2020 yılında iPhone 7 Plus almak mantıklı mı?

Barixs

Centipat
Yer
Arş
Sizce şu dönemde iPhone 7 Plus almak ne kadar mantıklı? Genel olarak telefonu yoracak şeyler yapmıyorum. WhatsApp, Twitch, YouTube, bir de internette dolaşmak için telefon arıyorum. Çok fazla oyun oynayan veya fotoğraf ile ilgilenen birisi değilim. Bütçe olarak 4500 TL gibi bir fiyat verebilirim. Android veya iOS fark etmez, 3-4 yıl götürecek önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce şu dönemde iPhone 7 Plus almak ne kadar mantıklı? Genel olarak telefonu yoracak şeyler yapmıyorum. WhatsApp, Twitch, YouTube, bir de internette dolaşmak için telefon arıyorum. Çok fazla oyun oynayan veya fotoğraf ile ilgilenen birisi değilim. Bütçe olarak 4500 TL gibi bir fiyat verebilirim. Android veya iOS fark etmez, 3-4 yıl götürecek önerilerinizi bekliyorum.

Samsung Note 10 Lite alman daha iyi olur eğer acelen yoksa biraz bekleyip Xiaomi'nin mi 10 Lite'sini alabilirsin iPhone kesinlikle önermem eğer satmayı düşünmüyorsan o bataryayla en çok 3 saat gezebilirsin.

4500TL bütçeyle çok daha iyi Android cihazlar mevcut. IOS fanı değilsen ve Apple'a tapmıyorsan kesinlikle Android telefonlara bakmalısın.
Çok iyi android telefonlar mevcut ( 5 yıldır samsung kullanıyorum bu arada apple destekçisi değilim) fakat hepsi en fazla 1-2 yıl kullanılabiliyor tam olarak. 3+ yıldan sonra telefonun şarjı( kullandığım 4 yıllık telefon şarj 15'e gelince otomatik kapanıyor) ısınma vb. sorunlarla başa çıkılmıyor. Arkadaşım 5 yıldır iphone 6 kullanıyor ve telefon hala daha yeni kasmaya/pil sorunları çıkmaya başladı. Tercih sizin ama bu devirde 3-4 yıl götürecek telefon zor bulunur :(

Çok iyi android telefonlar mevcut ( 5 yıldır samsung kullanıyorum bu arada apple destekçisi değilim) fakat hepsi en fazla 1-2 yıl kullanılabiliyor tam olarak. 3+ yıldan sonra telefonun şarjı( kullandığım 4 yıllık telefon şarj 15'e gelince otomatik kapanıyor) ısınma vb. sorunlarla başa çıkılmıyor. Arkadaşım 5 yıldır iphone 6 kullanıyor ve telefon hala daha yeni kasmaya/pil sorunları çıkmaya başladı. Tercih sizin ama bu devirde 3-4 yıl götürecek telefon zor bulunur :(
Annem de uzun süredir iphone 6 kullanıyor o da çok memnun. O yüzden biraz kafam karışık.

Katılıyorum Apple bu konularda çok daha ileride ve başarılı ancak 2016 da çıkmış bir telefon için 4500TL vermek bana mantıksız geliyor. Pil performansı kötü ve seneye son güncellemesini alabilir. O yüzden daha güncel telefonlara bakmanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı