2021 Bakü GP

Konu açtığını görmemişim, bilseydim kendi konumu açmazdım ama ben detaylı olarak anlattığım için konuyu silmeye gerek yok, yarış analizi var çünkü.

Hamilton'un startta frenlerinden duman çıkıyordu, daha önce de buna benzer frenlerden duman çıktığını görmüştüm, kimse tahmin edemedi böyle bir hata yapacağını. Toto'da Hamilton'un yanlış bir tuşa basması sonucu fren dengesinin değiştiğini söyledi.

Bu arada son turda Mick, Mazepin'i start düzlüğünde geçerken Mazepin, Mick'i start düzlüğünde sıkıştırmış az kalsın büyük bir kaza oluyormuş, Mick tepki olarak kendisine el salladı. Mazepin ve Tsunoda'nın akli dengeleri pek yerinde değil. Tsunoda çok terbiyesiz bir herif. Geçen yarışlarda bocla küfür ediyordu, bugün de saygısız şekilde yarış mühendisine kapa çeneni diyor.

Yarış değerlendirmemi diğer konuya yaptım, bu yüzden değinmeyeceğim burada.

Frenleri elektrik motoru üzerinden ısıtan sistemi "elinin çarpması" sebebiyle açık unutmuş. Bu yüzden duramadığını söylüyor Toto.
My tyres are gone deyip 2 tur sonra en hızlı turu atan adamın sözüne güvenmediğim için kimse beni suçlamaz herhalde.
Bahaneler, bahaneler...

Hamilton'un bu hatayı bilerek Verstappen için yaptığını düşünüyorum. Yarış sonrası üzülmedi bile. Hamilton böyle bir hata yapacak biri değil. Verstappen'in bu sezon kendiyle kapaşıcak durumda olduğunu gördü. Verstappen'in bu yarıştan puan alamayıp Hamilton'un 1./2. olması puan farkı çok açacaktı. Bu da Verstappen'in temposunu düşerecekti.
Diye düşünüyorum. Belki de harbiden yanlışlıkladır.

Konu açtığını görmemişim, bilseydim kendi konumu açmazdım ama ben detaylı olarak anlattığım için konuyu silmeye gerek yok, yarış analizi var çünkü.
Yarış bittikten sonra böyle heyecanlı bir yarışın konusunu açan ben olmalıyım diye foruma yardırdım hocam :D.
Hemen sizin konuya geçip analizi okuyorum.

My tyres are gone deyip 2 tur sonra en hızlı turu atan adamın sözüne güvenmediğim için kimse beni suçlamaz herhalde.
Bahaneler, bahaneler...
Ama frenlerinden alev fışkırıyordu. Yavaş bir turda böyle olması için aşırı tecrübesiz bir pilot olması gerekir. Bence unuttu fakat sanki bilmeyerek olmuş gibi göstermeye çalışıyor.
Hamilton'un bu hatayı bilerek Verstappen için yaptığını düşünüyorum. Yarış sonrası üzülmedi bile. Hamilton böyle bir hata yapacak biri değil. Verstappen'in bu sezon kendiyle kapaşıcak durumda olduğunu gördü. Verstappen'in bu yarıştan puan alamayıp Hamilton'un 1./2. olması puan farkı çok açacaktı. Bu da Verstappen'in temposunu düşerecekti.
Diye düşünüyorum. Belki de harbiden yanlışlıkladır.
Şahsen ben asla böyle bir şey yapmazdım. Hamilton yarıştan sonra oturup ağlamadı fakat yüzünden belliydi ne kadar pişman olduğu.

Hamilton'un bu hatayı bilerek Verstappen için yaptığını düşünüyorum.
Ne içiyorsunuz ya bize de önerin. Böyle bir şey olabilir mi ya.

Hamilton böyle bir hata yapacak biri değil.
İstediğin kadar tecrübeli ol, her pilot hata yapar, Hamilton'da hata yapar son derece doğal.

Ama frenlerinden alev fışkırıyordu.
Startlarda lastiklerden her dumanın çıkan pilotun frenlerinde sorun olduğu anlamına gelmiyor. Bazen bilerek yapıyorlar frenleri ideal sıcaklıklara getirmek için. Duman çıkması aldatmasın.

Startlarda lastiklerden her dumanın çıkan pilotun frenlerinde sorun olduğu anlamına gelmiyor. Bazen bilerek yapıyorlar frenleri ideal sıcaklıklara getirmek için. Duman çıkması aldatmasın.
Formasyon turu denilebilecek bir turdan sonra öyle olması biraz anormal gibi geldi. Çünkü sadece Hamilton'ın frenlerinden çıkıyordu. Belki de bilerek yaptı fakat yaptığı yanlıştı.

Ne içiyorsunuz ya bize de önerin.
Kendi düşüncemi sundum, niye böyle bir cevap verdiniz? Belki saçma belki doğru.
Bu forumda niye her düşünce kavgaya çekiliyor? Sonra da konu açıyorsunuz neden böylesiniz diye. Şu forumda hiç bir düşünce tartışmaya gelmiyor ya.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı