Toyota Corolla 1.5 Multi Drive S 2021 vs Opel Corsa 2021 1.2 100HP

Yeni bir araba alacağız bu ikisi arasında kaldık. Bugün Toyota, Opel, Peugeot ve Citroen bayilerini gezdik lakin Peugeot ve Citroen'i sevmedik. Bu iki araç arasında kaldık, 3 kişilik bir aileyiz, uzun yola belki yılda 1 taş çatlasın 2 çıkarız. Otomatik vites olmak zorunda araba. Yakıt tüketimi bakımından çok fark yaratacaklarını düşünmüyorum, yol tutuşu olarak Corollar'nın daha iyi olduğunu biliyorum. Siz arada kalsanız hangisini seçerdiniz?

Linkler:
Yıllardır Opel Corsa kullanıyoruz Opel kalitesi bir başka ancak Toyota segment farkında daha önde olduğu için Toyota tercih etmenizi öneririm.
Ha bu arada yakıt tüketimleri çok farklı bilginize.

Manueller giriyor ama otomatikler olmuyor maalesef.

Eki Görüntüle 1099679
Engel dolayısıyla mecbur otomatik olması gerekiyor elden gelen bir şey yok :(
Yıllardır Opel Corsa kullanıyoruz Opel kalitesi bir başka ancak Toyota segment farkında daha önde olduğu için Toyota tercih etmenizi öneririm.
Ha bu arada yakıt tüketimleri çok farklı bilginize.
Bir hesap yapınca aradaki fiyat farkını 3-4 taş çatlasa 5 yıl içinde çıkarıyor Corolla Hybrid olan versiyonu ortalama 3 litre yaktığını varsayarsak o yüzden evet mantıklı gayet.

Skoda Scala veya Octavia da bakabilirsin ÖTV indirimiyle alacaksan, hem genişler hem motorları iyi hem de otomatikler. Donanım seviyeleri de gayet yeterli.
Octavia ne yazık ki ÖTV indirimine girmiyor. Scala'ya bakıyorum o da aşağı yukarı Elite modelinde 165bin TL lere geliyor. Corsa veya Corolla'ya üstünlüğü ne var?

Octavia ne yazık ki ÖTV indirimine girmiyor. Scala'ya bakıyorum o da aşağı yukarı Elite modelinde 165bin TL lere geliyor. Corsa veya Corolla'ya üstünlüğü ne var?
Octavia için bayii olarak bakın. Bizim arkadaşla baktığımızda normalde engelli limitine girmediğini ama bayiinin fiyatla oynayıp indirebileceğini söylemişti, sanırım orta donanımı demişlerdi. Octavia'nın malzeme kalitesi, motorunun performansı, otomatik oluşu artı hep. Volswagen'den daha iyi bence.

Octavia için bayii olarak bakın. Bizim arkadaşla baktığımızda normalde engelli limitine girmediğini ama bayiinin fiyatla oynayıp indirebileceğini söylemişti, sanırım orta donanımı demişlerdi. Octavia'nın malzeme kalitesi, motorunun performansı, otomatik oluşu artı hep. Volswagen'den daha iyi bence.
Hocam onda da şöyle bir şey var 330bine indirseler yine 190 civarı vereceğiz. Şuan 170binin üstüne çıkarken zorlanıyoruz ama yine de bir soruşturacağım belki uygun bir çözüm olabilir.

Octavia ne yazık ki ÖTV indirimine girmiyor. Scala'ya bakıyorum o da aşağı yukarı Elite modelinde 165'e geliyor. Corsa veya Corolla'ya üstünlüğü ne var?
Scala iç hacim olarak Corolla'dan da Corsa'dan da daha üstündür, bagaj hacmi de sedanları aratmaz. Motor olarak Corolla ile kıyas bile almaz, Corsa gibi son nesil motora sahip, şanzıman olarak da düzgün kullandığın sürece DSG'den iyisi yoktur.
Octavia hepsinden daha üstün zaten, fiyat olarak da bayiye gidip bayiyle konuşun, onlar genelde ayarlama yapıyorlar.

Segment olarak Corolla üst segmentte, Corsa için biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Zira Corsa da çok fazla kronik sorun var.

-Far sensörü geç devreye girmesi ve hiçbir aydınlatmanın yanmaması.

-Direksiyonun Ultimate pakette sağa çekmesi (servis çözüm bulamadığı için direksiyon kutusunu değiştiyormuş.)

-Multimedia ekranının tüm seslerinin kapanması.

-Sürekli vites kutusu arızası vermesi....Gibi kronik sorunlar vardı.

Corsa'da çok fazla kronik sorun var.

-Far sensörü geç devreye girmesi ve hiçbir aydınlatmanın yanmaması.

-Direksiyonun Ultimate pakette sağa çekmesi (servis çözüm bulamadığı için direksiyon kutusunu değiştiyormuş.)

-Multimedia ekranının tüm seslerinin kapanması.

-Sürekli vites kutusu arızası vermesi gibi kronik sorunlar vardı.
Pejo'dan nasibini almış mı ne yapmış yav :D

Bunların yerine daha ekonomik çözümler olan Seat Ibiza ve Skoda Fabia gibi arabalara bakmaya başladım. Zira bu dönemde büyük kredi borçlarına girmek istemiyoruz. Siz ne önerirdiniz bu ikisi arasından?

Geri
Yukarı