2000 TL kulaklık önerisi

Bütçe
2000
SteelSeries Arctis 7+ bakabilirsiniz.

SteelSeries Arctis Pro var, kablolu ama müzik performansı vs. çok iyi. Kablolularda bunun bir tık altı Logitech Pro X ve Razer BlackShark V2 ( Razer istemiyorsun).
Kablosuzda o fiyat bandında Logitech Pro X Wireless ve Razer BlackShark V2 Pro dışındaki alternatifler Logitech G733, SteelSeries Arctis 7/9. ama bu alternatiflerde müzik kalitesi düşüyor.
Corsair Virtuoso XT için pek bilgim yok. Corsair Virtuoso ve SE modeli uzun oyun seanslarından dolayı önermem. Yerli ve yabancı birçok incelemede kullanırken aşırı baskıdan rahatsızlığı dile getiriliyor.
Corsair HS80 ise maalesef şarjından kaybediyor. 8 saatte bitiyor şarj ve 3 saatte şarj oluyor. Tabii ki şarjda iken kullanabiliyorsunuz. Diğer Corsair kulaklıkları hakkında bilgim yok.
ASUS son yıllarda ne yapıyor bilmiyorum. Yabancı incelemelerde pek incelemiyorlar bile. Genelde firmaların kötü ürünlerini iyi yayıncılar övmek yerine yayınlamayıp ürünü geri yolluyorlar. Böylece firma ile de papaz olmuyorlar.
Kulaklık alırken birçok yerli ve yabancı incelemelerden edindiğim intibalar bunlar.
Bu arada Razer Türkiye'de garantiye kim bakıyor araştırmak lazım. Fiyat, performans ve yeni teknolojileri ürünlerinde kullanmak konusunda Logitech, SteelSeries ve Corsair gibi firmalardan önde son yıllarda.

Hocam bazı forumlarda SteelSeries kulaklıklarına karşı bir ön yargı var. Sebebiyse ilk Arctis serisi sanırım. Benim de içime kurt düşürdüler. Fiyatı bütçeme uygun fakat aldığım zaman sırf kablosuz diye kalitesiz bir şey olsun istemiyorum.
Logitech G PRO X 7.1 vs SteelSeries 7/9 diyecek olursak uzun sürekli oyun + müzik kombinasyonunda sizde hangisi önde çıkıyor?

Ayrıca, Logitech yurt dışı müşteri temsilcisine yazdığım zaman sağ olsunlar mükemmel şekilde ilgileniyorlar. SteelSeries mouse kullanıyordum geçen yıl, tekerinde arıza oluşmuştu. Yazdığım zaman pek ilgilenmediler bile. Garantisi devam eden ürünün para iadesini yapmakta ısrar ettiler. Ürünün aldığımda fiyatı 400 TL idi, garanti için yazdığımda fiyatı 900'e vurmuştu. Böyle ufak problemler de markaya yan gözle baktırıyor maalesef.

Hocam bazı forumlarda SteelSeries kulaklıklarına karşı bir ön yargı var. Sebebiyse ilk Arctis serisi sanırım. Benim de içime kurt düşürdüler. Fiyatı bütçeme uygun fakat aldığım zaman sırf kablosuz diye kalitesiz bir şey olsun istemiyorum.
Logitech G PRO X 7.1 vs SteelSeries 7/9 diyecek olursak uzun sürekli oyun + müzik kombinasyonunda sizde hangisi önde çıkıyor?

Ayrıca, Logitech yurt dışı müşteri temsilcisine yazdığım zaman sağ olsunlar mükemmel şekilde ilgileniyorlar. SteelSeries mouse kullanıyordum geçen yıl, tekerinde arıza oluşmuştu. Yazdığım zaman pek ilgilenmediler bile. Garantisi devam eden ürünün para iadesini yapmakta ısrar ettiler. Ürünün aldığımda fiyatı 400 TL idi, garanti için yazdığımda fiyatı 900'e vurmuştu. Böyle ufak problemler de markaya yan gözle baktırıyor maalesef.
Logitech Pro X gayet tercih edilebilir.

Logitech garanti olayında SteelSeries'den bi' tık daha olumlu diyebilirim, evet. Fakat daha önce SteelSeries ile garanti kapsamında yaşadığım ve olumlu sonuç aldığım bir olaya da buradaki konudan ulaşabilirsiniz.

Daha önce Logitech'in herhangi bir kulaklık modelini kullanmadığım için yorum yapamayacağım. Şu an hâlâ yukarıdaki mesajımda bahsettiğim kulaklığı kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntım olduğunu söyleyemem. Hem PC üzerinden çalıştığım hem de işlerim bittiğinde oyun oynadığım için gün içinde minumum 11 saat kulağımda kulaklık var. Bu yıllardır böyle devam ediyor ve SteelSeries'e bu konuda güvendiğim için ben de farklı bir modele yönelemiyorum açıkçası. Alışkanlık diyebiliriz belki de. :)

Yakın zamanda ben de Wireless modele geçeceğim, Amazon.com.tr'de hazır duran bakiyem olduğu için fiyat düşmesini bekliyorum.

Hocam Razer'ın Türkiye desteği çok kötü olduğu için almayı düşünmüyorum. En ufak sorunda bile bir ton para istiyorlar. Aral Game adında bir firma bakıyordu zamanında, hala öyle mi bilmiyorum. Dünyanın en kötü yetkili servisi olabilir. Razer klavyemde Switch'ler çift basıyordu, garanti kapsamında göndermek istediğimde benden 500 TL para istediler + klavyeyi göndermemi istediler. O zamanlar zaten klavye 550 TL idi.
Yine de incelemelerine göz atacağım, başka öneriniz var mı?
Kablolu veya kablosuz olması fark etmez benim için. Sırf kablosuz diye 2 seviye düşük kulaklık almam.
Arena Bilgisayar bakıyor artık. 2 kere kulaklık gönderdim birinde ses tekerinden dolayı cızırdama vardı, diğerinde yüksek seviye basta ses bozuluyordu, iade ve değişim sağladılar. Ben sorun yaşamadım ama Aral dediğiniz gibi olabilir. Garanti konusunda bence pek yaşamazsınız, Steelseries ve Asus kullananlar çok yaşıyor diye duydum.

Logitech garanti olayında SteelSeries'den bi' tık daha olumlu diyebilirim, evet. Fakat daha önce SteelSeries ile garanti kapsamında yaşadığım ve olumlu sonuç aldığım bir olaya da buradaki konudan ulaşabilirsiniz.

Daha önce Logitech'in herhangi bir kulaklık modelini kullanmadığım için yorum yapamayacağım. Şu an hâlâ yukarıdaki mesajımda bahsettiğim kulaklığı kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntım olduğunu söyleyemem. Hem PC üzerinden çalıştığım hem de işlerim bittiğinde oyun oynadığım için gün içinde minumum 11 saat kulağımda kulaklık var. Bu yıllardır böyle devam ediyor ve SteelSeries'e bu konuda güvendiğim için ben de farklı bir modele yönelemiyorum açıkçası. Alışkanlık diyebiliriz belki de. :)

Yakın zamanda ben de Wireless modele geçeceğim, Amazon.com.tr'de hazır duran bakiyem olduğu için fiyat düşmesini bekliyorum.
Steelseries modellerine bakıyorum öneriniz üzerine. Kablosuz ilk tercihim, almışken öyle yapayım diyorum. İndirim görürseniz, hatırlarsanız bana da yazar mısınız ? Teşekkürler.

Steelseries modellerine bakıyorum öneriniz üzerine. Kablosuz ilk tercihim, almışken öyle yapayım diyorum. İndirim görürseniz, hatırlarsanız bana da yazar mısınız ? Teşekkürler.

Tabii ki hocam. Bu konu altından bilgi veririm size herhangi bir indirim görürsem. Ben mecburiyetten dolayı Amazon.com.tr kontrolü sağlıyorum her gün fakat siz farklı bir yerden de alırım diyorsanız şu an Arctis 7+ modeli N11 ve GittiGidiyor'da indirimde. Dilerseniz bir göz atın. Buradaki Epey linkinden bakabilirsiniz.

Tabii ki hocam. Bu konu altından bilgi veririm size herhangi bir indirim görürsem. Ben mecburiyetten dolayı Amazon.com.tr kontrolü sağlıyorum her gün fakat siz farklı bir yerden de alırım diyorsanız şu an Arctis 7+ modeli N11 ve GittiGidiyor'da indirimde. Dilerseniz bir göz atın. Buradaki Epey linkinden bakabilirsiniz.

Teşekkürler. Bu kulakligin da sanirim versiyonlari mevcut. 7, 7+, 7P ve 7p+ gibi. Bunlarin farklari neler. G703 gibi ilk surumlerinde sorun var mi acaba sansimiza denk gelir falan.

Teşekkürler. Bu kulakligin da sanirim versiyonlari mevcut. 7, 7+, 7P ve 7p+ gibi. Bunlarin farklari neler. G703 gibi ilk surumlerinde sorun var mi acaba sansimiza denk gelir falan.
Ben de uzun araştırmalar sonucu Arctis 7+ aldım, 3 hafta oluyor ve memnunum. 7 ile 7+ arasındaki farklar, şarj süresindeki iyileştirme, type-c ile şarj ve dongle farkı. 7P modelleri PS5 için üretilmiş. O yüzden onlara bakmanıza gerek yok.

Hocam tekrar selam, ben de SteelSeries Arctis 7+ ürününün siparişi verdim az önce. Amazon.com.tr'nin stoklarına eklemesini bekliyordum fakat 19 Ekim'den beri eklemediler baktım hâlâ da ekleyecekleri yok farklı bir site üzerinden sipariş verdim. Ürün gelince diğer arkadaşlar gibi tekrar detaylı bilgi veririm. Siz ne durumdasınız bu arada?

Hocam tekrar selam, ben de SteelSeries Arctis 7+ ürününün siparişi verdim az önce. Amazon.com.tr'nin stoklarına eklemesini bekliyordum fakat 19 Ekim'den beri eklemediler baktım hâlâ da ekleyecekleri yok farklı bir site üzerinden sipariş verdim. Ürün gelince diğer arkadaşlar gibi tekrar detaylı bilgi veririm. Siz ne durumdasınız bu arada?
Arkadaşımından ödünç G733 aldım bugün. Birkaç gün test ettikten sonra iade kabul eden bir yerden SS marka kulaklık almayı düşünüyorum. Önümüzde ki hafta pazartesi sipariş vermiş olurum en geç. Cuma günü incehesapta ki indirimleri de değerlendirmiş olurum eğer gelirse.

Şuan Hyperx Cloud2 kullanıyorum, ona kıyasla çok rahat bir kulaklık G733. Ses kalitesi biraz düştü gibi geldi bana ama alışılır herhalde. Cuma günü indirim yakalarsam yazarım size de.

Geri
Yukarı