2018 Green Card başvuruları başlıyor

Her yıl onbinlerce kişiye ABD'de çalışma ve oturma izni verilmesini sağlayan green card çekiliş başvuruları yarın başlıyor. Şartlar oldukça kolay ancak Trump'ın bu konudaki ısrarı nedeniyle şartların gelecek yıl zorlaşacağı konuşuluyor. Özellikle ülkemizde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle iyice umudunu yitirenlerin soluğu yurt dışında aradıklarını biliyorum. Yüksek olasılıkla Türkiye'den başvuru sayısı bu yıl patlama yaşayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatanı terk etmek bana yanlış geliyor şimdiye kadarki bütün zorlukları beraber atlattık Kurtuluş Şavaşını bile birlikte kazandık ekonomik zorluklar yüzünden ülke terkedilmez. Tabi herkes böyle düşünmüyor bazıları hükümeti bahane ediyor bazıları ekonomiyi bahane ediyor asıl amaç oraya gidip rahat yaşamak. Unutulmaması gereken birşey var Amerikada paranız, kariyeriniz yoksa hiçbir değeriniz yok herkes Amerikada insanların birbirine saygılı olsuğunu söyler saygı sadece zenginlere var saygı sanılan diğer davranışlar sadece kurallara uymaktır. Eğer Amerika veya Avrupa vatandaşı değilseniz birde müslüman veya yahudiyseniz gidin ve saygıyı iliklerinize kadar yaşayın.

Vatanı terk etmek bana yanlış geliyor şimdiye kadarki bütün zorlukları beraber atlattık Kurtuluş Şavaşını bile birlikte kazandık ekonomik zorluklar yüzünden ülke terkedilmez. Tabi herkes böyle düşünmüyor bazıları hükümeti bahane ediyor bazıları ekonomiyi bahane ediyor asıl amaç oraya gidip rahat yaşamak. Unutulmaması gereken birşey var Amerikada paranız, kariyeriniz yoksa hiçbir değeriniz yok herkes Amerikada insanların birbirine saygılı olsuğunu söyler saygı sadece zenginlere var saygı sanılan diğer davranışlar sadece kurallara uymaktır. Eğer Amerika veya Avrupa vatandaşı değilseniz birde müslüman veya yahudiyseniz gidin ve saygıyı iliklerinize kadar yaşayın.
Söyledikleriniz hakkında kaç yıllık ve kaç farklı eyalette tecrübeleriniz var acaba?

En azından senin gibi bilmeden atıp tutan insanların olmadığına eminim.

Atıp tuttuğunu pek söyleyemem özellikle amacın rahat yaşamak olduğunu söylemiş olması dikkatimi çekti ve de bu konuda haklı tabii... Ben ve ya başka biri burda kimseyi tutamaz öyle değil mi? Herkes istediği yerde yaşayabilir bunda hiç bir sorun yok göç anormal bir şey değildir insanlar rahat yaşamak için elinden geleni yapar Dünya'da hangi ülkede refah varsa oraya gidilmiştir hep.

Böyle sert ve aşağılayıcı bi dille konuşman hiç hoş değil. Ben sadece fikirlerimi paylaştım 6 yıl almanyada 1 yıl kanada da yaşadım bu yazdıklarımı deneyimleyebilecek kadar amerikada bulundum. Önyargılı olmayın lütfen.

Atıp tuttuğunu pek söyleyemem özellikle amacın rahat yaşamak olduğunu söylemiş olması dikkatimi çekti ve de bu konuda haklı tabii... Ben ve ya başka biri burda kimseyi tutamaz öyle değil mi? Herkes istediği yerde yaşayabilir bunda hiç bir sorun yok göç anormal bir şey değildir insanlar rahat yaşamak için elinden geleni yapar Dünya'da hangi ülkede refah varsa oraya gidilmiştir hep.
Haklısın herkes istediği yerde yaşayabilir buna kimse karışamaz veya laf edemez ama ben ülkemizde amerika rüyasını yaşamak isteyip oraya gitmeye çalışan ve ülkemizdeki hiç birşeyden memnun olmayan insanları düşünerek yazdım. Dediğim gibi paranız veya kariyeriniz yoksa amerika için değersizsiniz.

Vatanı terk etmeyin diyorsun ama söyle bakalım, neden terk etmeyelim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı