2000 TL Altı Sistem Toplama

Hayır, sorun olmaz da nasıl bir sistem topladığına son bir kez bakalım. Düzeltilecek bir yeri varsa düzeltiriz.

Kasa Dark marka ben araştırdım 2X12 CM fanı var ve 380 MM genişliği var 600 Watt'da PSU.
Belki üstüne koyup alabilirim bu sistemi hem güncel hem uzun ömürlü oldu.
Çok Teşekkürler.

GTX 960
afdf.png

Al sana fıstık gibi bir sistem ama pahalı oldu :).
Bir ihtimal alabilirim bu sistemi sizce nasıl oldu? :).
dasda.png

@Yusuf_ornk890
İkinci sistemde ki R9 380'i Sapphire ile değiştir. Anakartı da H110 yap. O zaman fiyat daha da düşer. Performans kaybı da yaşamazsın. Fıstık gibi sistem olur işte. Al artık kurtul sen de. :)

Msı Sapphire'den daha iyi soğutma ve sessiz değil mi? ne farkı var?.
B150 Bazooka ve H110 arasında ne fark var B150 daha iyi değil midir?.

@Yusuf_ornk890
MSI ile Sapphire'in R9 380 modeli arasında performans bakımından bir fark olmamakla birlikte Sapphire, Nitro model ekran kartlarıyla soğutma performansını baya bir iyileştirdi. Aralarında ki tek fark fiyat farkı diyebilirim.
Anakartın sistem performansına doğrudan bir etkisi yoktur. Slot yuvalarının fazlalığından başka bir getirisi olmaz boşuna fazladan para verme. Fazla fazla HDD ve Ram bağlayacaksan ileride onu bilemem ama aynı ihtiyaçlar için H110 da işini görecek. Oyun sistemlerinde Anakartı ve İşlemciyi yüksek tutmaya gerek yoktur. Ekran kartına ağırlık vermelisin.

@Yusuf_ornk890
MSI ile Sapphire'in R9 380 modeli arasında performans bakımından bir fark olmamakla birlikte Sapphire, Nitro model ekran kartlarıyla soğutma performansını baya bir iyileştirdi. Aralarında ki tek fark fiyat farkı diyebilirim.
Anakartın sistem performansına doğrudan bir etkisi yoktur. Slot yuvalarının fazlalığından başka bir getirisi olmaz boşuna fazladan para verme. Fazla fazla HDD ve Ram bağlayacaksan ileride onu bilemem ama aynı ihtiyaçlar için H110 da işini görecek. Oyun sistemlerinde Anakartı ve İşlemciyi yüksek tutmaya gerek yoktur. Ekran kartına ağırlık vermelisin.

Aynen öyle yapacağım söylediğin gibi :).
Teknobiyotik sitesi nasıl güvenilir mi?.
dasfs.png

@Yusuf_ornk890
Sistemi bu haliyle alabilirsin. Gayet güzel oldu şimdi. :)
Teknobiyotik ucuz fakat güvenilirliği konusunda bilgim yok. Alışveriş yapıp memnun olanlar da var, şikayetçi olanlar da. Yani orta düzey bir firma diyebiliriz. Ürünlerin eline sağlam ulaşıp ulaşmayacağı biraz da şansına bağlı. Mühim olan müşteri memnuniyeti ve genelde ucuz ürün satan firmaların müşteri memnuniyeti pek iyi sayılmaz. Fakat yinede güvenilirliği vardır. :)

@Yusuf_ornk890
Sistemi bu haliyle alabilirsin. Gayet güzel oldu şimdi. :)
Teknobiyotik ucuz fakat güvenilirliği konusunda bilgim yok. Alışveriş yapıp memnun olanlar da var, şikayetçi olanlar da. Yani orta düzey bir firma diyebiliriz. Ürünlerin eline sağlam ulaşıp ulaşmayacağı biraz da şansına bağlı. Mühim olan müşteri memnuniyeti ve genelde ucuz ürün satan firmaların müşteri memnuniyeti pek iyi sayılmaz. Fakat yinede güvenilirliği vardır. :)

Yok zaten oradan değil Sinerji'den yapacağım alışverişi Sinerji nasıl güvenilir mi?.
Bir de High Power 600 Watt PSU ama bu PSU'uda tek 8 pin güç kablosu yazmıyor o nasıl olacak.
2x6 pin var galiba R9 380 tek 8 pin gerekiyor.

Özellikleri 8 pin yok.
ref.png

@Yusuf_ornk890
Sinerji Bilgisayar güvenilir. Ben daha önce alışveriş yapmıştım parçalar eksiksiz ve arızasız elime ulaştı. PSU hakkında bilgim yok muhtemelen başka bir ayrıntısı vardır o işin. Daha sağlam PSU istiyorsan Zalman, Corsair veya CoolerMaster gibi markalara bakabilirsin. Ama fiyatları biraz daha tuzludur onların. :)

@Yusuf_ornk890
Sinerji Bilgisayar güvenilir. Ben daha önce alışveriş yapmıştım parçalar eksiksiz ve arızasız elime ulaştı. PSU hakkında bilgim yok muhtemelen başka bir ayrıntısı vardır o işin. Daha sağlam PSU istiyorsan Zalman, Corsair veya CoolerMaster gibi markalara bakabilirsin. Ama fiyatları biraz daha tuzludur onların. :)

Anladım biliyorum o markalar iyi fakat Aerocool 600 Watt 80+ PSU 2x6+2 diyor yani 8 pin'mi oluyor?.
werewr.png

Bir de Sapphire markanın R9 380 için OC modu var mı?.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı