2021'de neden Windows 7 kullanılmaz?

Gerçeklik

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : i5-9400F/ Ekran Kartı : GTX 1650 4 GB GDDR6 / RAM: 16 GB G SKILL / Windows 11 Pro
Telefon : iPhone 11 64 GB
Meslek
Oyuncu
Birkaç sebep var. Şahsen deneyimleyip kendim de gördüm.

Windows 7 neden kullanılmaz :
  1. İlk olarak Destek. Yazılım, driver vb. yazılımların desteği artık kesildi. Driver bulmak zor. Yazılım desteği zaten hiç yok.
  2. Oyunlarda FPS azalması. Artık bilin ki bütün geliştiriciler artık Windows 11 ve Windows 10'a göre oyunu çıkarmayı planlıyor. Windows 7 artık geliştiricilerin umurunda değil yani performans oldukça düşecek.
  3. Bu da Windows 10'da tonlarca gereksiz uygulama var diyenler için bir liste. Evet Windows 7 temiz evet Windows 7 hafif fakat sadece birkaç işlem ile Windows 10'dan da o uygulamaları silebilirsiniz.
  4. Güncelleştirme ve güvenlik. Güvenlik ve güncelleme açısından artık 2020 yılında ömrünü doldurdu. Aradan 1 yıl geçti ve hala "Windows 7 kraldır." diyenler var. Artık güvenlik ve performans güncellemeleri almıyor yani büyük risktesiniz. (Bilinçli olanlar hariç). Ama Performans güncellemeleri almadığınız için Bilgisayarınızdan tam performans alamayacaksınız.
Yeni İşletim sistemlerine geçiş işlemleri ve detaylar;
  1. Artık Windows 10 , 11 veya 8.1'e geçme zamanı: Download Windows 11, Windows 10'u İndirin , Windows 8.1'i İndir
  2. Sisteminiz yeni ise Windows 11 veya Windows 10. Eski ise Windows 8.1 kurabilirsiniz. Sakın desteği geçmiş bir işletim sistemi kurmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Gerçeklik evet Windows 7 hafif fakat sadece birkaç işlem ile Windows 10'dan da o uygulamaları silebilirsiniz. Bahsettiğiniz bir kaç uygulama hangileri ve nasıl kullanabiliriz? Linkleri vererek bizi arama zahmetinden kurtarabilir misiniz?

@Gerçeklik evet Windows 7 hafif fakat sadece birkaç işlem ile Windows 10'dan da o uygulamaları silebilirsiniz. Bahsettiğiniz bir kaç uygulama hangileri ve nasıl kullanabiliriz? Linkleri vererek bizi arama zahmetinden kurtarabilir misiniz?
Revo Uninstaller ile bir çok uygulamayı silebilirsiniz. Cortana vs.

windows 7 candır ya. 5 senedir kullanıyorum mükemmel bir işletim sistemi. açık kaynak kodlu olsaydı tadından yenmezdi.
Oyunlarda çok FPS düşüşü var. Güncelleme almıyor. Tasarımı iyi olabilir ama her şeyi beğeniyoruz diye kullanacak değiliz.

Windows 7 candır ya. 5 senedir kullanıyorum mükemmel bir işletim sistemi. Açık kaynak kodlu olsaydı tadından yenmezdi.

Eskisi gibi muhteşem değil 2011'den 2015'e kadar aktif kullandım Windows 10 ilk çıktığında Microsoft bana key hediye ettiğinden beri Win 10 dayım ve artık eskisi gibi performanslı değil güvenlik açıkları vesaire geldi sayılır belki çok iyi anti virüsler ile korunabilir ama örnek Steam gibi platformlar bile desteği kesti.

Eskisi gibi muhteşem değil 2011'den 2015'e kadar aktif kullandım Windows 10 ilk çıktığında Microsoft bana key hediye ettiğinden beri Win 10 dayım ve artık eskisi gibi performanslı değil güvenlik açıkları vesaire geldi sayılır belki çok iyi anti virüsler ile korunabilir ama örnek Steam gibi platformlar bile desteği kesti.
Hayır Steam desteği kesmedi fakat yine de performans kaybı var.

Ama forumdaki Yüksek zekalı arkadaşlar hala da eski sistemler için önermeye devam ediyorlar. Eski ise 8.1 kullan, onu da kullandırmıyorsa hafif bir GNU/Linux dağıtımı kullan.

Geri
Yukarı