2021 Mart ayında bilgisayar almak mantıklı mıdır?

XanderE

Hectopat
Daha fazla  
Şu an mart ayındayız ve yeni bir sistem almak istiyorum, fakat aklımda bazı soru işaretleri var. Bunları sizlerle paylaşıp bu soru işaretlerini gidermek istiyorum.

1.) şu an bilgisayarların fiyatları çok fazla ve COVID-19 sürecindeyiz. Keza Euro ve doların durumu da belli. Bir süre(birkaç) ay beklemek mantıklı mıdır cebime bir yararı olur mu?

2.) beklememi öneren arkadaşlarım vardı. Fakat pandeminin ne zaman biteceği belli değil. Her geçen gün fiyatlar artmakta siz ne önerirsiniz?
Fiyatlar ne zaman düşmeye başlar? Birkaç ay beklemenin bir yararı olur mu? Yakın zamanda sistem almak mantıklı mı?

3.) 10 bin lira para verip 6 ay sonra 6-7 bin olduğunda pişman olmak istemiyorum.

4.) yazın fiyatlarda büyük iyileştirmeler ve iyileştirmeler olmayacaksa alma taraftarıyım siz ne düşünürsünüz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır bir sistem bulur iseniz uygun güzel direk yapışın toplama işi olmaz artık. İlk baharda stok sorunu çözülür diyorduk lakin devam ediyor durum fiyatlar pahalanıyor dolar ve Euro da artacak sabit kalmayacaklar bu benim öngörüm o yüzden hazır sistem almak şu an tek mantıklı seçenek.

Ancak hazır sistem alabilirsiniz. Şu anda ekran kartlarının stoğu hiç yok.

3.) 10 bin lira para verip 6 ay sonra 6-7 bin olduğunda pişman olmak istemiyorum.

4.) yazın fiyatlarda büyük iyileştirmeler ve iyileştirmeler olmayacaksa alma taraftarıyım siz ne düşünürsünüz.
Buradaki kimse kahin veya medyum değil, nasıl cevaplar bekliyorsun bizden?

Şu an mart ayındayız ve yeni bir sistem almak istiyorum, fakat aklımda bazı soru işaretleri var. Bunları sizlerle paylaşıp bu soru işaretlerini gidermek istiyorum.

1.) şu an bilgisayarların fiyatları çok fazla ve COVID-19 sürecindeyiz. Keza Euro ve doların durumu da belli. Bir süre(birkaç) ay beklemek mantıklı mıdır cebime bir yararı olur mu?

2.) beklememi öneren arkadaşlarım vardı. Fakat pandeminin ne zaman biteceği belli değil. Her geçen gün fiyatlar artmakta siz ne önerirsiniz?
Fiyatlar ne zaman düşmeye başlar? Birkaç ay beklemenin bir yararı olur mu? Yakın zamanda sistem almak mantıklı mı?

Hocam bu iş şans işi. NVIDIA yaza kadar stok sorununu çözeceğiz diyor. Kripto para kullanan şirketler 2022 yılına kadar düzelmez diyor. Bne buna inanmıyorum, her balon şiştiği gibi söner. Böyle dönemlerden yine geçtik 4 ay sonra düzeldi. Dediğiniz gibi sabretmek lazım alacağınız bilgisayaar 4-5k ucuzlarsa çok pişman olursunuz.

Geçen hafta içinde 3 tane yeni sistem çıktı uygun fiyata, sizin yerinizde olsam acelemde yoksa sabrederim. Şahsen 1660'lı sisteme 10.000 TL vermek koyar bana. Kişisel görüşümdür.

Özellikle ekran kartı piyasasında Nisan ayında stokların geleceği söyleniyor ki zaten dünyaya baktığımızda tedarik-üretim-nakliye-tüketim zincirleri arasında aksama olduğu görülüyor çünkü nakliye işçilik gibi fiyatlar çok yükseldi özellikle ekran kartları için eğer masaüstü alınacaksa işlemciler şuanda normal seyirde işlemci, anakart, RAM gibi bileşenleri şimdiden alırsan Nisan ayındaki stokları da yakalayabilirsen uyguna gelir çünkü çoğu kişi pc toplamak için ekran kartı stoklarını bekliyor e haliyle stoklar gelince diğer bileşenlerde talep artacak tabi fiyatta.

Yeni konular

Geri
Yukarı