250K bütçe ile kart-mining tavsiye

Merhaba herkese.

Başlıkta da belirttiğim gibi 250K bütçe ile mining yapmak istiyorum kararım kesin. 1 haftadan beri araştırıyorum bakınıyorum çok derin konular çok derin bilgiler ince hesaplar aklım bayağı karıştı. Önce hazır rig baktım sonra kendim alıp hazırlatayım dedim. Düzinelerce kart yerine daha güncel MHS değeri daha yüksek kart alıp kart sayısını azaltarak hem yerden hem güçten tasarruf edeyim dedim sonra biraz daha araştırınca gördüm ki o paraya sırf yerden tasarruf etmek için bayağı MHS kaybedeceğim bu düşünceden de vazgeçtim.

30890 baktım 3080 baktım genel olarak en çok onlara yoğunlaştım ama tam karar verdim alacağım derken LHR muhabbetini öğrendim tam çözdüm derken LHR V1 LHR V2 diye ayrıldığınıda duydum devrelerim tam yandı. Alırken bunları nasıl ayırt ederim nasıl etmem seri nosuna nasıl ulaşırım yurt dışından alırsam bu bilgilere nasıl inanacağım derken kaldım işin içinde.

En son bir arkadaş bir kart önerdi AMD RX580, LHR sizmiş ama eski modelmiş sanırım biraz. Bu kart mantıklı geliyor baktığım kadarıyla ama yine de tam karar vermiş değilim.

Bu konuda beni bilgilendirebilir misiniz sizden ricam. Elindeki bütçe ile en sağlıklı ileriye dönük şekilde ( ETH kazımı problem olursa RVN de yapabilmek için ya da başka bir şey ) maksimum MHS değerlerini almak için hangi kartlara hangi sistemlere yönelmeliyim? Şimdiden teşekkürler.
250K parayla rx580 emi karar verdin tebrikler

Amazondan getirip sarı sitede kart satanlardan tek tek toplamak en karlı seçenek olabilir, zamanınız varsa kendiniz de kovalayabilirsiniz ama 250k için güzel kart toplamak aylar alabilir.

250K parayla rx580 emi karar verdin tebrikler
Bİlemeyişimden, kart bulamayışımdan :)
Amazondan getirip sarı sitede kart satanlardan tek tek toplamak en karlı seçenek olabilir, zamanınız varsa kendiniz de kovalayabilirsiniz ama 250k için güzel kart toplamak aylar alabilir.
Evet çok zaman alıcı, yoruyor süreç tek tek olunca

3080-3090 gibi pahalı kartlardan almayın bence. rx6600 xt ler en az elektrik tüketen ekonomik ve mining sonrası satılması kolay kartlardır. yer sorunum var diyorsanız tabi 1 adet 3090 4 adet rx6600xt gücündedir. ve az yer kaplamış olur. ama dediğim gibi mining işi bitse 3090 ları elden çıkarmak zor olur. ben olsam rx 6600 ve rx6600 xt kartlardan alırdım. rx580 ler eski nesildir, çok elektrik harcar.

İstanbul'da ikamet ediyorsanız hızlıca çözebilirsiniz aslında.

Antalyadayım maalasef.
3080-3090 gibi pahalı kartlardan almayın bence. rx6600 xt ler en az elektrik tüketen ekonomik ve mining sonrası satılması kolay kartlardır. yer sorunum var diyorsanız tabi 1 adet 3090 4 adet rx6600xt gücündedir. ve az yer kaplamış olur. ama dediğim gibi mining işi bitse 3090 ları elden çıkarmak zor olur. ben olsam rx 6600 ve rx6600 xt kartlardan alırdım. rx580 ler eski nesildir, çok elektrik harcar.

Tavsiye için çok teşekkürler, bi yerden GB 5700 XT denk geldi fiyatta uyacak gibi ona yönelebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı