2020'nin 2. döneminde iPhone 8 veya iPhone 7 Plus alınır mı?

Mr. Enver

Hectopat
Yer
Avrupa Yakası
Daha fazla  
Meslek
Muhasebeci
Arkadaşlar merhaba tekrar ben. 2-3 Gündür forumun iPhone ile ilgili bölümlerinde gezenler benimle sık bir şekilde karşılaşmıştır ve belkide benden sıkılanlarınız bile olmuştur. Birkaç aydır aklımda yeni bir telefon ve ekran kartı fikri vardı. İstediğim ekran kartını aldım ve şimdi bir telefon alacağım. Halihazırda Samsung Galaxy J8 kullanıyorum. Alabileceğim telefonlar iPhone 7 Plus Sıfır/iPhone 8 2. el. Alacağım telefonu yaklaşık olarak 4-5 sene kullanmayı planlıyorum, iki ayrı telefon için görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. Başlıca sorularım:

1- iPhone 7 Plus'ı kaç sene kullanabilirim?
2- iPhone 8'i kaç sene kullanabilirim?
3- iPhone 8'in 7 Plus'a kıyasla ne gibi bir üstünlüğü var?
4- iPhone 7 Plus sıfır bir telefon için kaç tlyi gözden çıkarmam gerekiyor?
5- iPhone 8 2. el için kaç tlyi gözden çıkarmam gerekiyor?
6- Sizin önerebileceğiniz bir model var mı?
7- iPhone Almanın dezavantajları nelerdir?

(6s Kullanan 2 arkadaşım iPhone alma diye tavsiyede bulundu.)

Arkadaşlar merhaba tekrar ben. 2-3 gündür forumun iPhone ile ilgili bölümlerinde gezenler benimle sık bir şekilde karşılaşmıştır ve belki de benden sıkılanlarınız bile olmuştur. Birkaç aydır aklımda yeni bir telefon ve ekran kartı fikri vardı. İstediğim ekran kartını aldım ve şimdi bir telefon alacağım. Halihazırda Samsung Galaxy J8 kullanıyorum. Alabileceğim telefonlar iPhone 7 Plus Sıfır/iPhone 8 2. el. Alacağım telefonu yaklaşık olarak 4-5 sene kullanmayı planlıyorum, iki ayrı telefon için görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. Başlıca sorularım:

1- iPhone 7 Plus'ı kaç sene kullanabilirim?
2- iPhone 8'i kaç sene kullanabilirim?
3- iPhone 8'in 7 Plus'a kıyasla ne gibi bir üstünlüğü var?
4- iPhone 7 Plus sıfır bir telefon için kaç tlyi gözden çıkarmam gerekiyor?
5- iPhone 8 2. el için kaç tlyi gözden çıkarmam gerekiyor?
6- Sizin önerebileceğiniz bir model var mı?
7- iPhone almanın dezavantajları nelerdir?

(6s kullanan 2 arkadaşım iPhone alma diye tavsiyede bulundu.)

iPhone 7, 8 vesayre bunlar bana saçma geliyorlar kasaları çağ dışı ve senelerin telefonu, 2020 yılında veya 2019 yılında çıkmış telefonlari alırsan senin için daha uzun ömürlü olur. iPhone telefonlar fiyat performans telefonlar değildir istediğin gibi özgürce kullanamazsın Android serbestliği yoktur bunlar benim için dezavantajlarıdır. İlleki iPhone alacağım diyorsan iPhone 8 benzeri bir telefon çıkacak yakında iPhone 8 den daha ucuz olacak onu bekle.

8 alınır, 7 Plus alınmaz. 7 Plus kötü bir cihaz değil ama uzun süre boyunca kullanım için zamanı geçti bence. Biraz daha fark verip iPhone 8 almak en iyisi olur. iPhone F/P telefonu değil diyen kullanmayan adamdır. 4-5 sene hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadan kullanılırlar. Sıkılmayan adam daha fazla da kullanır.

8 Alınır, 7 Plus alınmaz. 7 Plus kötü bir cihaz değil ama uzun süre boyunca kullanım için zamanı geçti bence. Biraz daha fark verip iPhone 8 almak en iyisi olur. iPhone F/P telefonu değil diyen kullanmayan adamdır. 4-5 sene hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadan kullanılırlar. Sıkılmayan adam daha fazla da kullanır.

Fiyat performans ne demek olduğunu anlayıp gelin lütfen Samsung'un 2 bin liralık telefonunuda 5 sene 6 sene kullanabilirsin.

9 çıkacak. Bence bekle, onu bir gör.

7 alma, alacaksan 8 ve yukarısını düşün. Bence 8, üç yıl daha rahat götürür. Daha fazlası da sana bağlı olarak mümkün tabii. 3000 küsur lirayı gözden çıkar.

iPhone 7, 8 vesayre bunlar bana saçma geliyorlar kasaları çağ dışı ve senelerin telefonu, 2020 yılında veya 2019 yılında çıkmış telefonlari alırsan senin için daha uzun ömürlü olur. iPhone telefonlar fiyat performans telefonlar değildir istediğin gibi özgürce kullanamazsın Android serbestliği yoktur bunlar benim için dezavantajlarıdır. İlleki iPhone alacağım diyorsan iPhone 8 benzeri bir telefon çıkacak yakında iPhone 8 den daha ucuz olacak onu bekle.
iPhone SE 2 veya iPhone 9'dan mı bahsediyorsunuz?

7 alma, alacaksan 8 ve yukarısını düşün. Bence 8, üç yıl daha rahat götürür. Daha fazlası da sana bağlı olarak mümkün tabii. 3000 küsur lirayı gözden çıkar.
Eğer 8 alacaksam 4000 lirayı gözden çıkarmam gerekiyor.

Evet, iPhone SE 2 veya iPhone 9 diye çıkması planlanan telefondan bahsediyorum.
Ki bence en az 5 bin bazında olacaktır yeni çıkacak model. iPhone 9'un 400 dolar olacağını bazı Apple yakını kaynaklar belirtti (2,530 TL). 64 GB iPhone XR yurtdışında 450 dolar (2,850) gibi bir fiyata sahipken Türkiye'de neredeyse 2.5 katına (6,200) satılıyor.

Eğer 8 alırsam en az 5 sene kullanırım diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı