2020'nin 2. döneminde iPhone 8 veya iPhone 7 Plus alınır mı?

Ki bence en az 5 bin bazında olacaktır yeni çıkacak model. iPhone 9'un 400 dolar olacağını bazı Apple yakını kaynaklar belirtti. 64 GB iPhone XR yurtdışında 450 dolar gibi bir fiyata sahipken Türkiye'de neredeyse 2.5 katına satılıyor.

Fiyat süpriz ama ben iPhone 8 fiyatında geleceğini düşünüyorum ve iPhone 8 ucuzlamasini bekliyorum çünkü Apple'in uygun fiyatlı telefonu olacak bu. Ayrıca iPhone 11 ana kamerasını barındıracak.

İsmail kardeşim, heyecanını anlıyorum, her saat başı aynı konuları açıyorsun, bizler ise aynı şeyleri söylemekten bıktık. Şöyle düşün iphone 4 bile halen cayır cayır akıcı bir şekilde çalışıyor. Bulabiliyorsan her şeyi sağlam ve maksimum 2800 liralık bir 7 Plus al, yaşın itibariyle sana yeter, büyüyünce iyisini alırsın. Aileni maddi olarak zorlama. Seni 3-4 sene götürür merak etme. 14-15 yaşında bir çocuk için bu kadar pahalı cihazlar pek uygun değil, düşürürsün veya çaldırırsın yazık olur. Biraz ilanları araştır. Bol şans.

1- iPhone 7 Plus'ı kaç sene kullanabilirim?
Benim işimi 3 yıl görür.
2- iPhone 8'i kaç sene kullanabilirim?
Bir 3.5 yıl bu telefon demek isterim fakat iPhone 7 Plus daha iyi olur, o ekran boyutu sadece aylık idare eder bence.
3- iPhone 8'in 7 Plus'a kıyasla ne gibi bir üstünlüğü var?
İşlemci, hızlı şarj, kablosuz şarj.
4- iPhone 7 Plus sıfır bir telefon için kaç tlyi gözden çıkarmam gerekiyor?
4000 TL istiyorlar fakat o parayı hak etmeyen bir cihaz, ikinci elde 2500-3000 civarında bulabilirsin.
5- iPhone 8 2. el için kaç tlyi gözden çıkarmam gerekiyor?
7 Plus ile piyasası hemen hemen aynı, sıfırı da aynı.
6- Sizin önerebileceğiniz bir model var mı?
Sıfır 8 alacağına 500 TL daha koy ikinci el XR al iPhone alacağım diyorsan.
7- iPhone almanın dezavantajları nelerdir?
Android'e göre uygulamalar daha pahalı, korsan program edinmek biraz daha zor (fakat telefon kullanmayı bilen birisi rahatça yapabilir), arabirim gereksiz kolay (ve bir zaman sonra sıkıcı olmaya başlıyor), siyah renkli cihazların Home Button'ı solma yapabiliyor ve mavimsi bir renk alabiliyor (ışığı kırarak bakmak lazım görebilmek için) (benim çevremde daha çok iPhone 7 ve 7 Plus kullananlarda var fakat arkadaşımın iPhone 8 Plus'ta da kendi 6S Plus'ımda da var, sanırsam kronik), batarya sağlığı olayı yüzünden 2 yıl sonra aldığın cihazın performansı yarı yarıya düşecektir fakat garanti kapsamında ücretsiz değişim yapıldığı için garanti bitimine 2-3 ay kala serviste ücretsiz değişimini yaptırabilirsin.

Keşke tek hediye edilen telefon olsa neyse sinirlenmeyelim gecenin bir yarısı.
Benim işimi 3 yıl görür.

Bir 3.5 yıl bu telefon demek isterim fakat iPhone 7 Plus daha iyi olur, o ekran boyutu sadece aylık idare eder bence.

İşlemci, hızlı şarj, kablosuz şarj.

4000 TL istiyorlar fakat o parayı hak etmeyen bir cihaz, ikinci elde 2500-3000 civarında bulabilirsin.

7 Plus ile piyasası hemen hemen aynı, sıfırı da aynı.

Sıfır 8 alacağına 500 TL daha koy ikinci el XR al iPhone alacağım diyorsan.

Android'e göre uygulamalar daha pahalı, korsan program edinmek biraz daha zor (fakat telefon kullanmayı bilen birisi rahatça yapabilir), arabirim gereksiz kolay (ve bir zaman sonra sıkıcı olmaya başlıyor), siyah renkli cihazların Home Button'ı solma yapabiliyor ve mavimsi bir renk alabiliyor (ışığı kırarak bakmak lazım görebilmek için) (benim çevremde daha çok iPhone 7 ve 7 Plus kullananlarda var fakat arkadaşımın iPhone 8 Plus'ta da kendi 6S Plus'ımda da var, sanırsam kronik), batarya sağlığı olayı yüzünden 2 yıl sonra aldığın cihazın performansı yarı yarıya düşecektir fakat garanti kapsamında ücretsiz değişim yapıldığı için garanti bitimine 2-3 ay kala serviste ücretsiz değişimini yaptırabilirsin.
Çok teşekkür ederim.
İsmail kardeşim, heyecanını anlıyorum, her saat başı aynı konuları açıyorsun, bizler ise aynı şeyleri söylemekten bıktık. Şöyle düşün iphone 4 bile halen cayır cayır akıcı bir şekilde çalışıyor. Bulabiliyorsan her şeyi sağlam ve maksimum 2800 liralık bir 7 Plus al, yaşın itibariyle sana yeter, büyüyünce iyisini alırsın. Aileni maddi olarak zorlama. Seni 3-4 sene götürür merak etme. 14-15 yaşında bir çocuk için bu kadar pahalı cihazlar pek uygun değil, düşürürsün veya çaldırırsın yazık olur. Biraz ilanları araştır. Bol şans.
Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Eğer iPhone 9 çıkarsa onun hakkında da 4-5 konu açarım daha sonra mesaimi tamamlayıp giderim 😆 Sağ olun.

Arkadaşlar merhaba tekrar ben. 2-3 Gündür forumun iPhone ile ilgili bölümlerinde gezenler benimle sık bir şekilde karşılaşmıştır ve belkide benden sıkılanlarınız bile olmuştur. Birkaç aydır aklımda yeni bir telefon ve ekran kartı fikri vardı. İstediğim ekran kartını aldım ve şimdi bir telefon alacağım. Halihazırda Samsung Galaxy J8 kullanıyorum. Alabileceğim telefonlar iPhone 7 Plus Sıfır/iPhone 8 2. el. Alacağım telefonu yaklaşık olarak 4-5 sene kullanmayı planlıyorum, iki ayrı telefon için görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. Başlıca sorularım:

7- iPhone Almanın dezavantajları nelerdir?

(6s Kullanan 2 arkadaşım iPhone alma diye tavsiyede bulundu.)

1 - 2021 sonuna kadar güncelleme almaya devam edecek.
2 - 2022 sonuna kadar güncelleme almaya devam edecek.
3 - Hızlı şarj, kablosuz şarj, daha iyi işlemci, daha iyi ana kamera
4 - Hiç çünkü iOS 14 sonrası güncellemeleri almayacak
5 - Bu tamamen pil kondisyonuna bağlı. Yüzde 90 üzeri ise alınabilir
6 - iPhone Xr
7 - Eğer 11 serisi dışında iPhone'ları alırsan birçok yeni nesil kamera teknolojisinden faydalanamayacaksın. Ayrıca App Store, Google Play'e göre biraz daha pahalı.

Arkadaşlar merhaba tekrar ben. 2-3 Gündür forumun iPhone ile ilgili bölümlerinde gezenler benimle sık bir şekilde karşılaşmıştır ve belkide benden sıkılanlarınız bile olmuştur. Birkaç aydır aklımda yeni bir telefon ve ekran kartı fikri vardı. İstediğim ekran kartını aldım ve şimdi bir telefon alacağım. Halihazırda Samsung Galaxy J8 kullanıyorum. Alabileceğim telefonlar iPhone 7 Plus Sıfır/iPhone 8 2. el. Alacağım telefonu yaklaşık olarak 4-5 sene kullanmayı planlıyorum, iki ayrı telefon için görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. Başlıca sorularım:

7- iPhone Almanın dezavantajları nelerdir?

(6s Kullanan 2 arkadaşım iPhone alma diye tavsiyede bulundu.)
Eskiden 6S kullanan tanıdıklarım var ve inan onlar da iPhone alma tavsiyesinde bulunurdu 😀

Pil ömrü çok kötü. Tasarım çağın gerisinde. Fiyat desen zaten çok pahalı. Hızına laf yok ama o da artık bir avantaj değil. Android telefonlar ile pek bir farkı kalmadı. Android ile ciddi bir problemin falan yoksa o fiyatlara Mi 9T Pro gibi üst düzey cihazlar var. Bir düşün derim.

Çok teşekkür ederim.

Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Eğer iPhone 9 çıkarsa onun hakkında da 4-5 konu açarım daha sonra mesaimi tamamlayıp giderim 😆 sağ olun.
[/QUOTE/]
ben hiç iPhone′a bulaşma derim, nedeni 4000TL gibi yüksek fiyata yurtdışından ASUS ROG Phone bile getirebilirsin ya da realme X2 Pro Türkiye′ye gelecek 1-2 ay içerisinde telefon 2500′e Türkiye′ye gelecek yaklaşık 4000 veya 4500TL arasında olacakmış realme açıkladı yerinde olsam biraz daha bekler realme X2 Pro alırdım
Telefonun şarjı 0′dan 100′e 28 dakikada doluyor 50W şarj aleti var.
Ve telefonun antutu puanı 483.700 bence kaçırma telefonu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı