Bakü GP kazanan Perez

Pist üstündeki parçalarda lastik patlamasına sebep olmuş olabilir elbette, böyle bir ihtimal var. İkisinin aynı lastiğin patlaması bu olasılığı benim açımdan düşürüyor.

Açıklamaları hatırlarsanız kırmızı bayrak ile ilgili, hiç titreşim veya bir sıkıntı olmadan patladı dendi. Bu yüzden kırmızı bayrak geldi. Herkes lastiğini değiştirme imkanı için.

Bottas hakkında dediklerinize katılmıyorum. Williams zamanlarında güzel bir pilottu. Mercedes Bottas'ı önemsemiyor onu sürekli bir araç olarak görüyorlar. Zamanında RB'a yardım etmişti sıralama turlarında şimdi de kendini pek zorladığını düşünmüyorum yarışta özellikle de Russell dedikoduları çıktıktan sonra ki bunlar dedikodudan öte bence. Mercedes aracını da elden çıkardı bir süre önce. Bence Bottas'ın Mercedes'te son senesi.

Hem sıralama hem yarış olarak bu sezon izlediğim en iyi yarıştı. Üzüldüğüm noktalar oldu ama podyum güzeldi, alışık olmadığımız tarzdan çeşitliydi umarım sık sık böyle podyumları görürüz.

Şampiyonluk mücadelesi de iyice kızıştı. Alonso'nun P6 almasına çok sevindim.

Açıklamaları hatırlarsanız kırmızı bayrak ile ilgili, hiç titreşim veya bir sıkıntı olmadan patladı dendi. Bu yüzden kırmızı bayrak geldi. Herkes lastiğini değiştirme imkanı için.
Evet hatırlıyorum. Redbull FIA radyosunda yeni lastik takılması için rica etti hatta.

Bottas hakkında dediklerinize katılmıyorum.
Bottas'tan kat kat kötü pilotlar var elbette. Bottas o koltukta oturmayı hak etmiyor kesin olarak.

Evet hatırlıyorum. Redbull FIA radyosunda yeni lastik takılması için rica etti hatta.

Bottas'tan kat kat kötü pilotlar var elbette. Bottas o koltukta oturmayı hak etmiyor kesin olarak.
Haklısınız hocam ama Bottas'ın koltuğuna oturup ona yapılan muameleyi çekebilecek bir pilot var mı orası da soru işareti. Wingman gözü ile bakıyor Mercedes. Pol veya Yarış kazanınca yapay bir mutluluk oluyor. Geçenki Pit faciasından bile alttan alttan onu gösterdi Toto. Russell bunun yerine gelirse bunlara katlanır mı bilmiyorum. Hamilton gittiğinde gelecek bence.

Haklısınız hocam ama Bottas'ın koltuğuna oturup ona yapılan muameleyi çekebilecek bir pilot var mı orası da soru işareti.
Doğru bir tespit. Russell kabul etmez bunu mesela. Zaten Bottas çok kötü bir pilot değil ama şampiyon olabilecek bir kumaşa sahip değil. Orta sıra takımlarında çok iyi bir iş yapar. Bottas'ın performansı yetersiz bunu da görmek gerek. Tek turda iyi bir pilot. Mercedes'in işini kolaylaştıran bir pilot ayrıca. Ne kadar eleştirsek bile genel olarak ön tarafta olmayı hep başarıyor sıralamalarda bu da strateji açısından Mercedes'in işini kolaylaştırıyordu. Albon ve Gasly hiç Bottas gibi bir performans sergilemediler ikinci koltukta hep Verstappen yalnız kaldı. Aynı şekilde 2017-18 sezonlarında da Raikkonen, Vettel'i ön tarafta yalnız bırakıyordu ama Bottas her zaman oradaydı bunları da bilmek lazım. Ben kendisini zerre sevmem, pilotajı da yeterli bulmam, bu tür noktalarda da Bottas takıma çok fayda sağladı, Hamilton'un şampiyon olmasında önemli bir katkıya sahip. F1 aynı zamanda bir ekip işidir sonuç olarak.
Geçenki Pit faciasından bile alttan alttan onu gösterdi Toto. Russell bunun yerine gelirse bunlara katlanır mı bilmiyorum. Hamilton gittiğinde gelecek bence.
Rezil bir açıklama, bu açıklama ile Bottas'ın fişinin çekildiğini düşünüyorum. Russell seneye koltukta olacaktır, artık daha fazla katlanamazlar Bottas'a. Bu seneki performansı da iyi değil geçen senelere göre Bottas'ın.

Son düzenleme:
Her ne olursa olsun aşırı hırs ve açgözlülük yapanların kaybetmeye çoğu durumda mahkûm olduğunu bir kez daha gördük.
Allah'tan kaybetmeye mahkûmlar. Yoksa 7 değil, 8 defa Dünya şampiyonu olurdu herhalde... 😒 Kaybetmek böyleyse ben de kaybetmek istiyorum. Getirin oradan bir tutam hırs, Noble Six kaybetmek istiyor.

Allah'tan kaybetmeye mahkûmlar. Yoksa 7 değil, 8 defa Dünya şampiyonu olurdu herhalde... 😒 Kaybetmek böyleyse ben de kaybetmek istiyorum. Getirin oradan bir tutam hırs, Noble Six kaybetmek istiyor.
Bir şeyi merak ediyorum da sizin özelinizde değil bunu söyleyeyim. F1 izlemeye bu yıl başladım. Hamilton'u veya başa bir pilotu ilk kez tanıyorum. Neden Hamilton ya da başkasına bir nefret, aşırı tepki var ? Hata yapar, başarısız olur tepki verilir bu doğal bir şey. Şu ana kadar Hamilton'a bir nefret ve linç isteği gördüm. Bunun sebebi ne ? Yeni bir izleyici için özet geçerse bilenler çok memnun olurum. Yani neden geriye kalan 19 pilota bir şey denmiyor kitlesel olarak ? Hamilton sportmenlik dışı yarıştığı, özel hayatı ya da seyirci-takıma karşı hakaret vs. gibi bir olaydan ötürü mü sevilmiyor ? Yoksa tek nedeni yıllarca şampiyon olması mı ? ( Ki bu hiç mantıklı değil böyleyse. )

Yeni konular

Geri
Yukarı