Dubai'den iPhone 7 Almak Mantıklı mı ?

Kullandığı son 5-6 telefonu Suudi Arabistan'dan almış biri olarak:
  • Büyük teknoloji marketlerinden aldığınızda ordaki görevlilerle bu konuyu sorarsanız FaceTime olan modelleri de satılıyor; bunları tercih etme imkanınız var. Sadece bazı mağazalarda 70-80 TL gibi bir fiyat farkı alabiliyorlar.
Bende alırken bunu soracaktım içinde Siri olan model var mı diye. İçime umut serptiniz. :D Teoride sitede olmadığı için Siri yok dedim.
Bence kadın sesi olduğu için yasak olması kuvvetle muhtemel.

Bugün Akasya Apple mağazasına gittim ve telefonları inceledim. Bu NFC olayı sadece Apple Pay için var yani kulaklığımı bağlayamadım.
Dubai'den aldığımızda %90 garanti Türkiye'de geçerli değil dedi çünkü sim unlock olsa bile anakarta gömülü birşey varmış başka bir 3 harfli adı var bunun o yüzden BTK teknik destek geçerli kılmıyormuş. Yani telefon at&t gibi sim ile birlikte geliyor ya onlar TR'de yasak olduğu için garanti yok dedi.

Anakart Araplara özel üretiliyormuş o yüzden kesinlikle Facetime yok Siri muallak.

Suudi Arabistan'dan 2 tane iPhone aldım ve ikisinde de FaceTime da Siri de vardı. Araplarda sim gömülü gibi bir şey falan ilk kez duyuyorum. Resmi olarak açıklanan modeller var garantisi Türkiye'de geçerli ya da olmayan şekilde. Bunun dışında o çok zeki Genius arkadaşın boş konuşması.
Tavsiyem Apple iletişimini telefonla kurmanız yönünde olacaktır. Akasya Apple Store bana daha önce sistemi açamadığı halde cihazınız daha önce açılmış garanti dışı dedi. Bunun üzerine telefonla aradım sistemi açtırmak için; adam sistemi açtı ve kontrol ettiğinde değişim programına dahil olduğumu söyledi ve o zaman kullandığım iPhone 5 cihazını sıfırıyla değiştirdim.

@Faiz Can Kavvas Anladım, inşallah dediğiniz gibi olur ve bende alabilirim.

Alınmazmış. Almadım. 7 Plus Jet 128GB 3500 tl. Pasapart kaydı + buradan alacağımız adaptör ile 4200 TL'ye yaklaşıyor o yüzden hiç gerek yok. Garanti 1 yıllık oluyor. AVM'nin birindeki Apple Store'da 6 dahil telefon satışı yok bitmiş. :D 7 var jet black var 32gb ancak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı