2000-2750 TL Kulaklık Önerisi

• Konuyu başlatan aclp
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 357
Bütçe
2000-2750

aclp

Decapat
Daha fazla  
2600'e Cloud 2 almıştım, fakat ergonomik ve konfor açısından çok hoşuma gitmedi. HS 35'ten geçtim ve Cloud 2 kulağı daha çok sıkıyor gibi hissettim. Dışarıda ki izolasyonu daha başarılı evet ama daha konforsuz gibi. Kısacası bu fiyat aralığında Cloud 2 yerine neyi tavsiye edersiniz?

Black Shark V2 X e bakıyorum, sanırım sonunda X ibaresi olan modelin girişi 3.5mm jak ve kendi sürücüsü yok, fakat satılırken (sürücülü vs) yazılmış. V2 ile V2 X arasında nasıl fark var çözemedim açıkçası.
Eğer X modelinin sürücülü olduğunu varsayarsak. Çünkü bir de bir satıcı X ibaresi olan modelin USB girişli versiyonunu satıyor. Bkz: Amazon.com.tr

...sanırım sonunda X ibaresi olan modelin girişi 3.5mm jak ve kendi sürücüsü yok, fakat satılırken (sürücülü vs) yazılmış.

Kulaklıktaki ses sürücülerinden bahsediliyordur. 50 MM sürücüleri var. Yazılım olarak sürücü farklı, fiziksel olarak sürücü farklı. Kulağımıza ses veren fiziksel şeye kulaklığın sürücüsü diyoruz. Yazılım olarak da sürücü herkesin aşına olduğu şey zaten.

V2 ile V2 X arasında nasıl fark var çözemedim açıkçası.

V2'nin kablosu örgülü, yazılım desteği var, pedleri kumaş, ses kartı var, mikrofonu çıkarılabilir olmasının dışında daha iyi ses kalitesiyle geliyor, kullanılan sürücü temelde benzer olsa da ses kalitesi farklı, ses sahnesi V2 X'e göre daha iyi. Ayrıca V2 modelinin tiz performansı bariz şekilde V2 X'e göre daha iyi. V2 X sesleri daha boğuk verir.

Hem V2 X 3.5 mm, hem de V2 X USB bu bütçede berbat tercih. İkinci el düşünülüyor mu, yoksa sadece sıfır kulaklıklara mı bakıyorsunuz?

V2 olanda ses kartı var, 7.1 ses desteğini bu kart yapıyor.

Screenshot_1.jpg

V2X'de ise ses kartı yok, Razer sana kutunun içinden çıkan bir kod veriyor ve Razer'ın sayfasından bir yazılım indiriyorsun. Bu yazılım sanal olarak 7.1 ses desteği veriyor. Windows'ta böyle bir ayar var, sanırım onunla beraber aktif olarak kullanılıyor.

https://www.hepsiburada.com/takstar...-kulakligi-p-HBV00000BAFBG?magaza=Hepsiburada bunu alabilirsin. Sadece tizleri biraz fazla, ancak onu da ses kartının kendi eq'sundan azıcık kısarak çözebilirsin. Müzik dinlerken çok keyif veriyor, aşırı rahat, ses kasmada iyi. O sözde 7.1'lere kanma, sadece ses kalitesinin içine ediyorlar, hiçbir işe yaradıkları yok. Stereo olarak kullansan daha iyi. En iyi ses kasma performansı stüdyo kulaklıkları ile alınır ;). Ha bir de bu kulaklık Cooler Master MH751'in marka basılmamış hali, ancak daha da iyi. Cooler Master değişiklik yaparken biraz bozmuş sanırım. Kendim müzikle uğraşıyorum, mix ve master, beat yapıyorum. Oyuncu kulaklıkları hikaye. Stüdyo kulaklıkları genel olarak ses kasmada daha iyidir. Çünkü müzik yaparken sesin nerden geldiğini çok iyi anlaman gerektiği için ve düzgün bir soundstage ihtiyacı olduğu için bu konuda özenle üretilirler ve oyunlarda da biçilmiş kaftan olurlar. Hyper X Cloud 2'den falan da daha iyi. Cloud 2 de Takstar Pro 80'in marka basılmış hali ve Pro 82 ondan çok çok daha iyi.

2600'e Cloud 2 almıştım, fakat ergonomik ve konfor açısından çok hoşuma gitmedi. HS 35'ten geçtim ve Cloud 2 kulağı daha çok sıkıyor gibi hissettim. Dışarıda ki izolasyonu daha başarılı evet ama daha konforsuz gibi. Kısacası bu fiyat aralığında Cloud 2 yerine neyi tavsiye edersiniz?

Black shark V2 X e bakıyorum, sanırım sonunda X ibaresi olan modelin girişi 3.5mm jak ve kendi sürücüsü yok, fakat satılırken (sürücülü vs) yazılmış. V2 ile V2 X arasında nasıl fark var çözemedim açıkçası.
Eğer X modelinin sürücülü olduğunu varsayarsak. Çünkü bir de bir satıcı X ibaresi olan modelin USB girişli versiyonunu satıyor. Bkz: Amazon.com.tr

Amacınız ses kasmak ise kulak içi alın derim.

Kulaklıktaki ses sürücülerinden bahsediliyordur. 50 MM sürücüleri var. Yazılım olarak sürücü farklı, fiziksel olarak sürücü farklı. Kulağımıza ses veren fiziksel şeye kulaklığın sürücüsü diyoruz. Yazılım olarak da sürücü herkesin aşına olduğu şey zaten.

V2'nin kablosu örgülü, yazılım desteği var, pedleri kumaş, ses kartı var, mikrofonu çıkarılabilir olmasının dışında daha iyi ses kalitesiyle geliyor, kullanılan sürücü temelde benzer olsa da ses kalitesi farklı, ses sahnesi V2 X'e göre daha iyi. Ayrıca V2 modelinin tiz performansı bariz şekilde V2 X'e göre daha iyi. V2 X sesleri daha boğuk verir.

Hem V2 X 3.5 mm, hem de V2 X USB bu bütçede berbat tercih. İkinci el düşünülüyor mu, yoksa sadece sıfır kulaklıklara mı bakıyorsunuz?
sıfır bakıyorum. HS 80 şuan aralarında en cazip gelen. Bunun dışında bir öneriniz var mıdır?

Amacınız ses kasmak ise kulak içi alın derim.
kafa bantlı kullanmayı tercih ediyorum. Ayrıca onlarla da yeterince güzel ses kasılıyor

Sıfır bakıyorum. HS 80 şu an aralarında en cazip gelen. Bunun dışında bir öneriniz var mıdır?

Kafa bantlı kullanmayı tercih ediyorum. Ayrıca onlarla da yeterince güzel ses kasılıyor.

Kulak içi dememin sebebi kulak içi sesleri daha derin veriyor daha iyi ses kasılıyor tabii kulak üstü seviyorsanız bir şey diyemem eğer biraz daha bütçe çıkabilirseniz Logitech Pro X bana göre kulak üstü olarak en iyisi.

Sıfır bakıyorum. HS 80 şu an aralarında en cazip gelen. Bunun dışında bir öneriniz var mıdır?

Kafa bantlı kullanmayı tercih ediyorum. Ayrıca onlarla da yeterince güzel ses kasılıyor.

Corsair HS80 güzel bir seçim hocam ben de aldım mikrofonu özellikle çok övülüyor.

Geri
Yukarı