2021'de Windows 7 kullanıyor musunuz?

Bak bunu bilmiyordum işte! Bulursam sanal makinede denerdim xd.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu buldum.

Şu ana kadar hiç Windows 8.1 kullanan akıllı tahta görmedim.
Bizim okuldaki bazıları 8.1, bazıları 7.
Yeni üretim WIN10'luları da gördüm.
Ben ortaokuldayken neredeyse tüm tahtalar Windows 10 kullanırdı. Diğerlerinde Windows 7 vardı. Ve bu akıllı tahtaların rengi farklıydı (sanırsam beyazlarda Windows 7 siyahlarda Windows 10 kuruluydu)
Bu özel imaj ne işe yarıyor acaba?

Merhaba arkadaşlar. Aramızda halen daha Windows 7 kullanan var mı? Eğer kullanıyorsanız gerçek bilgisayarda mı yoksa sanal bilgisayarda mı kullanıyorsunuz? Ayrıca hala neden kullanıyorsunuz?

Ben sanal makinede Windows 7'yi bol bol kullanıyorum çünkü Windows 7'nin arayüzü bence günümüzde bile hala çok güzel. Eğer desteği kesilmeseydi gerçek bilgisayarda da kullanırdım. En sevdiğim işletim sistemidir kendisi.

Evdeki eski Dell PC de Windows 7 Home Basic var arada girip bakıyorum :D

Bence o tahtalara en uygun sürüm Windows 10 1607 ltsb olur. Benim zamanımda ilk tahtalar geldiğinde (lise 3'deyim) Windows 7 vardı. Yıllar sonra ücretli öğretmenlik yaparken girdiğim okulda 8.1 idi. Yalnız şunu söylemeliyim ki Pardus'da güzel çalışıyordu. Bir tahta da Windows çökmüştü Pardus kullanıyorlardı.

Bu arada konunun cevabına geleceksek Kaspersky Free ile Windows 7 hala kullanılır. Çoğu oyun, uygulama hala destekliyor. Netbookumda da sorunsuz Starter kullanıyorum. Ara sıra ana dizüstü bilgisayarıma da kuruyorum.

Ben Dual-Boot olarak 2. işletim sistemi olarak Windows 7 kullanıyorum. Nostalji amaçlı kurmuştum. Performansı baya iyi olunca bazı oyunları orada oynamaya başladım. Benim canavar Garry's Mod'da bile 20 70 FPS arası aldığı için.

Kullanıyorum zorunlu olarak. Windows 11 kullanıyordum ama yazılımla uğraşıyorum. Microsoft Agent SDK Windows 11'de çalışmayınca 7 yükledim zar zor.

Bence o tahtalara en uygun sürüm Windows 10 1607 LTSB olur. Benim zamanımda ilk tahtalar geldiğinde (lise 3'deyim) Windows 7 vardı. Yıllar sonra ücretli öğretmenlik yaparken girdiğim okulda 8.1 idi. Yalnız şunu söylemeliyim ki Pardus'da güzel çalışıyordu. Bir tahta da Windows çökmüştü Pardus kullanıyorlardı.

Bu arada konunun cevabına geleceksek Kaspersky Free ile Windows 7 hala kullanılır. Çoğu oyun, uygulama hala destekliyor. Netbookumda da sorunsuz Starter kullanıyorum. Ara sıra ana dizüstü bilgisayarıma da kuruyorum.

Hocam Pardus demişken bizim akıllı tahtada Pardus diye bir şey var ancak tıklamadım :D VirtualBox uygulaması sanırsam ama hiçbir hoca kullanmaz onu tabii teknoloji ve sanallaştırma hocası kullanır inş merak ettim çok xd

Geri
Yukarı