2019'da Adil kullanım kotası kalkacak mı?

2019'da AKK/AKN (İkisi de aynı şey.) tamamen kalkacak. BTK'nın ilgili haberine ve kararına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Haber: BTK 'ADİL KULLANIM KOTASI'NI 2018'DE KALDIRACAK - Haberler - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Resmi açıklama: https://www.btk.gov.tr/uploads/pressconferences/adil-kullanim-noktasi-duzenlemesi.pdf

BTK tarafından yapılan düzenlemeye göre; AKN’li paketlerde 02:00-08:00 saatleri arasındaki internet
kullanımları AKN’ye dâhil edilmeyecek ve anılan saatlerde internet kullanımlarında hızın AKN paket
lansmanında duyurulan hızda olacak. Söz konusu saat uygulaması 1 Mayıs 2017’de başlayacak.

Ayrıca söz konusu düzenleme ile AKN uygulamasına 31.12.2018 tarihi itibarıyla tamamen son
verilmesi kararı alındı.

Söz konusu düzenleme ile tüketicilerin tarife veya paket satın alırken doğru karar verebilmelerini
sağlamak adına doğru ve tam bilgilendirilmelerinin sağlamasının yanında AKN sonrası erişim hızlarının
çağın gereklerine göre uygun hale getirilerek yükseltilmesi ile internet trafiğinin yoğun olmadığı
saatlerde kullanılan internet veri değerlerinin AKN’ye dâhil edilmemesi amaçlandı.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çünkü onlar kaldırmamanın peşinde.
TürkNet altyapısı yok bu yüzden ülkede %7-8gibi bir kullanıcı TurkNet'li sadece.
Hesabını yaparsınız artık.
Herkes şikayet ediyor TurkNet'i, TTNet kaliteli bir sağlayıcı ama getirdiği kısıtlamalar, yüksek ping ve upload hızı bezdiriyor.
Vallahi TurkNet ben de dahil kullanan arkadaşlarımın hiç biri şikayetçi değil gerek hız gerek ping gerekse verdiği hizmetten dolayı TurkNetten çok çok memnunuz(müşteri hizmetleri dışında). Laf aramızda kalsın ADSL alt yapım var normalde 16 mbps olması gereken hızım 18-19 mbps olarak alıyorum :). Yıllarca TTNette sürünmüşüz resmen. Keşke daha önceden geçiş yapsaydım. :)

Vallahi TurkNet ben de dahil kullanan arkadaşlarımın hiç biri şikayetçi değil gerek hız gerek ping gerekse verdiği hizmetten dolayı TurkNetten çok çok memnunuz(müşteri hizmetleri dışında). Laf aramızda kalsın ADSL alt yapım var normalde 16 mbps olması gereken hızım 18-19 mbps olarak alıyorum :). Yıllarca TTNette sürünmüşüz resmen. Keşke daha önceden geçiş yapsaydım. :)
Sen şanslı olanlardan birisin, yapa altyapısında olmayan herkes sorun yaşıyormuş.
Ben demiyorum şikayetlere bakabilirsin.
Burada yapa yok yinede bende denemek istedim port yok dediler yoksa denerdim.
Netspeed kendi omurgasını kurmuş 85 Mbps'e kadar altyapınız destekliyor diyor.
TTNet 16 Mbps üstünü veremiyor.
Çözemedim, mecburen TTNet devam.
KabloNet olsaydı keşke.
Türkiye 5-6 büyük şehirden oluşuyor geriye kalan şehirler büyük bir köy.
Yol, temiz su, İnternet altyapısı hiçbir şey yok.

Bununla ilgili reklam fazla vermek istemezler çünkü insanlara en pahalısını satmaya çalışıyorlar.

Benim eylülde kablonet sözleşmem bitiyor.Şuanda 50mbps/150 gb akn 70 tl ödeme yapıyorum.Malum 2019 yılının ilk günü akn kalkıyor.Şunu merak ediyorum ben kablonetten memnunum ve devam etmek istiyorum 24 mbps 50 akn li pakete geçsem şurda 3 ay 50 gb akn ile idare etsem 2019 un ilk günü ile sınırsız yani aknsiz 24 mbps internete sabip olabilir miyim ? :D Böyle yapıp birde mevcut aknli müşterilere kota getiriyoruz felan derler diye korkuyorum. :D

Benim eylülde kablonet sözleşmem bitiyor.Şuanda 50mbps/150 gb akn 70 tl ödeme yapıyorum.Malum 2019 yılının ilk günü akn kalkıyor.Şunu merak ediyorum ben kablonetten memnunum ve devam etmek istiyorum 24 mbps 50 akn li pakete geçsem şurda 3 ay 50 gb akn ile idare etsem 2019 un ilk günü ile sınırsız yani aknsiz 24 mbps internete sabip olabilir miyim ? :D Böyle yapıp birde mevcut aknli müşterilere kota getiriyoruz felan derler diye korkuyorum. :D

Kota kalktığında bazı kullanıcılara sınırsız bazı kullanıcılara sınırlı gibi bir durum çok komik olur. 2019'da kota kalkacağına göre herkesin kotasını kaldırırlar. 50 mbit ile sınırsız kullanırsın, aynı TürkNET gibi olacak yani 2019'da.

9. Aya girmemize rağmen TTNet'i aradağım zaman 24mbit + 75gb aknli interneti 67tlye 24 ay tahattüdlü verebilecekleri söylüyorlar. Yeni senede aknnin kalkacığını nasıl bir politika izleyeceklerini sorduğumda her hangi bir fikrimiz yok yanıtını veriyorlar. Bence şu an sözleşme yapanlara 24 ay daha akn dayatması yapacaklar. Yeni kullanıcılara da aknsiz uçuk fiyattan internet verecekler..

Kalkacak deniliyorsa kalkacaktır. Avrupa'da şöyle bir sistem varmış, yoğun saatler arasında hız düşürülüyor sonraki saatlerde hız normale yükseltiliyormuş. En kötü bu olur ama kalkacak denildiyse 1 Ocakta herkese kalkar. Bence o kadar kötümser bakmayın.

Fiyatlar yükselebilir dolar kuru nedeniyle belki ama aşırı yükseleceğini sanmıyorum. Bir sürü servis sağlayıcısı var ülkede, biri olmazsa diğeri olur. TürkNet sınırsız internet verebiliyorsa diğer servis sağlayıcıları da verebilir herhalde.

Herkes şikayet ediyor Türknet'i nedir :D . 2012 aralı kayından beri Türknet'teyim son bir kaç yıldır vdsl'e geçtim 47 dowland 4 upload var 65 tl ödüyoruz :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı