2004 benzinli Clio çok fazla yakıyor

• Konuyu başlatan otm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 4B

otm

Kilopat
2004 model bir Clio'ya sahibim. Ancak son 5 yıldır çok fazla yakıyor, hatta su gibi içiyor benzini. Sadece 90 km mesafede 60 TL yaktım ve bu düz yolda sadece. Sorun neyden kaynaklanır demeden önce bazı sorunları aşağıya yazıyorum:
  • Araç çalışır haldeyken çok fazla benzin kokusu geliyor. İlk çalıştırmada falan değil sürekli geliyor. Hatta benzini çiğ atıyor denmişti bir defa.
  • Araç egsoz testinden geçmiyor. Değerler olması gerekenden farklı çıkıyor. Katalizör sorunlu demişlerdi.
  • Birisi aracımın beyaz duman attığını söylemişti. Araç soğukken değil bu arada.
  • Kalkışta tekleme yapıyor.

5 yıldır bu sorunları yaşadığınız halde bir şey yapmadıysanız o motordan bir şey beklemeyin.
Beyaz duman atıyorsa eğer motor içine su alıyordur, bu da masrafı yüksek bir tamirat olur. Tekleme yapıyorsa en kolay yöntem buji değişimidir buradan başlayabilirsiniz ama bu şekilde kullanılan bir araçta sorun bu kadar küçük olmayacaktır tahminimce.
Benzin kokusu 7 24 geliyorsa önce bujiler sonra pompa sonra da ecu'ya bakmanız lazım.

Buraya konu açana kadar ve 5 sene bekleyene kadar 1 kere bile sanayiye gitmek aklınıza gelmedi mi hocam? Bi ustaya danışmak vesaire cidden 5 yıldır bunu neden yapmıyorsunuz?
Çözemedikleri için olabilir mi? Mecbur idare ediyoruz biz de. Kaç defa boşa para harcadık.
Katalizör ve bujiler değiştikten sonra bile düzelmemişti.
Bunların haricinde genel olarak herkese teşekkürler.

Çözemedikleri için olabilir mi? Mecbur idare ediyoruz biz de. Kaç defa boşa para harcadık.
Katalizör ve bujiler değiştikten sonra bile düzelmemişti.
Bunların haricinde genel olarak herkese teşekkürler.
Allah olmadığım için konun önünü arkasını bilmiyorum, sizin bana anlattığınız kadarını biliyorum. Çözemedikleri bilgisi vahiy olarak inmiyor bana. Sadece 5 yıldır bu şekilde olduğunu yazmışsınız. İyi forumlar.

2004 model bir Clio'ya sahibim. Ancak son 5 yıldır çok fazla yakıyor, hatta su gibi içiyor benzini. Sadece 90 km mesafede 60 TL yaktım ve bu düz yolda sadece. Sorun neyden kaynaklanır demeden önce bazı sorunları aşağıya yazıyorum:
  • Araç çalışır haldeyken çok fazla benzin kokusu geliyor. İlk çalıştırmada falan değil sürekli geliyor. Hatta benzini çiğ atıyor denmişti bir defa.
  • Araç egsoz testinden geçmiyor. Değerler olması gerekenden farklı çıkıyor. Katalizör sorunlu demişlerdi.
  • Birisi aracımın beyaz duman attığını söylemişti. Araç soğukken değil bu arada.
  • Kalkışta tekleme yapıyor.
Söylediğiniz 90 km de 60₺ yaktım olayı şehiriçi trafikte ise fazlasıyla normal bir durum. Yok eğer uzun yolda trafiksiz sabit 80-90-100km hız ile giderken bunu yaktıysa fazlasıyla anormal bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı