2021'de Windows 7 kullanıyor musunuz?

Hocam Pardus demişken bizim akıllı tahtada Pardus diye bir şey var ancak tıklamadım :D VirtualBox uygulaması sanırsam ama hiçbir hoca kullanmaz onu tabii teknoloji ve sanallaştırma hocası kullanır inş merak ettim çok xd
Pardus'un boot menüsünde gözükmesi lazım sadece. Dediğiniz gibi Virtualbox olabilir belki de.

Evet. Bence 2025'te bile kullanılır. Hala Windows kullananların %14.11'i Windows 7 kullanıyor. Bu milyonlarca kullanıcı demek. XP bile desteği bırakıldıktan nerdeyse 2 yıl sonra %9 ile %8 arasında bir payda kalmış. 8.1 zaten kullanılmıyor (%3.21). Ama herkes Windows 10'a geçiyor. (%80) Keşke Microsoft "pazar benim" havalarına girmese, çünkü Windows 10 (ayarlanmayınca) çok fazla veri topluyor. Ayrıca Windows 10 anakartımı yakmıştı, o yüzden zorunda olana kadar kullanmam.

Bizim okulda tüm tahtalar Windows 8.1 ama hem etkinleştirmemişler hem Crack'li Word, Excel, PowerPoint falan indirmişler. Kısacası bir format şart gibi görünüyor :D Ben zaten Windows 8.1'i dokunmatik ortama daha uygun olarak görüyorum.

Evet. Bence 2025'te bile kullanılır. Hala Windows kullananların %14.11'i Windows 7 kullanıyor. Bu milyonlarca kullanıcı demek. XP bile desteği bırakıldıktan nerdeyse 2 yıl sonra %9 ile %8 arasında bir payda kalmış. 8.1 zaten kullanılmıyor (%3.21). Ama herkes Windows 10'a geçiyor. (%80) Keşke Microsoft "pazar benim" havalarına girmese, çünkü Windows 10 (ayarlanmayınca) çok fazla veri topluyor. Ayrıca Windows 10 anakartımı yakmıştı, o yüzden zorunda olana kadar kullanmam.
Adsız.png

Bu siteye göre 7'nin tüm işletim sistemleri arasında %20 kullanımı var. Yani her 5 bilgisayardan 1'i Windows 7. Her 4 Windows kullanan bilgisayardan da 1'i Windows 7 kullanıyor buradaki tabloya göre. Veriler son 2 ayın verisi.

Merhaba arkadaşlar. Aramızda halen daha Windows 7 kullanan var mı? Eğer kullanıyorsanız gerçek bilgisayarda mı yoksa sanal bilgisayarda mı kullanıyorsunuz? Ayrıca hala neden kullanıyorsunuz?

Ben sanal makinede Windows 7'yi bol bol kullanıyorum çünkü Windows 7'nin arayüzü bence günümüzde bile hala çok güzel. Eğer desteği kesilmeseydi gerçek bilgisayarda da kullanırdım. En sevdiğim işletim sistemidir kendisi.
Evet kullanıyorum. Home Premium sürümü de var, Ultimate de.
Evdeki Core 2 Duo T5500 işlemcili bir laptopta kullanıyorum.
Kendi bilgisayarıma girmediğim, öylesine takılmak istediğim zamanlarda çalıştırıyorum.
İyi de çalışıyor meret :)

Yeni konular

Geri
Yukarı