Asgari Ücret 2020 TL

Aynı şeyi yurt dışında yaşayıp da CHP'ye veya iktidar dışında herhangi bir partiye oy verenlere söylüyor musun? İşte buna çifte standart derler. Ee tabi kendi lehine olunca ses çıkarmıyorsun doğal olarak.
Evet diğer partilere oy verenler içinde geçerli ama şunları ("Avrupa bizi kıskanıyor, bu hükümet geldikten sonra ülke her şey çok güzel oldu, süper hizmet veriyorlar, vatandaşını zenginleştirdi gibi") söyleyip hala Avrupa'da veya nerede yaşıyorsa gelsin birde yakından baksın gerçekten öyle mi.

Başka bir partiye oy verince sorun olmayacak yani. Ne anladık o zaman bu işten? Seçme hakkı veriliyorsa insanlar bunu istediği gibi kullanmakta özgür.

Aynı şeyi yurt dışında yaşayıp da CHP'ye veya iktidar dışında herhangi bir partiye oy verenlere söylüyor musun? İşte buna çifte standart derler. E tabi kendi lehine olunca ses çıkarmıyorsun doğal olarak.

Seçme hakkı her Türk vatandaşının anayasal hakkıdır. Hangi ülkede yaşarsa yaşasın seçme hakkına ve özgürlüğüne sahiptir.

Sırf size zıt düşüyorlar, istediğiniz partiye oy vermiyorlar diye kin gütmeniz mantıksız.
Ülkeyi başka bir parti 16 senedir tek başına iktidar olarak yönetmiyor ki, şu an ekonomik durumun tek sorumlusu iç ve dış siyasetteki rolü ile iktidar partisidir. Madem bu kadar memnunlar ve oy veriyorlar bu iktidara gelsinler burada yaşasınlar, bundan niye alınıp gocunuyorsun ki. Aynı şeyi CHP'ye nasıl söyleyebilirim, şu an ülke yönetiminde bir etkisi mi var CHP'nin. CHP'nin en fazla muhalefetliğini eleştirebiliriz ve onu da beğenmiyorum zaten.

Almanya'nın sosyal fırsatlarından yararlanıp, karı koca çalışıp binlerce Euroyu cebe indirip, BMW'nin arkasına Osmanlı Tuğrası yapıştırıp "batı bizi kıskanıyor" demekle olmaz. Gelsin buranın sosyal şartlarında, buranın asgari ücreti ile çalışıp o BMW'yi alsın arkasına Osmanlı Tuğrası yapıştırsın da görelim.

Son düzenleme:
@UmuTzn Herkes yaşadığı yerin şartlarını bilir. Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş, bu da o hesap. Bunu diyen birini ciddiye almamak lazım.

Almanya ile Türkiye'yi kıyaslamak saçma. Avrupa bizi kıskanıyor lafı da ayrı bir saçmalık zaten.

Ben de şahsen yurt dışından oy kullanılmasına karşıyım. Ama insanlara bu hak tanınmışsa yapacak bir şey yok.

Madem bu kadar memnunlar ve oy veriyorlar bu iktidara gelsinler burada yaşasınlar, bundan niye alınıp gocunuyorsun ki.

O zaman memnun olmayana da git başka ülkede yaşa diyebilir miyiz? Bana bu kısım pek mantıklı gelmiyor açıkçası.

Gocunmuyorum, olan bir şeyi söylüyorum sadece. İnsanlara böyle bir hak tanınıyorsa kime oy vereceklerine karar vermek bize düşmez.

Son düzenleme:
@UmuTzn Herkes yaşadığı yerin şartlarını bilir. Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş, bu da o hesap. Bunu diyen birini ciddiye almamak lazım.

Almanya ile Türkiye'yi kıyaslamak saçma. Avrupa bizi kıskanıyor lafı da ayrı bir saçmalık zaten.

Ben de şahsen yurt dışından oy kullanılmasına karşıyım. Ama insanlara bu hak tanınmışsa yapacak bir şey yok.
Ciddiye almamak lazımsa oylara katsayı getirsinler. Benim verdiğim oyla bu insanların oyu bir ise bu işi ciddiye almamak gibi bir seçenek yok.

Okuyup araştırıp kendimi geliştirmek varken neden bu saçma ücret artışı ile ilgileneyim ki. Derdi olan düşünsün.
Kimse aptal değil. Göz göre göre bir işe yeşil ışık yakıyorlarsa bu onların problemi. Demek ki rahat hissediyorlar.
Çoğunluğun karar verdiği demokrasi ise başlı başına bir hata zaten de o konulara girmiyorum.

@UmuTzn
O zaman memnun olmayana da git başka ülkede yaşa diyebilir miyiz? Bana bu kısım pek mantıklı gelmiyor açıkçası.

Gocunmuyorum, olan bir şeyi söylüyorum sadece. İnsanlara böyle bir hak tanınıyorsa kime oy vereceklerine karar vermek bize düşmez.
Önce Mustafa Kemal Atatürk'ü düşmanları gidip başka ülkede yaşasınlar sonra senin dediğine geliriz. :)

Olan neyi söylüyorsun? Ben şuna oy versinler ya da buna oy vermesinler demedim. Madem iktidardan memnunlar ve madem burası toz pembe ise ülkelerine davet ediyorum, bunda kötü bir şey mi var.

Atatürk ne alaka? Koskoca ülke Atatürk'ün veya birinin tapulu malıydı da biz mi bilmiyoruz?

Kimsenin kimseyi ülkeden kovma veya dışlama gibi bir hakkı yok. Düşüncesi, görüşü, inancı ne olursa olsun. Ülke kimsenin şahsi malı değildir.

Senin sevdiğin bir şahsı başkaları sevmiyor diye ülkeden gönderecek olsaydık şu an ülkede adam kalmazdı.

Son düzenleme:
Atatürk ne alaka? Koskoca ülke Atatürk'ün veya birinin tapulu malıydı da biz mi bilmiyoruz?

Kimsenin kimseyi ülkeden kovma veya dışlama gibi bir hakkı yok. Düşüncesi, görüşü, inancı ne olursa olsun.

Ülke kimsenin şahsi malı değildir.
Kovma mevzusunu açan sensin. Ben kimseye "memnun değilse gitsin başka ülkede yaşasın" dememişken bunu sen sordun.

Koskoca ülke dediğin ülkenin bir adı var Türkiye Cumhuruyeti'dir ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'tür önce orda bir dur bakalım, öylesine birinden bahsedermiş gibi konuşamazsın.

Çok gereksiz ve size karşılığı olumlu olmayacak bir tartışma içerisindesiniz. İkinizin bu konu üzerinden tartışması size fayda sağlamaz. Kimse kendi görüş ve fikrini değiştirmez. Boşu boşuna gerilir ve kutuplaşırsınız. Bence tartışmaya son vermelisiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı