2000TL'ye Telefon Önerisi

Sinan05

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
Finans
Şu an bende GM Discovery 4GB modeli var ve neredeyse 4 yıl olacak. Tam bir donma makinesi anlayacağınız :) Ayrıca 1800 mAh bataryası var ve yarım günde net şekilde bitiyor şarjı. Biraz para biriktirip Ağustos-Eylül gibi bir telefon aliyim diyorum ve bu telefon hızlı, bataryası en azından 1 günü çıkartacak ve özellikle iyi kameralı bir telefon olmasını istiyorum ama 2000'den fazla da bütçem yok.

S7 Edge sizce benim dediğim tarihlerde bu fiyatlara iner mi? Ayrıca S7 ve Edge arasında 600 mAh var, karşılaştırmaya bakınca WiFi kullanımı 1 yada 2 saat fark ediyor, sizce arasındaki fiyat farkına değer mi? Veya bana önerebileceğiniz başka telefon var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırf batarya ve gereksiz Edge ekranı için 600 TL vermene gerek yok. S7 Edge Türkiye garantili modeller Ağustos-Eylül aylarında 2000 TL civarlarına gelmesi biraz zor, paralel ithalat o fiyatlara gelebilir. S7 alırdım şahsen daha ucuz olduğu için. S7 Edge modelinin tek avantajlı noktası bataryası biraz daha iyi gidiyor. 1,5-2 saat civarı şarjı daha iyi gidiyor.

Ne S7 ne de S7 Edge, 2000 TL fiyatlara gelmez. Zor gözüküyor yani. S6 hala pahalı mesela. Ben Huawei P9, Xperia XZ, Moto Z, Asus Zenfone 3, Lenovo P2 ve A5-A7 (2017) modellerinden birini almanı öneririm.

@BERWAR @Barış Tolon Bende ya düz S7 yada Huawei P9 düşünüyorum. Hatta P9 daha çok hoşuma gidiyor arayüz olarak. Merak ettim bu S7 de Huawei gibi bir odaklama varmı? P9 da çok iyi odak ayarı var pro kamera gibi, gece çekiminde S7 daha iyi fakat kamera özellikleri olarak P9 kadar imkan varmı acaba. Ayrıca sizce hangisi daha uzun vade de götürür gerek güncelleme gerek donanımsal olarak.

@BERWAR @Barış Tolon Bende ya düz S7 yada Huawei P9 düşünüyorum. Hatta P9 daha çok hoşuma gidiyor arayüz olarak. Merak ettim bu S7 de Huawei gibi bir odaklama varmı? P9 da çok iyi odak ayarı var pro kamera gibi, gece çekiminde S7 daha iyi fakat kamera özellikleri olarak P9 kadar imkan varmı acaba. Ayrıca sizce hangisi daha uzun vade de götürür gerek güncelleme gerek donanımsal olarak.
P9un bokeh etkisi verebilen çift kamerası dışında S7ye karşı bir avantajı yok. P9un bak ben de burdayım diyebileceği tek yer gündüz fotoğraf çekimi. S7 gece/gündüz video performansı gece fotoğraf performansı olarak daha üstün bir model. S7 işlemci vb konularda da P9 karşı bariz bir şekilde önde. S7 almanızı öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı