özellikle Micron VRAM'li olanları 17 18kdan veriyorlar sizde 18kdan bulursanız 11 tane cihaz alırsınız elde kalır 2K bunlada soğutma sistemine ayırırsınız.

Hocam 3060 nasıl o kadar yüksek mh veriyor?
Mobil sürüm bunlar.

Samsung VRAM'li cihazlar bu kadar veriyor videoları bulamazsanız atarım.
Yt a 3060 Monster mining yazın bitomar diye bir kanal vardı o 53mhs videosu var bulamazsanız ben atarım.
Hocam bana yinede düşük gibi geldi.
Çünkü cihaz fiyatı yüksek. Monster ihtiyacımız yok bence. Sadece ekran kartı gerekiyor. Çok daha ucuza mal edilebilir. Ek olarak donanım olarak bir LHR limiti yok mu 3060 modellerinde?

Geri
Yukarı