2022 Asgari Ücret Miktarı 4250 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekonomiyi sadece bilgisayar parçasından ibaret görüyorsun anlaşılan. Araba, ev, bilgisayar gibi parçalar zaten aşırı zengin değilsen Türkiye'de tak diye alabileceğin şeyler değil. Ayrıca 15K ile geçinemiyorsan lüks düşkünü olman gerekiyor veya ailende 10 kişi falan olması gerekiyor. Zira ben 4 kişilik bir ailede yaşıyorum ablam 5K babam 7K annem 7K maaş alıyor ben de il dışında 1+0 evde kalıyorum ve güle oynaya yaşıyoruz. Ticari zekası olan, parayı kullanmasını bilen için hayat güzeldir 😉 Bilgisayar parçaları sadece TR'de mi yüksek sanıyorsun ayrıca? Hangi ülkeye bakarsan bak yüksek fiyattalar zaten. Attığın 5600X işlemci yurt dışında da pahalı olduğu için sık tercih edilmiyor, 10700K ve 11700K alıyorlar 5600X'e verecekleri parayla. Ekonomi bilginiz sadece bilgisayar parçası fiyatlarına bakarak yorumlamaksa kolay gelsin.
Hocam Almanya'da bir kişi 2021 asgari ücreti ile 1.5 ton süt alabiliyorken biz 2022 asgari ücretle 354 litre alabiliyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Almanya'da bir kişi 2021 asgari ücreti ile 1.5 ton süt alabiliyorken biz 2022 asgari ücretle 354 litre alabiliyoruz.
Tamam da sen niye şimdi Almanya ile karşılaştırıyorsun? Ben ekonomimizin iyi olduğunu savunmuyorum zaten, leş gibi. Ama arkadaş sadece bilgisayar fiyatlarına bakarak ekonomist olduğunu sanıyor.

Tamam da sen niye şimdi Almanya ile karşılaştırıyorsun? Ben ekonomimizin iyi olduğunu savunmuyorum zaten, leş gibi. Ama arkadaş sadece bilgisayar fiyatlarına bakarak ekonomist olduğunu sanıyor.
Bilgisayar fiyatlarını sadece bir örnek olarak vermiş diye düşünüyorum. Zaten diğer şeylere de bakarsak haklı olduğu görülüyor.

Basılan bu kadar paraya ve faiz indirimine bu piyasa ne kadar dayanacak bilmiyorum. Asgari ücretinde artışı ile işten çıkarılmalar artacaktır.

Bilgisayar fiyatlarını sadece bir örnek olarak vermiş diye düşünüyorum. Zaten diğer şeylere de bakarsak haklı olduğu görülüyor.
15K ile geçinemiyorumdan sonrasını okumayacaktım da alıntıladı diye okuyayım dedim.

Bir de utanmadan sosyal medyada 4250 TL ile övünen ak troller var. Ev kiraları olmuş 2000 TL, Aylık ev alışverişi 1300-1400 TL, Faturalar toplam 600-700 TL. Gelecek yılda doların 16-17 üzerini göreceğini düşünürsek yapılmayan zam, çoktan eridi bile. Benim durumum iyi olduğu halde bunları düşünebilirken, bazı insanların bu duruma şükretmesini aklım almıyor.

Resmen ülkeyi yönetenler diyor ki; biz çalarak torunumun torununu bile zengin edeceğim ama sen ot gibi yaşa ve Allah'a şükret diyorlar.

Basılan bu kadar paraya ve faiz indirimine bu piyasa ne kadar dayanacak bilmiyorum. Asgari ücretinde artışı ile işten çıkarılmalar artacaktır.
Artış iyi fakat oluşturacağı sektörel krizi engellemez. Belki de bu forumdaki bazı kişilerin anne, babası, abisi, ablası bu sebepten işten çıkarılacak.
Bazı sayfalarda da öğretmenler ayaklanmış, yeni başlayan bir ilkokul öğretmeni maaşı 4400 TL diye. :/
Sadece asgari ücreti değil diğer sektörleri de görmek lazim.
(Emekli maaşı 1500 TL)

Bir de utanmadan sosyal medyada 4250 TL ile övünen ak troller var. Ev kiraları olmuş 2000 TL, Aylık ev alışverişi 1300-1400 TL, Faturalar toplam 600-700 TL. Gelecek yılda doların 16-17 üzerini göreceğini düşünürsek yapılmayan zam, çoktan eridi bile. Benim durumum iyi olduğu halde bunları düşünebilirken, bazı insanların bu duruma şükretmesini aklım almıyor.

Resmen ülkeyi yönetenler diyor ki; biz çalarak torunumun torununu bile zengin edeceğim ama sen ot gibi yaşa ve Allah'a şükret diyorlar.
“Seni cennet vaadiyle kandırıp fakirliğe mahkum edenlerin hayatlarına bak, bu dünyada cenneti yaşadıklarını göreceksin.” Charles Darwin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı