2004 Opel corsa 1.2 vs 2009 Peugeot

307 arızalarıyla meşhurdur, özellikle ilk modelleri çok baş ağrıttı sanırım.
100.000 KM'de marşı arıza veriyor o da ufak bir arıza 3-4 yıl kullandık başka sorun çıkarmadı. 1.6 Look 2005.

Artık eskide kaldığı için her eski araba gibi bazı arızalar verebilir. (Eski arabalarda artık dijital klimalar arıza veriyor)

benim alacağım 207
Opel Corsa alın hocam.

100.000 KM'de marşı arıza veriyor o da ufak bir arıza 3-4 yıl kullandık başka sorun çıkarmadı. 1.6 Look 2005.

Artık eskide kaldığı için her eski araba gibi bazı arızalar verebilir. (Eski arabalarda artık dijital klimalar arıza veriyor)

Opel Corsa alın hocam.
2007 özel sayı dergim vardı(hala duruyor :)) orda da ilk modellerde sanroof ve elektrik arızalarından bahsediyordu, bir videoda da ıvır zıvır bir sürü şey saymıştı birisi. 2005 makyajlı önü 308'e benzeyenlerden ise ordan da kurtarmış olabilirsiniz.
Dijital klima sorunu bizim arabada da var manuel klima gibi sabit hava veriyor ve gücü yetersiz. Gazı kaçıyor.

2007 özel sayı dergim vardı(hala duruyor :)) orda da ilk modellerde sanroof ve elektrik arızalarından bahsediyordu, bir videoda da ıvır zıvır bir sürü şey saymıştı birisi. 2005 makyajlı önü 308'e benzeyenlerden ise ordan da kurtarmış olabilirsiniz.
Dijital klima sorunu bizim arabada da var manuel klima gibi sabit hava veriyor ve gücü yetersiz. Gazı kaçıyor.
Hocam 2005 makyajsızdı ama bir sorunu yoktu sonra 2012 308 aldık 1.6 HDi fakat bence 307 daha iyiydi. Bence 307 308'in ilk kasasından daha iyi ben söyliyeyim.

Ayrıca PSA grubu elektriği çok iyi yapar özellikle Citroen. Bu kadar elektrikli şey koyarsan o yılda çok gelişmemiş ve Türkiye'de herkesin bundan anlamadığı için arıza veriyor olabilir. O yıldaki sunrooflu araçlardaki genel bir sorun sunroof arızası.

Son düzenleme:

Opel Corsa alın hocam.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Bende Linea ve 207 arasında kaldım. Sanırım genişlik açısından Linea'yi tercih edeceğim.
Linea Türk üretimi hocam. 207 kat kat daha iyi.

O yüzden fiyatı ucuz.

Opel'in de Corsa ve astralarda elektriksel kronik sorunları var?
Opel'in bütün araçları çok sıkıntılı hiçbir yıldaki hiçbir modeli alınmaz normalde ama arkadaşın dediği Corsa daha temiz. O yüzden onu önerdim.

1 ay önce aynı kasa Corsa 1.2 alan bir tanıdığım aldıktan bir hafta sonra vites kutusunun arıza verdiğini söyledi. Yeniden vites kutusu yaptılar. Dizel Opeller daha alınabilir fakat hiçbir dizel araç alınmaz artık.

Son düzenleme:
Linea Türk üretimi hocam. 207 kat kat daha iyi.

O yüzden fiyatı ucuz.

Opel'in bütün araçları çok sıkıntılı hiçbir yıldaki hiçbir modeli alınmaz normalde ama arkadaşın dediği Corsa daha temiz. O yüzden onu önerdim.

1 ay önce aynı kasa Corsa 1.2 alan bir tanıdığım aldıktan bir hafta sonra vites kutusunun arıza verdiğini söyledi. Yeniden vites kutusu yaptılar. Dizel Opeller daha alınabilir fakat hiçbir dizel araç alınmaz artık.
O kadar zor ki karar vermek şimdi de ikisinden de vazgeçtik bütçeyi biraz daha genişletip hondalara bakıyoruz

Geri
Yukarı