Dubai'den iPhone 7 Almak Mantıklı mı ?

Uluslararası garanti var apple müşteri hizmetlerine bağlandığımda amerikadan aldığınız cihazın iphone 7 ve plus modeli için konuşuyorum. A1778 ve A1784 olduğunda Türkiye'de geçerli 1 yıl garantisninin olduğunu belirtti. Yine inanmazsanız konuya ilişkili ekran grüntüsünü buraya atabilirim.

Arkadaşın dediği doğru, Apple 1 yıllık garanti veriyor Amerika'dan aldığınızda normali 2 yıldır biliyorsunuz. Dubai'yi bilemem ama.

Dostum benim en yakın arkadaşım Dubai'den 6S Plus aldı. Telefonda Face Time yoktu diyordu sebebi ise Dubai gibi yerlerde günah olması mı neymiş çok saçma geldi bana da. Neyse telefonu 3-4 ay kullandıktan sonra paramparça etti ve servise götürdü Dubai'den alındığı için servis birşey yapmadı. Eğer Türkiye'den almış olsaydı üstüne 1000 Tl veriyorsun sıfırını veriyorlardı. Bende iPhone 7 Plus getirticektim bu arkadaşımla yurt dışından ama böyle bir saçmalık var diye getirmekten vazgeçtim.

Dostum benim en yakın arkadaşım Dubai'den 6S Plus aldı. Telefonda Face Time yoktu diyordu sebebi ise Dubai gibi yerlerde günah olması mı neymiş çok saçma geldi bana da. Neyse telefonu 3-4 ay kullandıktan sonra paramparça etti ve servise götürdü Dubai'den alındığı için servis birşey yapmadı. Eğer Türkiye'den almış olsaydı üstüne 1000 Tl veriyorsun sıfırını veriyorlardı. Bende iPhone 7 Plus getirticektim bu arkadaşımla yurt dışından ama böyle bir saçmalık var diye getirmekten vazgeçtim.
Biz 6 Plus getirdik ve FaceTime vardı arkadaşınının şanssızlığı olmuş.

Amarika'da kutunun içinden kablosuz kulaklık çıkıyor. Acaba Dubai'de de kutunun içinden kablosuz kulaklık çıkıyor mudur?

Apple usa sayfası ile arap sayfasını açıp özellikleri karşılaştırınca sayfada eksik olan iki şey var. Biri FaceTime diğeri Siri! Dubai'deki iPhone'da Siri yok galiba.

Amarika'da kutunun içinden kablosuz kulaklık çıkıyor. Acaba Dubai'de de kutunun içinden kablosuz kulaklık çıkıyor mudur?

Apple usa sayfası ile arap sayfasını açıp özellikleri karşılaştırınca sayfada eksik olan iki şey var. Biri FaceTime diğeri Siri! Dubai'deki iPhone'da Siri yok galiba.
Yok daha neler? Kablosuz kulaklık ayrıca alınıyor.

Yaptığım araştırma bu şekilde maalesef. Amerika'da kutudan çıkıyor kablosuz kulaklık onun için sordum.
Kutuda neler var dersek bunlar var, sadece dönüştürücü var eski veya farklı 3.5mm jaklı kulaklıklarımızı da kullanabilmek için.

Dosya Ekleri

• iphone 7.JPG
    iphone 7.JPG
    36,5 KB · Görüntüleme: 589
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı